Şimdi Ara

1.33 (2013..)corlla mı, 1.6 hitler(2010) Jetta mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 42 --43 bin max bütçe ile 1.6 102Bg hitler motor tabir edilen jetta (2010-2011) bakarken , yeni kasa Corolla 1.33 (2013-2014) leri gördüm ve bütçeme yakın olduğu için biraz araştırdım.
    Her iki motor da lpg uyumlu ama dezavatajları jetta eski kasa, eski motor , Corolla ise 1.33 ve daha boş olması. ayrıca jetta daha dolu bir araç, Corolla ise güncel kasa.
    Yaşım 40 i geçti şanki aracı dizel Albea ve memurum. senede 6 -- 8 bin Km anca yaparım, öyle uçsun kaçsın performanslı olsun kaygım da yok.
    Kriterlerim vergisi, bakımı, servisi, parçası , yakıtı EKONOMİK olsun. ikincisi ise GENİŞ , FERAH) bir araç olsun (aile 5 kişi).
    İlk kez 2011 üzeri bir aracım olacak ve 5+ yıl kullanmayı düşünüyorum. Kararsızlık had safhada .
    Hangisini alırsam pişman olmam, keşke öbürünü alsaydım demem. hangisini tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

• 2014 Toyota Corolla 1.33 kullanıyorum...Aracı sıfır aldık...Sorun yok...Uzun yollardaki duble asfalt olan 2.500 - 3.000 yüksek rakımlı yokuşlarda araç çekişte bayağı zorlanıyor...Bunun harici Beton gibi Kaya gibi sağlam araba çokta memnunum.

Yazın trafik yoğunluğuna göre istanbulda yüz kilometre yolda 4-5-6 litre benzin tüketiyor...Kışın ise aynı yol şartlarında 7-8-9 litre gibi bir tüketimi var.

Uzun yolda ise Rodaj döneminde tek depo full dolu benzin ile sakin kullanımda 800 kilometre götürdü...Kış mevsimiydi -6 derece her yer Buz ve Kardı bu menzile ulaştım...Şuan Rodaj bitti uzun yolda yaz mevsimide olursa rahat tek full dolu depo ile 900 kilometreleri görür diye düşünüyorum.

Aracın süspansiyonları Sert bu yüzden muazzam başarılı bir yol ve viraj tutuş kabiliyeti mevcut.

Aracın iç kabin genişliği D sınıfı araçların birçoğundan dahada geniş ve ferah.

Koltuklar rahat fakat şöför koltuğunda bel desteği yok bu biraz kötü...Ama 10 liraya bel destek sırtlığı ile bu sorunu çözdüm.

İkinci elde fiyat bakımından Toyota Corolla değer kaybetmez...Ve çok tutulan bir modeldir.

Toyota Corolla 1.33 tavsiye ederim ancak çok performans ve güç bekliyorsan bu araçtan uzak durmanı öneririm...Yavaş sakin kullanırım Benzinide en az tüketen Beton gibi sağlam araçta oldun diyorsan Toyota Corolla'dan sakın şaşma.

Jettayı bilmiyorum ama oda fena bir araç değildir...İkisininde muhakkak içine otur kendin hangisine ısınıyorsan onu al derim...Ama bana soracak olursan Toyota Corolla daha üstündür...Bir kere yeni kasa Corolla oldukça büyük ve heybetli bir kasaya sahip...Tüketim konusundada birçok Dizel araçtan az yakıyor birçok Dizel araçlada tüketim konusunda çok mesafeyi açmıyor.

Fakat ikinci el araç alırken çok dikkatli ol bu sektörde dönen Dolandırıcılık ve Masraflı araç satma gibi konular dillere destandır...Muhakkak bilen biriyle git araç almaya yanlız gitme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 22 Haziran 2015; 19:51:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BENİM BUGÜNE KADAR SAHİP OLDUĞUM ARAÇLAR VE YAKIT TÜKETİMLERİ.

