Şimdi Ara

100 000 TL civarlarında araba önerisi aramaktayım. acelem de yok :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yavaş yavaş yeni bir araç arayışına girmeye başladım. Mevcut durumumu şu şekilde özetleyeyim.

Yıllık ortalama yaptığım KM 12000 civarında ama çocuğum oldu (ellerinizden öper) ve bundan sonra tatile giderken memlekete giderken tercih ettiğim uçakla seyahat yerini araba ile seyahate bırakacak ( Ha bu durum ne sıklıkta olacak yılda 4 kez 450-500 km memeleket git gel yaparım 1 kezde güneye tatile giderim ). Bu durum beni iki noktaya getiriyor
    1- dizel olsun da gideceğim küçük mesafelerde şu kadar yakar bu kadar öderim hızlı sürmeyeyim sıkıntısı olmasa mı yoksa benzin li olsun fiyatı daha uygun olur oradan ettiğim kar ile benzine yatırırım mı desem
    2- bagajı malum çocuğun arabasıydı aletiydi edevatıydı geniş olmalı

Bu kadar para vereceğiz kredi çekip sıkıntıya gireceğiz e bu durumda arabanın dış görünümü de önemli

aklımda ne var derseniz orası mualakta karasızlıklar içinde gidiyorum aile arabalarının dış görünümü çokta hoşuma gitmiyor. suv belki olabilir diyorum bir yandan da superb yeni kasaya geçince onu mu görsem karar versem diye aklımın bir kenarında sorular var. mercedesler çok hoşuma gidiyor c180ler işimi görür ama benzinlileri çok yakıyor diye kullananlar söylüyorlar. malum firmaların verdiği tüketim verileri çokta tutarlı olmuyor veya ben biraz agresif kullanıyorum.
    2. el bi benzinli mercedes alsamda tüplü ve öfkeli mi yaptırsam da düşünmüyor değilim ama tüp bagaj hacmini düşürecek oda çok işime gelmiyor.

Bundan önce honda civic hb 1.8 vardı şimdide astra hb 1.6 kullanıyorum ikisininde performansından memnunum alacağım araçta bunların altında olmasın ivmelenmesi tatmin edici olsun diyorum.

Yani anlayacağınız kafamda deli sorular
    acelem yok 6 ay kadar bekleyebilirim malum çocuk küçük daha çok sağa sola gidemiyoruz. bu zaman zarfında biraz şekillenir aklımda.

• Dizel mondeo ya bakardım.
  • Neden 100binlik araba aradiginizi anlamadim? 60 binlik alin krediyede bulasmayin. Yeni cocugunuz olmus allah bagisladin da neden kendinizi krediyle sıkıstiriyorsunuz anlamiyorum.
  • kemkav kullanıcısına yanıt
    65 bine Avensis alın lpg takın kocaman d sınıfı araba. Alanlar genelde hir hafta içinde sattı aracını bence 2. El sıkıntısı da yok kredisiz mis gibi binin.

Illa dizel ve 100 bin olacaksa 1.6 manuel passat veya bagaji her ne kadar dar olsa da mondeo bakılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

65 bine Avensis alın lpg takın kocaman d sınıfı araba. Alanlar genelde hir hafta içinde sattı aracını bence 2. El sıkıntısı da yok kredisiz mis gibi binin.

Illa dizel ve 100 bin olacaksa 1.6 manuel passat veya bagaji her ne kadar dar olsa da mondeo bakılabilir.

+1

Bu araclara bakin.Kredi cekmektense 65 bine Avensis bakilabilir.

Passat veya Mondeo 100k bandi icin uygun.İkisi de genis araclar

Burada vetenes e bir ekleme yapayim.Mondeo nun su haliyle yani tam boy stepne ile bagaji kucuk.İnce stepne ile degisirse 550 lt oluyor ve baya genis oluyor.Yurtdisinda zaten ince stepne ile satilan bir aracin burada tam boy ile gelmesi ise mantiksizlik.Yani esasen genis olan bagaji distuributor firma kucuk gostermis

• quote:

hayır illa dizel gibi bir düşüncem veya illa 100000 gibi bir zorlamam yok. sadece astrayı satıp elimdeki birikmiş ve çekeceğim kredi ile çıkabileceğim üst limit bu. bunun üzerine çok çıkamam. mondeo ve avensis i inceleyeyim. konuyu açarken ki uzun açıklamam bu nedenle zaten kararsızlık içinde olmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

