Şimdi Ara

10 Bin TL bütçe sistem mi sabır mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İmzamdaki sistemimle ağırlıklı olarak Asus Pg258q 240 HZ monitörümde CS GO oynuyorum.Bu monitör yeni bir monitör ve 1920x1080 240 hz dir. CS Go oyuncusu olarak bilerek aldım.Bu paraya 4K monitör de vardı.Fakat ihtiyacım 4K bir monitör değildi.
    Zaman zaman da PC yi Steam Link vasıtasıyla salondaki 4K televizyona bağlayarak PES , GTA V vb oyunları 1920x1080 oynuyorum ve Full HD içerikli filmler izlemek için kullanıyorum. Steam link görüntüyü maximum 1920x1080 olarak desteklemekte.Fakat beni çok tatmin etmek ve gayet de memnunum

Kısacası söylemek istediğim ağırlıklı olarak PC nizde hangi tür ve tarz oyunları oynamak istiyorsunuz?

Kaç inch monitor istiyorsunuz ?

4K sizin için vazgeçilmez bir unsur mudur ?
  • yerinde olsam dell s2417dg 1440p 165hz gsync monitör alırım. üstüne evga gtx1080ti sc gibi bir kart söylerdim. ramlerini de eğer oc yapabilirsen sistemin gayet akıcı olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tw1s kullanıcısına yanıt
    Hocam ben genelde MMORPG World of Warcraft gibi , Total War Serisi gibi Strateji tabanlı yer yerde elbette COD ve BF gibi oyunlari zaman öldürmek için oynuyorum ha FPS oyunlarinda iddaam en iyiyim demek değilde tadina ve grafiğine doyarak bir kaç el Multip oynuyorum işte :) Skyrim , The Witcher 3 gibi oyunlar aslinda tarzim. Mafia gibi hikaye ağırlıklı oyunlar vs genel bir oyuyncuyum yani %100 odaklı profesyonel bir oyuncu değilim.

Ayni zamanda Mimarim ve bilgiyarimda kişisel işlerimide yapıyorum Autocad , Archicad , Sketcup 3dmax gibi.O yüzden IPS ve TN sorunsali burada basliyor benim için ve Hertz problemide iyi bir monitör kullanmak varken neden 60 hz takilayim demek geçiyor içimden çünkü bir torba para vereceğiz.

size sorum hocam 2k 165hz vs bir monitör mü yoksa eylülde gelecek olan 4k 144 hz IPS panelleri beklemek mi 4MS falan bir tepkime süresi olacagi söyleniyor ama Quantum Dot tEchnologysinide unutmamak lazım.

• Çok klişe bir cevap olacak belki ama teknolojinin önüne geçmek mümkün değil elbet. Örneğin ben 1 yıl önce CSGO için Benq XL2420Z monitör kullanıyordum.Çok memnundum ama 2 hafta önce yeni çıkan 1920x1080 Asus pg258q 240 hz monitör aldım.Sebebi tamamen merak ve doyumsuzluk. 144 hz ve 240 hz arasındaki farkı şuan için çok hissedemedim.O paraya 2K ya da 4K bir monitör de alabilirdim.
    Ama hem CSGO oynadığım için ebat olarak o inçlerde kaldım hem de 1920x1080 den üstü benim için önemli değildi.

Diğer konuda ise IPS , TN ve VA panel olarak hepsinin de ayrı ayrı özellikleri var. Şuan IPS monitörler de renkler daha güzel gelmekle beraber gecikme süreleri biraz daha fazla TN ve VA panellere nazaran. VA paneller siyahları diğerine göre daha iyi verir. Benim şuan kullanmış olduğum TN panel ve gayet hızlı.
    Alacağınız monitörde de nvidia kart kullanacaksanız GYSNC monitör amd kart kullacansaknız FREESYNC özellikli monitör almalısınız. Aksi takdirde monitörünüzün sync özelliğinden faydalanamazsınız.
    Sizin için öncelik neyse ona göre bir karar vermenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tw1s -- 2 Haziran 2017; 15:8:11 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.