Şimdi Ara

18K HANGİ ÜNİVERSİTE/BÖLÜM EN İYİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler. Sınav sonrası tercih edeceğim bölüm için yardıma ihtiyacım var. Ham 16K yerleştirme 18K yaptım. İtü kontrol ve otomasyon istiyordum ancak 16500 le kapatmış. İtü uzay 17500. Bunlardan sonra Türk Alman ee yazmayı düşünüyorum. Tıp veya diş istemiyorum. Bilg. Müh. konusunda da kararsızım. Ne önerirsiniz?

• 18k devlet mühendislikten iş çıkmaz ya top 5 vakıf ünilere ücretli git ya da devlet tıp yaz geç.
  • Gerdik2 kullanıcısına yanıt
    İtü kontrol ve uzaydan çokca insan var iyi işlerde çalışıyorlar. Ücretli gitmek de istemiyorum. Ytü de çok istediğim bir üniversite değil. Çift diploma ve Almanya stajı dolayısıyla Türk Alman düşünüyorum ancak onun da sıralaması düşük kalıyor. Çok arada kaldım. Bir de tıp kesinlikle yapabileceğim bir şey değil o yüzden istemiyorum.
  • İtü elektrik
    İtü imalat
    İtü metalürji malzeme
    Ytü elektronik
    Ytü bilgisayar
    Odtü kimya mühendisliği
  • uchiha69 kullanıcısına yanıt
    İtü elektrik yazıp hazırlık ve ilk seneden sonra elektroniğe veya kontrol otomasyona yatay geçiş yapabilir miyim? Bir de elektriğe karşı bir önyargım var niye bilmiyorum hoşuma gidedebilir fiziğe ilgiliyim. Sizce itü elektrik mi daha mantıklı olur yoksa başka bir üniversitede elektronik mi? Veya itüde ekektrik okuyup yine elektroniğe yönelebilir miyim okuldaki derslerde veya iş hayatında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emresiss

İtü elektrik yazıp hazırlık ve ilk seneden sonra elektroniğe veya kontrol otomasyona yatay geçiş yapabilir miyim? Bir de elektriğe karşı bir önyargım var niye bilmiyorum hoşuma gidedebilir fiziğe ilgiliyim. Sizce itü elektrik mi daha mantıklı olur yoksa başka bir üniversitede elektronik mi? Veya itüde ekektrik okuyup yine elektroniğe yönelebilir miyim okuldaki derslerde veya iş hayatında.
    Ortalaman yüksek olursa 1. sınıfın sonunda ve 2. sınıfın sonunda elektronik-haberleşmeye geçebilirsin ama sıralamaya bağlı. İtü sis yazıp google'a ilk çıkan siteye gir. Solda çap yandal taban puanları ve kontenjanları yazar. Onları inceleyebilirsin.

Elektrik mühendisliği olduğu için ortak dersleriniz çoktur ehb ile ama elektrikten mezun olursan, elektronik alanında tercih edilir misin ondan emin değilim. Onu bu bölümlerde okuyan birine sor en iyisi.

• odtü kimya müh
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.