Şimdi Ara

12000 TL civarı sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, abim oyun oynamak amacıyla sistem toplamak istiyordu. Şöyle bir sistem yaptım, sizin de görüşlerinizi bekliyorum. Sistemi inventus'tan alacağım, daha önce de kendi sistemimi de burdan almıştım ve memnun kaldım.

12000 TL civarı sistem tavsiyesi

Ekran konusunda abim 24" veya 27" G-Sync destekli 144Hz 1ms tepsi süreli monitör istiyor fakat hangisini seçmeliyim kararsız kaldım. Fiyat olaram max 2500TL civarı olmalı.
    Klavye olarak Steelseries Apex M800,
    Fare olarak ya Corsair M65 Pro, yada Logitech G900 almayı düşünüyor. Şu anda ben Logitech G700 kullanıyorum, abim bu fareden memnun fakat biraz ağır diyor, kablolu kablosuz olması pek önemli değil kendisi için. Bu arada ben de kendim için G900 almayı düşünüyordum, kullanan varsa görüşlerini alabilir miyim? G700 Claw G900 ambidextrous farkı var ama bu claw'a alışan biri için ne kadar sorun yaratır bu G900 için merak ediyorum.
    Kulaklık olarak Max 1000 TL verecek. Benim kendisine tavsiyem oyun kulaklığından ziyade günlük de kullanımda rahat edebileceği bir kulaklık almasıydı (Sennheiser Hd598 gibi).

Sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elensar -- 13 Mart 2017; 13:18:41 >

• Naçizane tavsiyem işlemciyi ryzen seçmen ve ekran kartını 1080ti ile değiştirmen.Bu kadar yüksek rakamlara o konfigürasyon az kalır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sheare78

Naçizane tavsiyem işlemciyi ryzen seçmen ve ekran kartını 1080ti ile değiştirmen.Bu kadar yüksek rakamlara o konfigürasyon az kalır diye düşünüyorum.

7700k nin oyun performansı ryzen dan daha iyi. Neden ryzen tavsiye ettiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7700k single core daha iyi bir işlemci (gibi duruyor internette görülen testlere bakarsak). 1080 ti verilecek rakamlara değer mi açıkçası biraz düşündürdü, arada yaklaşık 1000 TL gibi bir fark oluyor, 1440p'de oynana oyunlar için gerekecek mi?
  • R7 1800x'in bağımsız firmalarca yapılan testlerinde BF1 gibi işlemciye de yük bindiren oyunlarda ki performansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.12000 tl verilip toplanan bir sistemin 1080ti'sız olması bence hatalı olur. 200hz zorlayacak bir makine olmasını beklediğim için parçalarda onu kaldıracak şekilde olmalı
  • Anladım o zaman 1080 ti almaya çalışırız fakat custom soğutmalı modeller ne zaman çıkacak bilginiz var mıdır? R7 1800X için biraz araştırma yaptım fakat oyun performansı 7700k'ya göre yaklaşık %20 daha az duruyor. Sadece Tomb Raider'da +%50 gibi bir fark var onun da sebebini oyun yapımcılarının AMD ile yakın bir şekilde çalışmasına bağlıyorlar review yapan firmalar. Tabi yeni çıkacak oyun güncellemeleri vs. ile performansı daha da artabilir r1800x'in ama şimdilik 7700k önde gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elensar -- 13 Mart 2017; 16:50:57 >
  • Sadece şimdi için 7700k alınmaz. 1800x alınır yıllarca kullanılır. Ayrıca 7700k bile 1080ti a darboğaz yapmaya başladı bile. İnternette testler mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.