Şimdi Ara

1 Milyon Lirayı Nasıl Değerlendirmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
8.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,dedem bir tane arsayı satılığa çıkardı en geç 3 ay içinde satılacağını düşüyorum bana vereceği para 1.5 milyon ben 500bin ile ev-araba vs ihtiyaçları alıp kendime bir dükkan açıp işleteceğim

geriye kalan 1 milyon ile sizce ne yapmalım? bankaya yatırsam yıllık %10 faiz ile aylık 8 bin civarı getirisi oluyor ama faizde paran değer kaybediyor veya eriyor deniliyor.

100 bin tl den 10 tane daire alıp kiraya versem ortalama kirası 600 liradan aylık 6bin tl

taksi/minibüs plakası,altın vs gibi bildiğiniz risksiz ve aylık 8 bin tl civarı getirisi olarak neye yatırım yapabilirim?

not : parayı tek başıma yemeyeceğim kardeşim ve anneme bakacağım...

• Vay be ne dedeler var. Bizim dede babamın istanbuldaki arsasını satıp parayı kendine alıyor.
    Ne için köyde ev yapmak için.
  • Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    benimkide öyle gösterişi pek sever 800 nüfuslu köyde 3 katlı villa var traktör araba son model ama ben hala tabanvay :D işin kötüsü yatırım için planımı yaptım ama hala arsaya ciddi müşteri yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knockin16

Merhaba arkadaşlar,dedem bir tane arsayı satılığa çıkardı en geç 3 ay içinde satılacağını düşüyorum bana vereceği para 1.5 milyon ben 500bin ile ev-araba vs ihtiyaçları alıp kendime bir dükkan açıp işleteceğim

geriye kalan 1 milyon ile sizce ne yapmalım? bankaya yatırsam yıllık %10 faiz ile aylık 8 bin civarı getirisi oluyor ama faizde paran değer kaybediyor veya eriyor deniliyor.

100 bin tl den 10 tane daire alıp kiraya versem ortalama kirası 600 liradan aylık 6bin tl

taksi/minibüs plakası,altın vs gibi bildiğiniz risksiz ve aylık 8 bin tl civarı getirisi olarak neye yatırım yapabilirim?

not : parayı tek başıma yemeyeceğim kardeşim ve anneme bakacağım...

Ben olsam parayı bölerdim. 300.000 Döviz 200.000 Borsa 200.000 Arsa 300.000 Ev.

Parayı tek bir yere yatırmak yerine bölmek daha doğrudur bence..

• Turkiyede konut kazandırır

Sizin dediniz fiyatlarda, inşaattan guzel bir dükkan alınır 1-1.5 milyon civarında sağlam yeri olan, köşe bası yer. Daha sonra ister kira ye ister sat.

20bin tl kira getirir vergi ödemezsin dükkan kirasında
    Satarsanda 4-5yılda 5milyona satarsın

Ev alma, ev alırsan 4-5 kiracı ile uğraş, su bozuldu git, musluk paslandı git, yıllık vergisini öde(buyuk ihtimal %30luk vergi dilimimdesin) hepsinin konut vergisini öde, o paranın yarısı vergiye gider, dükkanda o sıkıntın olmaz, stopaz adı altında kiracı senin vergini öder
    Ama gelişime acık köşe bası yer inşaattan alıcan

Ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 7 Ekim 2015; 17:43:41 >
  • Knockin16 kullanıcısına yanıt
    Bence bildiğin birşey yap dicem ama bildiğin birşey yok görünen bu.

Çok yüksek rakamlar olsa hadi şu iş bu iş olur dicem ama bahsettiğin rakamlar ufak.

Ufak olduğu için ufak paralar kazanabileceğin işlere yönel

Benim sana önerim, aile büyüklerine mi danışırsın araştırma mı yaparsın bilmem ama.

Git arsa al dik apartmanı sat.