2006 Hyundai Accent Admire 1.5 crdi dizel araç tek depo full mazotla 850 kilometre gidiyordu.

2006 ve 2008 iki ayrı Megane II 1.5 dci araç tek depo full mazotla 1.100 kilometre gidiyordu.

2005 Peugeot 407 2.0 hdi dizel araç tek depo full benzinle 1.050 kilometre gidiyordu.

2011 Peugeot 407 1.6 hdi dizel araç tek depo full mazotla 1.300 kilometre gidiyordu.

2000 Fiat Brawa 1.6 sx benzinli araç tek depo full benzinle 300 - 350 - 400 kilometre gidiyordu.

2014 Toyota Corolla 1.33 Life benzinli ŞİMDİKİ aracım tek depo full benzinle 800 - 900 kilometre yol gidiyor uzun yolda.

• Bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim Sn. İbrahimAtmaca. bu tür forumlar bilgi sahibi olmak için en ideal yerler. Direkt kullanıcılar paylaşım yaptığı için çok verimli oluyor .
    Bumdan önceki araçlarım sırasıyla 1994 lpg şahin , 1996 benzin corolla, 1999 lpg palio, 2006 dizel astra, 2000 benzin Civic, 2011 dizel corsa , halen 2006 fiat albea dizel.Bende performans ve hız ikinci planda. yıllık 2000 kmsi uzunyol olmak üzere 8000Km cıvarı yaparım. Bu şartlarda bu iki otomobil bana uyuyor gibi. Skoda octavıa 1.2 ve 1.4 lere de baktım ama lpg uyumu olmadığından geri plana ittim. Çünkü alacağim araçı 5 , 6 yıl kullanmayı düşünüyorum. keşke dizel olsa ama 10, 15 bin fazla verecek bütçe maalesef yok. Memur halimle 40--43 bin aralığı max. bütçem oluyor.

6 yil kadar sonrasını da düşünerek yeni kasa Corolla'ya daha yakınım sanırım. Onu da hatasız lpg si ile bu fiyatlara mal edbilir miyim, bakacaz artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

Bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim Sn. İbrahimAtmaca. bu tür forumlar bilgi sahibi olmak için en ideal yerler. Direkt kullanıcılar paylaşım yaptığı için çok verimli oluyor .
    Bumdan önceki araçlarım sırasıyla 1994 lpg şahin , 1996 benzin corolla, 1999 lpg palio, 2006 dizel astra, 2000 benzin Civic, 2011 dizel corsa , halen 2006 fiat albea dizel.Bende performans ve hız ikinci planda. yıllık 2000 kmsi uzunyol olmak üzere 8000Km cıvarı yaparım. Bu şartlarda bu iki otomobil bana uyuyor gibi. Skoda octavıa 1.2 ve 1.4 lere de baktım ama lpg uyumu olmadığından geri plana ittim. Çünkü alacağim araçı 5 , 6 yıl kullanmayı düşünüyorum. keşke dizel olsa ama 10, 15 bin fazla verecek bütçe maalesef yok. Memur halimle 40--43 bin aralığı max. bütçem oluyor.

6 yil kadar sonrasını da düşünerek yeni kasa Corolla'ya daha yakınım sanırım. Onu da hatasız lpg si ile bu fiyatlara mal edbilir miyim, bakacaz artık..

Forumda her türlü insan mevcut...Yani hem KULLANICILAR hemde TİCARETİNİ yapanlarda var...Bu yüzden yazılan yorumların hepsine inanmayın.

Otomobil seçiminize gelirsek bu Zevk meselesidir...Dizeli herkes ister evet bizde Dizel istedik fakat ileriye dönük Ekonomik nedenlerden Sıfır ama Benzinli Toyota Corolla 1.33 Life donanım araç aldık...Bizde senede 10.000 kilometreyi geçmiyoruz bu yüzden Benzin bize uygun geldi...TOYOTA COROLLA 1.33 GERÇEKTEN ÇOK EKONOMİK BENZİNLİ ARAÇ...Sadece tek eksik yanı var oda Uzun yollardaki bazı çok DİK ve UZUN olan yokuşlarda araç gerçekten zorlanıyor...BUNUN HARİCİ HERŞEYİ İLE TATMİNKAR ARAÇTIR.

