Şimdi Ara

1999-2001 ARASI S80 ÖNERİR MİSİNİZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 25000 civarı lüx konforlu güvenli araçlara baktığımız da 1999 2000 model 5.20 ler ile volvo s80 t5 ya da t6 ları görebiliyoruz.
    150 000 200 000 km arası oldukça fazla araç var.Araçta hem lpg hem de otomatik vites mevcut.

Volvo s80 le bmw 5.20 arasında tercih yapacak olsanız hangisini yaparsınız ve neden.
    Ayrıca parça konusunda 2 araç arasında fiyat olarak çok fark var mıdır.
    Sorun yaşayanlar varmı ve nasıl telafi etti ler
    teşekkürler

• Öncelikle iki araçtan da kullanmadım, lüks sedan sevdiğim için ilgilendiğim araçlar arasında ikisi de.

Volvo ların motor seçeneklerini göünce özellikle ilgimi çekmişti.

T5 2.0 lt 225 HP turbolu
    T6 2.8 lt 272 HP çift turbolu

BMW 5.20i 150 HP
    BMW 5.30i 231 HP
    BMW 5.40i 286 HP

iki araç da lüks olduğundan parça fiyatları yüksek olmakla birlikte birbirine yakındır diye düşünüyorum.

Performans açısından Volvo ya rakip olabilmesi için BMW de 5.30 yada 5.40 tercih etmeniz gerekir ki 5.40 özel alıcıları olduğundan 5.30 da 2000 sonrası modellerde bulunduğundan pahalıdır.

ikinci el sitelerinde dolaşırken dikkatimi çeken şey volvo ların deri döşemeleri oldu, birçoğu fazla dejenere olmuş görünüyor BMW koltuklarına göre. Buna karşın çoğu volvoda ısıtmalı elektrikli koltuk olması da avantaj. Bunların dışında iki araç da konforlu ve donanımlıdır diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi aynı fiyat aralığında alacağınız BMW ve VOLVO arasında performans farkı olacaktır. Bu nokta çok da önemli değil diyorsanız benim tercihim BMW olurdu. E39 kalıp gibi araç herşey şık ve yerli yerinde mükemmel tasarım.

Alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun...

• HİÇ DÜŞÜNMEDEN AL
  • tam soru benlikmiş
    kardeşim ikisinide tüp takmadım yalnız volvo t6 al derim 528 yerine
    fakat gençlik heveslerine bmw hep daha cazip gelmiştir birde üstelik arkadan itişli olması ekstra bir tutku veriyor
    fakat e39 piyasada ne kadar temiz kaldıki hepsini yan sanayi angel farlar stoplar çakma m pketlerle doldu benım sattığım 528de sadece tek taktığım sadece plka üstüne nikelaj olmuştu.fakat benım anlamadığım benım sattığım dönemde 5 serisi piyasası bu kadar yüksek değildi şuanki fiyatlara gerçekten şok edici bugun birçok galeri zaten almaya bile yanaşmıyor ve 15 lira bile vermezler.
    s80 t6 çok birçok kişi şanzuman ve elektirk arızası olduğunu iddia etsede ben böyle birşey yaşamadım yalnız lpg takan kimi gördüysem herkes bir sorun yaşayıp kendını servislerde buldu.bu araçlara benım kanaatım olmuyor.ama ne yazıkkı gunumuz koşullarında benzınlede binmek çok zor çünkü s80 dip yokuşlarda şehiriçi dip kalkışlarda vs 1 lira bırakıyor.
    5 serisinde yaşadağım tek sorun motor yapmış olmamdı oda başlı başına bel büktü 220kda oda yaklaşık 13-14klarda bir fiyat çıkmıştı s80dede böyle birsorun yaşarsan daha karmaşık bir motoru olduğu için toparlaması çok daha zor olacaktır.
    yanı bugun geçmişe bakıyorumda gerçekten boş işlermiş bugun yanlarından bile geçmem bakmam bence siz onun yerine paranızın cebınızde kalacağı arabayı tercih edin göze hitap etsede yaşları zaten 10-13 arası hiç gerek yok.
    eğer 528 s80 t6 servis ve benzın faturalarını istersen detaylı olarak göndereyim.
    özellikle 5 serisi her altı ayda bir ben bunu istanbul bursa arası kullanıyordum alt takım ister diyebilirim hatta bu garantiden değişiyor çünkü parça orjinal olunca garantisi oluyor ama araba yiyor düşün lastikleriide böyle yiyor balatalarınıda ve daha ve daha sonra abi kardeş oluyorsun servisle
    emin olabilirsinki orta ölçekli 3-5 tane clio-palio koyar kapının önüne alır satardım bu vicdansızlara para verene kadar ama asıl vicdansız bunlar değil bu kadar ötv kdv alıp ta yol yapmayan fahiş fiyatla benzın satan itahalat ihracat yapan devlet oluyor malesef.
    ama çok merak varsa w140 s500 al ona tüp tak daha iyi, başın daha az ağrır vergisi daha makul olur ve anadolu her yerde herşekilde satarsın

• iki araçta da servis problemi yaşanması korkusu nedeniyle temiz servis bakımlı honda cr-v aldık.Bu araçları düşünürken honda almak sürpriz oldu fakat jeep zevki de bir başkaymış dedim :)

teşekkürler.
  • iyi tercih
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.