Şimdi Ara

zyxel P-661HW-D1 boyle yavaşlık gormedim(YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaha gecenlerde Zyxel P-661HW-D1 marka ve modeli urun aldım taktım bilgisyara bayada ağır sağlam bişeye benziyo neyse bi ethernet portundan masaustune bağladım modemi bide laptopum var evde onuda modem üzerinden mac adresini filtreleyerek kullanıyorum, şifreleyerek hattı dahada yavaşlatmak istemedim, modem uzerinden benim masaüstü ve dizüstünden bağlanan başkası olmadığını loglardan kontrol edebiliyorum ayrıca...

sorunum şu wireless bağlantım aşırı derecede yavaş ethernet ile bağladığım masaustu bilgisayarımda yavaşlık yok normal hızda ama wirelesstan bağlı laptopta çekim gücü %99 olduğu halde bağlantı hızı farkedilir derecede yavaş durumda, wirelessin yayın yaptığı kanalları değiştirdim sorun düzelmedi etrafta yayını bozacak telsiz telefon gibi bişeyde yok...

yine etrafta bulunan toplam 3 tane wireless yayını var...

neyse ayrıca modemi son guncel firmware i ile update ettim web panelini turkce kullanıyorum, bununla beraber kullanmaya başlayalı 3 gun oldu ama durup duruken iki defa kendini kapattıp açtığını farkettim (wireless bağlantıp kopunca anladım)...

bu hız konusunda şöyle bişey daha var hemen yanı başımda yaklaşık 100 metre açık alan uzaklığımda en fazla çekim gucu olduğunda %20 ile çeken airties rt-205 modem var, ben bu modemle bağlandığımda 80kb download goruyorum ancak 5 mt yanımda %99 ile bağlandığım zyxel de henuz bu hıza ulaşabilmiş değilim en çok 20 kb...

acaba modemin üstündeki eski firmware i bulup yuklesemmi? herneyse fikirlere açığım bu modemi ya yakarım yada hepberaber adam ederiz... fikirlerinizi ve onerilerinizi bekliyorum

modemin durum panelinin bi resmini aşağıya yerleştirdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nookia -- 10 Kasım 2008; 15:31:17 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.