Ben 2014 Ekim ayında Corolla'yı sıfır 47.000 Liraya aldım...Şuan aracım Toyota Bayilerinde sıfır olarak 51.750 liraya satılıyor...YANİ BU DEMEKKİ TOYOTA COROLLA GERÇEKTEN DEĞER KAYBETMİYOR HATTA ÜSTÜNE GETİRİYOR :D

Aracınız şimdiden Hayırlı Olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfır Toyota Corolla alıpta Lpg'ye karşı olanlardanım...Lpg sorunları hakkında günde onlarca kullanıcı ŞİKAYETLERİ yazılıyor.

Toyota Corolla 1.33 zaten az yakan bir araç...Ama Lpg'nin motora ve araca vereceği kısa ve uzun zamandaki ZARARLARA göz yumupta daha az yakıt Tüketmek isterseniz onada birşey diyemem...BANA GÖRE LPG NERESİNDEN TUTARSAN TUT ZARARLI BİR SİSTEMDİR...Zararlı olmasa dünyada sadece yakıt sistemi BENZİN veya DİZEL araçlar olmaz birde LPG ile çalışan araçlar olurdu...LPG ZARARSIZDIR DİYEN KİŞİLER LPG SİSTEMİNDEN PARA KAZANAN TARAFLARDIR...Sonuçta kimse malım kötü ve zararlıdır demez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 24 Haziran 2015; 19:19:48 >
  • Görüşünüze saygı duyuyorum ancak uzun yıllar lpg li araçlar kullandım . Onbinlerce km yaptım lpgden kaynaklanan basit ayar sorunu haricinde pek sorun yaşamadım. Hem lpg günümüzde dizelden bile ekonomik ki bu benim için çok önemli. Araç Ne kadar az yakarsa yaksın yaklaşık söylersek lpg 2 tl benzin 5 tl.

• Bir dönem de kisa bir golf4 deneyimim olmuştu. 22 yıldır alıp da kullandığım araçlar içinde en çok zevk alarak kullandığım golf du. Eşimin kullanacağını da düşünerek golflere de baktım ve bıraz araştırdım. Arabalar pahalı, vw ler uçmuş, golf ler füze gibi çıkmış. Öyleki dizel dsg higline
    golf liste fiyatı 93500tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavigökyüzü

Bir dönem de kisa bir golf4 deneyimim olmuştu. 22 yıldır alıp da kullandığım araçlar içinde en çok zevk alarak kullandığım golf du. Eşimin kullanacağını da düşünerek golflere de baktım ve bıraz araştırdım. Arabalar pahalı, vw ler uçmuş, golf ler füze gibi çıkmış. Öyleki dizel dsg higline
    golf liste fiyatı 93500tl.

Benden uyarması Sizden zevkinize göre uygulaması...Saygı duyarım.

100.000 lira bir araca bağlamak pek Mantıklı iş değil...Ha çok zenginsindir paran BALYADIR o zaman Eywallah...Ama orta direk olan bizlerin Ayağını yorganına göre uzatması gerek...Yarın ne olacağımızın dahi Garantisi yokken harcamalarımıza dikkat etmeliyiz :-)

5.000 liralık Broadway'de ayağı yerden kesiyor ve aynı görevi görüyor...100.000 liralık passat'ta aynı görevi görüyor...Konu hava atmaksa Gösterişse bu Aklın sonuda her zaman Hezinetle sonuçlanır ve maddi manevide cüzdana zarar verir.

