Şimdi Ara

1.3 multijet punto turbodan yağ damlatma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bugün bir araca baktım beğendim satıcıylada anlaştık, yarın alış veriş olucak 2007 model grande punto 1.3 multijet 95000km de araç. aracı oto test merkezine götürdük baktırdık usta satıcının dediğinin aksi birşey söylemedi ancak, lifte kaldırınca turbodan yağ damladığını gösterdi ve "kaçak durumuna bir baktırın 300-500 bir maliyeti olacaktır" dedi. Sizce nedir sorun, istanbul avrupa yakasında baktırabileceğimiz bir yer var mı ya da test merkezindeki ustanın dediği meblağlarda bitmesi mümkün mü acaba? aracı kullandığımda turbonun 2000 devrin biraz üzerinde açıldığını görüdüm sanki. daha önce dizel kullanan ve bilen arkadaşlar değerlendirebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

Arkadaşlar ben bugün bir araca baktım beğendim satıcıylada anlaştık, yarın alış veriş olucak 2007 model grande punto 1.3 multijet 95000km de araç. aracı oto test merkezine götürdük baktırdık usta satıcının dediğinin aksi birşey söylemedi ancak, lifte kaldırınca turbodan yağ damladığını gösterdi ve "kaçak durumuna bir baktırın 300-500 bir maliyeti olacaktır" dedi. Sizce nedir sorun, istanbul avrupa yakasında baktırabileceğimiz bir yer var mı ya da test merkezindeki ustanın dediği meblağlarda bitmesi mümkün mü acaba? aracı kullandığımda turbonun 2000 devrin biraz üzerinde açıldığını görüdüm sanki. daha önce dizel kullanan ve bilen arkadaşlar değerlendirebilir mi?

750 tl civarına 0 turbosu bulunuyor zaten.
    Satışı almadan önce Turbocuya baktırın zaten size gerekeni söyler. Satıcı ile masraf konusunda anlaşın olayı bitirin :)
    Yanlız o km'lerde multijetin turbosu pek bir sorun çıkartmaması gerekir. Ya şans ya da özensiz kullanım.

• @Du Hast teşekkürler ilginiz için, haklısınız şimdi baktım fiyatlarına dediğiniz gibiymiş. zaten pazarlıkta sadece bu konu için 500 lira bir indirim aldık. sabah ödeme konularını halledicez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

@Du Hast teşekkürler ilginiz için, haklısınız şimdi baktım fiyatlarına dediğiniz gibiymiş. zaten pazarlıkta sadece bu konu için 500 lira bir indirim aldık. sabah ödeme konularını halledicez.

Hayirli olsun o zaman :)
    Guzel tercih.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • notredame_kamburu kullanıcısına yanıt
    multijetlerde pek sorun olmuyor .turboyu 1750 devirden sonra devreye giriyor.hayırlısı olsun
  • the_zula kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevabınız için. bugün aracı aldım akşam üstü topkapıda tavsiye edilen bir turbocu var oraya göstericem inşallah. artık onlar ne derse yapıcaz.
  • zaten turbosu cok pahalı değil. yeterli indirimide almışsınız. kafanıza yatıyorsa o yaşta bir araç çokta önemli değil.
  • Turboda sıkınt yoktur büyük ihtimalle cüzi bir rakama sıkıntıyı çözebilirsiniz, 500TL size kalır
  • teşekkür ederim cevaplarınız için. dün aldıktan sonra aracı 2 farklı turbocuya götürdüm ikiside ellerinde el fenerleriyle turboya ve aracın altına baktı ve turbonun kupkuru olduğunu, turbodan kaynaklı birşey olmadığını söylediler. ikinci usta dahada ileri giderek yağ filtresi çevresine baktı ve kaçağın buradan olduğunu boruları kelepçeleri bir konrol edin başka birşey yok dedi. Sonuç olarak dediğiniz gibi galiba para bana kaldı. birde rutin bakım yaptırayımda aklımda birşey kalmaz artık.
  • aracın boya değişen durumu ve mümkünse kaca bitirdiniz pazarlıgı ögrenebilirmiyim. bende de 2006 dizel punto var ve gercek piyasasını ögrenmek niyetim.
  • Araç 2007 model 95bin civarında, km'den eminiz muayene ve servis kayıtları var. koyu gri renkte ve araba için ilk önce 3parça boya var diyerek 20.250 olarak anlaştık. Ancak ekpertize gidince bir lokal boya ve kaput değişimi ve konuda belirttiğim turbo konusu çıktı. Ekstra konular çıkınca (şok oldu buna) toplamda 500ü turbo olmak üzere arkadaş 1250lira indirim yaptı. Usada araçta herhangi bir ağır kaza belirtisi olmadığını söyleyince 19000tl'ye bağladık. Umarım cevap açıklayıcıdır. İkimizede hayırlı olsun inşallah, ben en az 2 yıl binmek için aldım. Umarım bir sıkıntı olmaz. İyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oldukca acıklayıcı olmuş. teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.