+1

Burada vetenes e bir ekleme yapayim.Mondeo nun su haliyle yani tam boy stepne ile bagaji kucuk.İnce stepne ile degisirse 550 lt oluyor ve baya genis oluyor.Yurtdisinda zaten ince stepne ile satilan bir aracin burada tam boy ile gelmesi ise mantiksizlik.Yani esasen genis olan bagaji distuributor firma kucuk gostermis

Hocam teşekkür ederim

bir ekleme de benden olsun passatın bagaji tam boy stepneye rağmen yaklaşık 600 litre

• Benim almak istedıgım araç dıye önerirsim 2015 kasa bmw1 veya audi a3 sportback hem tasarımı iyi hemde bagajı tatmın eder görunüşüde iyi , benım dusuncem bu yönde hem fıyatı 90-100 civarı tabi işini doldurdukca fiyat yükseliyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

+1

Hocam teşekkür ederim

bir ekleme de benden olsun passatın bagaji tam boy stepneye rağmen yaklaşık 600 litre

Onemli degil.

Bu arada Passat Mondeo yu dover alt metnini iyi vermissin,takdir ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Benim almak istedıgım araç dıye önerirsim 2015 kasa bmw1 veya audi a3 sportback hem tasarımı iyi hemde bagajı tatmın eder görunüşüde iyi , benım dusuncem bu yönde hem fıyatı 90-100 civarı tabi işini doldurdukca fiyat yükseliyor.
    100 bine gerek yok ama superb insignia avensis ihityaçlarınızı fazlasıyla karşılar suv istersenizde subaru XV derim başka bir şey demem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Benim almak istedıgım araç dıye önerirsim 2015 kasa bmw1 veya audi a3 sportback hem tasarımı iyi hemde bagajı tatmın eder görunüşüde iyi , benım dusuncem bu yönde hem fıyatı 90-100 civarı tabi işini doldurdukca fiyat yükseliyor.
    Çocuklu aileye de 1 serisi ile a3 önerisi biraz tuhaf olmamış mı ? Oldu olacak Smart Fortwo alın bir tane, eşinizle gideceğiniz zaman çocuğu, çocukla gideceğiniz zaman eşinizi evde bırakırsanız bence sıkıntı olmaz. Hem bagaj derdi de yok, zira bagajı yok sayılır.
  • Vw Passat 1.4 tsi dsg alın derim. 75 civarlarına otomatiğini bulursunuz. Gayet geniş,konforlu aile aracıdır. Dizel+otm olsun derseniz jetta veya octavia da bakabilirsiniz. Çocuğunuzun geleceğini krediye bağlamayın derim.
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Olsun o kadar bu aralar bilinçaltı mesajlar gündemde
  • quote:

Olsun o kadar bu aralar bilinçaltı mesajlar gündemde
    Superb bekle derim 1,6 dizel oto. alın 10 sene binin. Güzel yapmışlar aracı bi test eder karar verirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [CéM]

Çocuklu aileye de 1 serisi ile a3 önerisi biraz tuhaf olmamış mı ? Oldu olacak Smart Fortwo alın bir tane, eşinizle gideceğiniz zaman çocuğu, çocukla gideceğiniz zaman eşinizi evde bırakırsanız bence sıkıntı olmaz. Hem bagaj derdi de yok, zira bagajı yok sayılır.

Alıntıları Göster
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar 1 serisi ve a3 zaten kullanmakta olduğum araca benzer olacaktır. bagaj ilerde yetmeyeceğini düşünüyorum. mondeonun ve subaru xv ninde tasarımıda hoşuma gitti gözle görüp elle tutmak lazım. superb nedense bana baya sıcak gelmekte. passat ile fiyat farkı tabiki önemli olacaktır. avensis e ısınamadım yalan yok ama araç görme turlamasında onuda görmeyi ihmal etmem.

• B8 Passat. Bagajı, malzemesi fevkalade. Tasarımı da güzel (bana göre), yakıt da iyi performans da optimum ...
  • Akora superb varken hala passat al dıyenlerı bloklayın.
  • Skoda yeti aklınızda olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Superb bekle derim 1,6 dizel oto. alın 10 sene binin. Güzel yapmışlar aracı bi test eder karar verirsiniz.

Dsg ile 10 sene geçirmek bahabiçilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Dsg ile 10 sene geçirmek bahabiçilemez.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.