Şimdi Ara

10 Bin TL bütçe sistem mi sabır mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ortalama 4 yılı aşkın süredir üniversitede oldugum için ayni sistemi kullaniyorum , önümüzde ki dönem şubat ayında köklü dönüş yapacağım ama bu yaz sistem dizip dizmeme konusunda gerçekten çok kararsız kaldım son dönemlerde yapılan ASUS MSI para iadelerini falanda göz önüne alarak aslında neden olmasın dedim kendime ,

Öncelikle birinci sorum ; 2017 Computex öncesi böyle bir sistem dizme eğilimine girmem ne kadar mantıklı madem bu kadar sabr ettin az daha sabr et şubat ayını mı bekle dersiniz yoksa farklı ufak tefek değişiklikler mi önerirsiniz bilmiyorum

bu arada mevcut sistemim ;
    i7 4770K
    GTX 780 DCU II ( Asus)
    16 GB G skill 1600 Mhz Ram
    1 TB SSD
    vs vs , HAF 942 var kasa olarak PSU yeni aldim Corsair ,RM1000i , kasayı ve psu memlekete geri götürme şansım var aslında önerileriniz dogrultusunda karar vereceğim.

Bütçeye gelirsek 9000 TL Net bir bütçem var.

Monitör olarak, 4K G-Sync içeren bir model olmasini diliyorum ( Geleceğe yatırım)
    Kart olarakta Malum GTX 1080 Ti çıkmışken alternatif çok bakmak istemiyorum tabi nacizane önerilerinizi bekliyorum.1080 Ti tam bir geçiş kartı sayılır 4k için o yüzden sonra ki nesili bekleyip beklememe konusunda ki en büyük sorunsalım da bu.
    Ek Olarak " INTEL" işlemci aynı zamanda mimari işlemrime kullanacagim sistemi

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 26 Mayıs 2017; 22:35:45 >

• Elindeki sistemle devam et
  • Elinizdeki sistem ile devam edin. Hele 2018 başları biraz karışık olacaktır. Nvidia Volta, Amd Vega iyice yerleşir. Intel Coffelake işlemciler görünmeye başlar. Amd Zen 2 'ler yerleşir iyice. 2018 biraz kalabalık olacak o yüzden. 4K için daha iyi sstem toplayabilme imkânınız olur. Aslında i7 4770K da 4K için gayet yeterli gelecektir ama 2018 yılı da ömründen bir sene daha almış olacak onun. 4K için yeni sistem dizmekte fayda olur o yüzden. Dediğim üzere; şuanki sistem ile bekleyin ve vaktinde toplayın yeni sistemi derim. Gtx 1080 Ti 4K için yeterli denilemez.
  • 4K ileriye dönük bir gereksinimden çok zevk meselesi. Misal 27" monitörde 1080p çözünürlüğün pixel boyutu bana rahatsız edici kabalıkta gelmiyor. 42" ve ötesi bir tvde belki rahatsız olabilirim. Bu kişiden kişiye değişir. Pekçok notebookta bile halen 1366x768 ekranlar kullanıldığı için oyunların hiçbiri minimum çözünürlük olarak 1920x1080 e bile geçmiş değil. Oyunların minimum 4k çözünürlük şartı sunması beklenmeyecek kadar uzun bir süreç.

AMD Vega çok ciddi mimari değişikliklerle gelecek. (4096 stream processor (rx480'de 2304) 2048bit veriyollu hbm2 bellek ve birçok şey gibi). Bu kart gtx 1080'le rekabet edebilirse duruma göre bu kartı seçip nispeten uygun fiyatlı yada toplamda daha iyi bir freesync monitör kullanabilirsin. Yada rekabet olunca nvidia gtx 1080 lerin uçuk fiyatlarını düşürür. Yani ya daha iyi bir gpun olur yada indirimden kazandığın ekstra bütçeyi kasaya ve diğer parçalara yığarsın. Sistemin sabretmeyecek kadar kötü değil. Bekleme süresini dahada açabilirsin yeni birsürü ürün çıkacak makinen ölü değil seni acil bir değişikliğe zorlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 26 Mayıs 2017; 23:6:36 >

