Şimdi Ara

1.6 TDI motorlu DSGli Skoda Octavia alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Alınır niye alınmasın ha ben almazdım o paraya ama içine siniyorsa al paşa paşa bin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

50.000 e bomboş trendline Golf alacağına Elegance Octaviaya 53.000 bence az bile. Golf küçücük bir araba. B sınıfı gibi.

golf küçük öyle mi?
  • 53.000 TL vay anasını bu C sınıfı iyice coştu inanılmaz fazla bir para şahsen bu araca.
  • Alınır güzel kardeşim alınır.
    Ben de 1.4 TSI olanını aldım elegance, zaten eski octavia kullanıcısıydım.
    Öyle de güzel alınır ki
    Ben de 47ye aldım bir iki eklentiyle.
    O kadar para etmez diye konuşur dururlar, ancak alternatif sorunca da abuk subuk alternatifler üretirler.. fluence, astra vb :D
    Bu araç 50.000tl etmez diyenler, bir tane tdi motorlu octavia nın elegance donanımına karşılık gelecek bir araç getirsinler ki fiyatı daha ucuz olsun
    Haydi bakalım...

Allahım birisi de 39-42 olsa alınır demiş. Sanki geely alıyosun..

Golf ile de bu aracı karşılaştırmayın. Amaç farklı, araç büyüklüğü farklı.
    Aile isen golf mü alırsın octavia mı?
    Golf ün ufacık iç mekanına ben çocuk koltuğu falan tıkıştırmam, onu oraya tıkıştırsam bagaya hiçbişey sığdıramam
    Golf küçük müdür? kendi sınıfındaki araçlarla kıyaslamıyorum ama evet octavia ile golfü kullanışlılık açısından kıyaslamayın

Açık konuşayım golf 2 hususta octaviadan üstündür.
    1 yol tutuş ki şöförlerin %90 ı ( ben dahil ) bu farkı farketmeyecek düzeyde insan gibi araç kullanırlar
    2 sessizlik-yalıtım.

Genç isen veya yeni evliysen çocuğun yoksa git al 1.4tsi highline golf.. yok çoluk çocuksan gidip octavia bakacaksın, paran varsa superb bakacaksın passat bakacaksın

of ya..octavia ile golf kıyaslanıyor.....ne alaka iki araç

• ya kardeşim kusura bakma lafın sana değil genele..

alınırmı?..nasıl bir sorudur bu ya..sanki hisse senedi alacaksınız.."abi x firmasının 1000 lot senedini alayımmı".."al-alma"

araba almak böyle birşey değil..

gözüne kestirdiğin araç senin bütçene-zevkine-beklentilerine uyuyorsa o araba senin için kesinlikle alınır

ha burada biz 3. şahısların yapabileceği tek yorum vardır..o da "şu modelede bak, bunuda incele" dir..

spesifik bir kriter belirtmedikten sonra (ekonomi, performans ..vb) kimse alınır veya alınmaz diyemez. sadece artılarını eksilerini söyleyip seni yönlendirebilir. bu kadar..

mesela sen d sınıfı bir araç arıyorsundur, genişlik konfor lazımdır sana, şehir içi çok km yapıyorsundur, otomatik dizel olması lazım.ozaman o araç alınır sana göre.

ama ben eğer bu kriterlere uyan birisi değilsem , misal: 22 yaşında tek amacı uzayıp gitmek olan konfor monfor düşünmeyen birisi olsam sana "alınmaz" derim..ne yapacaksın benim "alınır" dediğim araçlaramı bakacaksın.

bence alınırmı alınmazmı diye sormaktansa kullanıcı yorumları veya alternatifler iste..sen zaten kafandaki profili oluşturmuşsun

• "Alınır mı" derken, kişisel düşüncelerin yanında, octavia kullanan arkadaşların da görüşlerini alacağımı düşünmüştüm ki, birkaç kullanan arkadaş geri dönüş yaptı.
    Amaç sadece şu araba iyi, kötü, 0-100'ü şu demek değil, bu modelle ilgili görüşleri alıp,mevcut fikrime katkıda bulunmasını sağlamak.
    Görüşünüz için teşekkürler...
  • git dene içine sinerse al
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.