Şimdi Ara

15 saat test süresi normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar çarşamba günü samsung 37r81 lcd tv aldım. montaj anında evde olmadığım için telefon yardımıyla montaj için gelen arkadaşlara servis menüsünü açtırttım ve kaç saat kullanıldığını öğrendim tv nin. 15 saat bana biraz fazla gibi geldi, eleman normal dedi.

bir de ucuz bir scart kablo kullanıyorum, görüntüde ara sıra 1 saniyelik kaymalar ve çizgilenmeler oluyor, görüntüyü tamamen bozacak şekilde, sinyal karışması gibi. dün akşam yaklaşık 1 saat hdmi ile kullandım, böyle bir sorun göremedim.

acaba sorun scart kablodan mıdır? yoksa 15 saatlik benden önceki kullanımda iade edilmiş bir ürün müdür diye içim içimi yiyor, bilgilendirirseniz sevinirim.

• yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar tvde problem varsa vakit geçirmeden değiştirmek istiyorum..
  • Uydu alıcıyla mı kullanıyorsunuz? Bence Teknosa'dan 27 YTL'ye Monster 2m.lik scart alın. Deneyin, fark yaratmazsa iade edin. 4 YTL zararınız olur, o kadar. Uydu alıcıdan kablo çıkışını scart-CVBS'den RGB'ye getirmeyi unutmayın.
    R81 serisi kaliteli, ödüllü bir seridir. Görüntü iyileştirme teknikleri de fazladır. Ancak Sd yayınlarda LCD'lerin çok başarılı olamadığını biliyorsunuzdur. Bunu o çerçevede değerlendirin. Bazı yayınların kalitesizliği de ortada zaten.
    15 saatlik kullanım normal görünüyor. Test sırasında bir süre açık tutarak değerlendiriyorlar. Firmaya göre değişir bu süre. Bence fazla kafaya takmayın.
  • quote:

Uydu alıcıyla mı kullanıyorsunuz? Bence Teknosa'dan 27 YTL'ye Monster 2m.lik scart alın. Deneyin, fark yaratmazsa iade edin. 4 YTL zararınız olur, o kadar. Uydu alıcıdan kablo çıkışını scart-CVBS'den RGB'ye getirmeyi unutmayın.
    R81 serisi kaliteli, ödüllü bir seridir. Görüntü iyileştirme teknikleri de fazladır. Ancak Sd yayınlarda LCD'lerin çok başarılı olamadığını biliyorsunuzdur. Bunu o çerçevede değerlendirin. Bazı yayınların kalitesizliği de ortada zaten.
    15 saatlik kullanım normal görünüyor. Test sırasında bir süre açık tutarak değerlendiriyorlar. Firmaya göre değişir bu süre. Bence fazla kafaya takmayın.

kablo önerinizi değerlendireceğim, ancak benim söylediğim bozulma lcdlerdeki olağan görüntü karelenmesi gibi değil.. tvden kanal aratırken sinyal karışır ve görünü alttan üste doğru çıkmaya başlar, karıncalanır ve çizgilenir ya, o şekilde.. çok sık da olmuyor gerçi.. ama insan bu kadar para verdiği bir şeyin kusursuz olmasını bekliyor..

• Bende 32R81B kullanıcısı olarak cihazda her türlü testti yaptım diyebilirim ;

SD Yayın kalitesi : Uydu olarak ora marka güzel bir cihazdan görüntü aldım 1 ytllık scart to scart ile gerçektende şaşırdım bu kadar kaliteli bir görüntü vereceğini hiç düşünmemiştim.Kanald o gün killbill filmmini veriyordu ve görüntü resmen hd gibi kaliteli geldi. Kısacası r81 sd yayında bana göre çok başarılıydı.Scart kablosunu daha kaliteli alırdım ama tv yi sd yayında kullanmıyorum .Kendi odamda monitör 32r81, tv seyrettiğim odada 72 ekran beko tüplü tv r81'i arasıra tv seyretmek için oturma odaya götürüyorum sonra tekrar kendi odama götürüyorum tv yayınını görünce hiç kendi odama götürmek istemiyorum

HD 720p 1080p: Hd yayın zaten bu tv lerin performansının nasıl olduğunu anlayacağımız videolardır.BBC nın 720p ve 1080p lık videolarını indirdim ve resmen ağzım açık kaldı o teknosadaki gösterilen görüntülerden çok daha iyi di orada çoğaltıcılar görüntüyü baya etkilediği doğruydu.Tv nin bir süper özelliğide sinama plus hd yayınlarda açınca görüntü resmen 100 hz de olduğu gibi ne titreme nede alt yazılarda buğlanma vardı.

PC performansı :Tv yi pc de kullanmak için aldım ve ilk olarak vga kablosu ile bağlandım 1360.768 çözünürlüğünde bir monitör kadar keskin ve temiz bir görüntü vardı ve daha sonra hdmi to dvi kabloyu aldıktan sonra görüntüde aşırı dercede bir şekilde düzelmeler oldu.Video seyrederken görüntü çözünürlüğünü 1280.720 yapıyorum bu şekilde pc ye 1.1 mapping olmuyor ama videolar bariz bir şekilde değişiyor.

Xbox 360 performansı: Xbox 360 için samsung tvlerin genel bir uyumluluğu olduğunu takınca anladım.Tv xbox 360 ta resmen uçtu diye bilirim daha önce x360 monitörde kullanıyordum ve bu tv ile arasındakı farkı görünce baya şaşırdım.Oyunların bazıları 30 fps hızlarında idi ve ben oyunda sinama plus açtığımda oyun resmen 60 fps de olduğu bigi akıcı bir şekilde ilerliyordu ve sinama plus'i oyunlarda bir kez daha sevdim.En iyi farkı anladığım oyun Bioshock tu.

Tv nin güzelliklerini anlatmakla bitmez ancak kullanmaklazım. Son olarak çok sevdiğin bu tv mi paraya sıkıştığım için satmaya karar verdim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.