Şimdi Ara

10K SAYISAL TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10.3k sıralama var. Bilgisayar istiyorum ama Hacettepe'den sonraki üniversiteler sıkıntılı gibi.
    Ne gibi tavsiyeler verirsiniz ? Hacettepe'den sonraki üniversitelerden araştır dediğiniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rozyoruk -- 31 Temmuz 2020; 15:6:1 >

• Yıldız belki tutar hocam. Neden düşünmediniz?

Marmara, İYTE falan da düşünülebilir.
  • Yıldız %30 ing.
    Ailem tıp istiyor, Hacettepe den aşağılara gittikçe bu kadar ceng yoğunluğunda işsiz kalma oranım arttıkça tırsıyorum biraz.(Tabi ki iş imkanları bana bağlı)
  • Rozyoruk R kullanıcısına yanıt
    Eğitim dilinden çok verilen eğitimin kalitesine, mezunların çalıştığı ve yüksek lisans yaptığı yerlere, hocaların bilimsel üretimlerine ve sektörün başkentinin İstanbul olup okulun teknoparkında birçok iş, staj ve part-time çalışma fırsatı olmasına daha çok dikkat edin bence.

Hacettepe, Yıldız, Marmara gibi okullar arasında devasa farklar yok kariyer anlamında. Bu ve buna ek birkaç okulda daha iyi bir ortalama yaparsanız ve birkaç konuya odaklanıp az da olsa kendinizi geliştirirseniz zaten Türkiye'de top okulların mezunlarından eksik kalmazsınız. Sizden muhtemelen 3 yaş büyük biri olarak ve sektörde işe alım süreçlerini bilen biri olarak söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EC589E64 -- 31 Temmuz 2020; 15:29:56 >
  • Teşekkür ederim hocam. Hacettepe'den sonrasını pek düşünmediğim için çok araştırmamıştım.
  • Birde hocam %30 ingilizce sıkıntı olur mu ileride ? İngilizcen iyi seviyede olsa bile.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADB55919E -- 1 Ağustos 2020; 18:32:4 >
    Sıkıntı derken neyi kast ettiğinizi bilmiyorum ancak şöyle söyleyeyim. Bilgisayar mühendisliği eğitiminde terimler ve eylemler ingilizce verilir. Hiçbir altyapınız olmadığını farz etsek bile bölüme hazırlığı geçip başlayacağınız için belirli bir seviyede ingilizce bileceksiniz zaten. Bilgisayar mühendisliğinde konu genel hatlarıyla derste anlatılır, kalanı öğrenci tarafından araştırılıp çalışılarak öğrenilir. Yani isterseniz gabon dilinde okuyun 4 yıl boyunca ingilizce kaynakları takip edip ingilizce videolar izleyeceksiniz. Kısaca eğer mezun olduğunuzda ingilizce seviyenizin ne olacağına dair bir şüpheniz varsa gönlünüz rahat olsun. Ben 2. 3. sınıfta bile teknik olarak kendini ifade edemeyecek kadar ingilizcesi kötü birini görmedim. Öğrenci seviyesi yüksek olduğundan zaten gelenlerin çoğu ingilizceyi öğrenmiş olarak geliyor.

İş ve kariyer konusunda ise şunu söyleyeyim, eğitim dilinizi umursamıyorlar bile Teknik seviyeniz yeterliyse işi alırsınız.

Yurt dışında yüksek lisans ve doktora için ise %100 ingilizcenin tek avantajı nadiren de olsa bazı okullar buralardan mezun olanlardan TOEFL/IELTS istemezler. Ancak çoğu okul ana dili ingilizce olmayan bütün ülkelerden gelen başvurularda eğitim diline bakmaksızın bu sınavları isterler. Yani mezun olduğunuzda elinizde bir TOEFL/IELTS notunuz olsa iyi olur ve muhtemelen olacaktır.

• %30 ingilizce fakat seçmelilerle vs. daha da artıyor hocam. Ytü ve Marmara'yı biraz daha araştıracağım. Teşekkürler.
  • Teşekkür ederim hocam yardımlarınız için.
    Rica ederim hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.