Oysa 100.000 liraya istanbul'da ne Daireler var...Bugün 100.000'e al 1-2 sene sonra o Daire 150.000 - 170.000 TL...Arabanın neresinden tutarsan tut daima zarardır...Kazası var Bakımı var Çalınması var Yakıtı var Vergisi var Model kaybı var Eskimesi var Modasının geçmesi var...Var oğlu var...Oysa bugünün yatırımı yarın dahada mutlu olmana vesile olacaktır...100.000 liralık araca binenlerin başı göğe ermiyor...SADECE HAVA VE GÖSTERİŞ :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 25 Haziran 2015; 2:57:23 >

• 47.000 liraya sıfır 2014 Toyota Corolla alırken dahi bunca paraya Acımadım desem yalan olur...Arabaya 100.000 TL verenlerde iyi cesaret var valla :D

• Yıllardır çalışıyorum , yaptığim birikim 40bin. golf derken 2009, 2010, 2011 modellere baktım ama onlara bile ulaşamıyorum. Hatchback araçtan sedana döndüm. Hanım da kullandıkça alışır artık. Arabaya değil 90, 100bin dediğiniz gibi 40 bin verirken bile kırk kere düşünüyorum . 20 yıllık birikimim sonuçta.
  • İkinci el araç alırken çok dikkat edin...Binbir türlü Hile binbir türlü yalan var.

Biz istanbul pendikteki özyurt otomotiv galericiden 2011 peugeot 407 1.6 hdi araç aldık 2014 yılının şubat ayı sonunda...Bu aracı Galerinin sahibi Ahmet bize satarken inan Namaz kılarak bizi güvendirdi.

Bu aracın tüm bakımını yaptırdık İstanbuldan-Erzuruma doğru annemle yola çıktık...Erzuruma kadar bişey yoktu Erzurum merkeze vardık ordan Tortum yoluna dönüp Oltu'ya yönelecekken aracın ekrandaki HARARET göstergesi aniden yükselmeye su kaynatmaya başladı...Kenara çektim stop ettim...Kaputu açtım HARARET suyu foşur foşur yapıyor...Hava buz gibi soğuk dışarda iki dakka duramıyoruz saat gecenin 03:00 civarları...Saat geç hiçkimse yok kaldık öyle...Aracın kaloriferide ısıtmamaya başladı Hararetten dolayı donma tehlikesi geçirecektik.

Durup donacağımıza Hararet yapa yapa gitmeye karar verdik...Bu şekilde düşe kalka yolda dura kalka ta Erzurum merkezden Oltu ilçesine kadar gittik...Yollarda perişan olduk...ARAÇ CONTA YAKMIŞ.

BU ARACA 1 AY İÇİNDE TAM 5.000 LİRA MASRAF YAPTIM FAKAT GENEDE ADAM EDEMEDİK...En son zarar fiyata satıp zar zor paçayı kurtardık...Ondan sonra 2014 yılının Ekim ayında Toyota Corolla 1.33 benzinli aracı sıfır aldık...ARTIK İKİNCİ EL ARAÇLARDAN KORKMUŞTUK BU YÜZDEN İKİNCİ EL ARACA GÜVENEMEDİK.

Çok dikkat etmelisin ikinci el çok sakattır...İnsanlar artık o kadar değişmişki para uğruna Namaz dahi kılar olmuşlar sırf senin güvenini kazanmak sana aracı satmak için.

Ben Ekim 2014'te Toyota Corolla 1.33'ü sıfır 47.000 liraya aldım.. Şuan aracımın sıfırı 51.750 olmuş yani o günden bugüne tam 4.750 lira zam gelmiş...BEN İKİNCİ ELDEN ÇOK ZARAR GÖRDÜĞÜM İÇİN SIFIR ALMANI TAVSİYE EDERİM...İkinci el çok Sakat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 26 Haziran 2015; 2:08:07 >

• Fakat Yeni Toyota Corolla 1.33 benzinli araçta YOKUŞLARDA çekmediği için bu memnuniyetsizliğim var...Bu motor çekmeme sorunu için Toyota Türkiyeyi mahkemeye vermeye hazırlanıyorum...Bakalım nolcak mahkeme sonucu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.