Artık mimar elektrikçi sıvacı sucu mermeri marangoz bulacaksın araştıracaksın
  • Enparaya aylik vadeli koy 10 bin tl aylik faiz getirir onla da yasarsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1/2mv2

Enparaya aylik vadeli koy 10 bin tl aylik faiz getirir onla da yasarsin
    banka bence tehlikeli sonuçta en kral banka 100 binliraya kadar devlet güvencesi veriyor diye biliyorum.
  • quote:

O kadar faiz basil gelecek yahu.Hesapla oluyor mu sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demage

quote:

O kadar faiz basil gelecek yahu.Hesapla oluyor mu sence?

Alıntıları Göster
    Ev alma da ne alırsan al.Ev kiraları para etmiyor.Yatırım için ev alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

Alıntıları Göster
    takip.
  • Korkusuz Üye kullanıcısına yanıt
    aynen 1 milyon a 80bin liralık 12 tane ev alınıyor mudanyada kiralar 400-450 civarı aylık 5bin lira gelir oluyor para etse de o kadar kiracıyla uğraşılmaz

bu arada arsanın ilanı komisyonculara duyurulur http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-sahibinden-mursel-koyunde-14-donum-satilik-tarla-224400114/detay/
  • Hocam ne özelliği var arsanında o fiyatı yazdınız ??
  • Devilsbutcher kullanıcısına yanıt
    bursanın nezih mekanlarından bademli mahallesinde villa imarı çıkıyor o yüzden buralar biraz değerli
  • 7 milyona arsayı alıp üstüne para harcayıp izin mizin o bu şu derken villaları yapıp satışından kar edebilecek mi sence alıcı ? Bana fiyat fazla geldi hocam
  • Devilsbutcher kullanıcısına yanıt
    aslında 6 istiyoruz komisyoncu bir arkadaş koşturduğu için internette fiyatı 7 yazdım 1 dönüm e ortalama 2 villa yapılıyor ortak havuz falan desek 14.5 dönüm e en az 25 villa yapılır bence kâr edilir ama bakalım satılmazsa bi ayar çekilir gerçi bana kalsa 5 e verelim hemen gitsin ama işte dedemin tuzu kuru olduğu için durum böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knockin16

aslında 6 istiyoruz komisyoncu bir arkadaş koşturduğu için internette fiyatı 7 yazdım 1 dönüm e ortalama 2 villa yapılıyor ortak havuz falan desek 14.5 dönüm e en az 25 villa yapılır bence kâr edilir ama bakalım satılmazsa bi ayar çekilir gerçi bana kalsa 5 e verelim hemen gitsin ama işte dedemin tuzu kuru olduğu için durum böyle
    Tarla imarlı yerin metresine kim 500lira verir merak ettim
  • 1 Milyona kredi çekip ticarete atılan var, sen bizden artı noktadasın yerinde olsam Türk milletinin klasik ev alırım kiraya veririm mantığı ile yola çıkmaktansa ülkede ekonomiye katkıda bulunacak bir işe atılırsan her türlü paranı iyi yada kötü elbette değerlendirirsin. Ör; Ev alacağına git fındık arsası araştır, bakkal çakkal çiğ köfteci açacağına git hammadde işine bak, belli mi olur belki bir yeteneğini fark edip fabrika kurarsın.
  • quote:

bu nasıl bir yorum.. kirası olmasa bile gayrimenkul her daim karlıdır.. bugün 100liraya aldığın evi yarın 120liraya satabilirsin.. kirası ise devede kulak
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

quote:

bu nasıl bir yorum.. kirası olmasa bile gayrimenkul her daim karlıdır.. bugün 100liraya aldığın evi yarın 120liraya satabilirsin.. kirası ise devede kulak

Alıntıları Göster
    doviz al sat ama faiz en rahati tabi fakat faizde para nasil eriyor ilgnc saglam bir bankada problem olmaz diye dusunuyorum

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.