• 1 adet 144hx 4k monitör
    1 adet gtx1080ti al geç. işlemciyi anakartı değişmeye gerek yok.
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Benimde kafamı kurcalayan kısım buydu aslında çok haklısınız , bir çok yeniliğin ayak seslerini duyduk mayıs sonunda da göz önüne çıkacaklar zaten ilginiz için teşekkürler
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Pixel konusunda size katılmıyorum diyemeyeceğim , FHD den 2k yı daha piyasaya adepte edemeden bir anda 4k yükseliş herkeste bir kararsızlık yarattı şimdi 1080 ti gibi bir kart alıp veya önümüzdeki yil içerisinde 4k eşik atacak bir kartı alıpta FHD bir monitöre yatırım yapmakta bana cazip gelmiyor , hep mimari işlerimde kullanacagim için o pixel yogunlugu beni tatmin edecektir.Gerisini çok iyi özetlemişsiniz zaten ama nedense ben AMD konusunda hiç sıcak olamıyorum , fanboyluk değilde yillarin vermiş oldugu NVIDIA Intel sisteme aliskanligimdan ötürü amd sistem hiç denemedim dediginiz gibi ön yargilari bazen kenara birakabiliriz ama AMD INTEL Arasinda ki iş için kullanım rivayetleri ne kadar dogru cok arastirmadim pek fakat intel bu konuda üstün oldugu söylentileride beni biraz uzak tuttu aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 26 Mayıs 2017; 23:19:26 >
  • Root Karısı R kullanıcısına yanıt
    Root hocam haklısınız ilk onu bende düşündüm bir ekran kartı upgrade ile sistemi gerçekten cazip bir hale getirebilirdim ama artik anakarta verilen destek kesildi , stabilite sikinti yaratiyor oc de ASUS Z 87 Plus kullaniyorum aslinda kotu bir anakart degil fakat 4K gidip bir ekran kartina verince insana geri kalan 2 k 2.5 k daha verip sistemi kökten yenilemek geçiyor içimden , o duyguyu iyi bilirsiniz ve eski sistemi zaten iş yerimi de açacagım için oraya uyguyn bir şekilde kullanımda tutacagim gerçekten memnunum sistemden ama biliyorsunuz Oyun yapımcılarının politikalarından ötürü kartim 780 da biraz yetersiz gelmeye basladi ayar kismaya baslayip istenilen hedeflenen FPS in altina düşünce de can sıkıyor :)
  • Root Karısı R kullanıcısına yanıt
    hayır hocam izlemedim açıkcası :) hitap ederken o an öyle gelmiş içimden D:
  • quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

hayır hocam izlemedim açıkcası :) hitap ederken o an öyle gelmiş içimden D:

Sizin sisteme benzer olarak

i7 4770k işlemci
    asus Z87 pro anakart
    8x2 gskill rip jaws ddr 1600 mhz ram
    zotac 780 ti amp edition ekran kartı

Sistemi kullanıyordum. Tayland tatilinden dönerken 11gb asus rog stirx 1080 ti OC edition ekran kartı aldım.Çok memnunum.
    Ne darboğaz yaşadım ne de başka bir sıkıntı.

Benim size tavsiyem ağırlıklı olarak oynadığınız oyunlara göre boyutta , yüksek HZ li bir monitör ve sadece ekran kartı almanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tw1s -- 31 Mayıs 2017; 13:9:19 >
  • tw1s kullanıcısına yanıt
    ZOTAC GeForce GTX 780 Ti AMP! Edition ekran kartınızı satmayı düşünüyormusunuz ?

• Hocam sirf anakart destegi kesildi diye inanin bosa masrafa girmeye gerek yok. Ekran karti ve monitor guncellemesi yapin. Ileride yetmedigi durumlarda islemci ve anakart degisimi yaparsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

ZOTAC GeForce GTX 780 Ti AMP! Edition ekran kartınızı satmayı düşünüyormusunuz ?

Hocam kartı arkadaşıma hediye ettim. Onda da aynı kart vardı SLI yaptı.
    Şanslı arkadaşmış.
    asko56 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun dostum , öncelikle benimde ilk düşüncem o yöndeydi fakat şimdi GTX 1080 Ti tam bir 4k Geçiş kartı gibi bir his yarattı bende bende Monitörü 4k almayı planlıyorum yani ne kadar söylesekte yeni nesil canavarlar bu 4k üzerine kurulacak gibi görünüyor.

Computex 2017 de inceledim açıkcası monitör bakımından öyle inanılmaz bir yenilik gelecek gibi görünmüyor.Karttan da önce önceliğimi Monitöre vermek istiyorum.Eylül ayı gibi de yeni ekran kartları lanse edilir edilmez de bir adet almayı düşünüyorum.

O yüzden sizden naçizane ricam gerçekten para vermeye değecek G-Sync teknolojisi barındıran bir Monitör.ACER , ASUS ve AOC bu konuda iyi ama BENQ gibi Samsung gibi markalarıda es geçmek istemiyorum. 4000 TL kadar bir bütçe ayırabilirim gibi duruyor ama gerçekten mantıklı bir önerisi olan arkadaşımız çıkacaktır.Özellikle monitörlerden ciddi anlamda anlayan dostlarımız mevcut sitede umarım yardımcı olurlar.

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Monitörün Hertz i dikkatinizi çektimi bilmiyorum hocam 60 Hz bizi biraz kisitlamaz mi gelecek için gerçi 144 hz 4k larda önümüzde süreçte görünmüyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 1 Haziran 2017; 18:57:20 >
  • 144 hz bi 4k g mönitör kaç tl dir bilmiyom ama bunu 3000 tl ye alıcan 1000 tl cebinde kalıcak 1000 tlde iyi bi rakam gtx1080ti yerine titan x pascal alınabilir

tabi onun yerine sisteme 64 gb ram ve gtx1080ti

destekledigi kadar ram alabilirin o paraya gene para artacaktır onuda güzel bi ses sistemi alırsın 5+1 filan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tw1s

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Hocam kartı arkadaşıma hediye ettim. Onda da aynı kart vardı SLI yaptı.

Arkadaşa bak ya bizim arkadaş kemer verdi bana 5-10 TL lik gören de altın kemer sanıcak arada hatırlatır bir şeyler ısmarliyim diye
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.