Şimdi Ara

1lt su ile evi ısıtmak mümkün (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
4.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blueaslan

evet arkadaşlar sistemi çalıştırdık ama tam randımanlı deneme fırsatım olmadı izmir de havalar mevsim normallerinden üst seviyede gidiyor 26 27 dereceler ve kısa kollu ile dolaşabiliyoruz. bu arada sistem 1 lt kazan alıyor toplam tesisatın içi 35 lt su aldı:(:(

Boşuna uğraşıp daha fazla masraf yapmayın. O güçteki ısıtıcı ile evi ısıtmanız mümkün değildir. Teknik olarak yazdık ama siz deneyip görmeyi tercih ettiniz.

Saygılar.....
  • Yeni bir rezistans icat etmiyorsanız verimsiz bir sisteminiz olacak.
    Zaten elektrikli kombi var olan birşey.
    http://m.n11.com/vaillant-18-kw-elektrikli-kombi-eloblock-P129222232?cid=604001&gclid=CM_u2cPZ9c8CFRe3GwodYI0Iww&gclsrc=aw.ds#Product/description

Siz bunu yapıyorsunuz şu an. Bir de bu elektrikli kombi kullanan birinin mesajı var. O da burda dursun.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102605580

"Ben Ocak ayını elektrikli kombi ile geçirdim.
    İzmir ayın ilk 10 gününde hiç olmadığı kadar soğuk oldu.
    50 - 60 C aralığında 24 saat çalıştı 10 - 12 gün.
    Sonra günde 8 saat kadar çalıştı.
    Duş için sıcak su ve mutfak ile lavaboların sıcak suyu da kombiden aldım.
    2.300 kW elektrik tüketimi oldu, 865 TL ödedim.

Bu arada elektriğin kW fiyatı tek tarifede yaklaşık 0.37 TL seviyesine kadar yükseldi.
    Doğalgaz Narlıdere'de bizim oraya gelemedi bir türlü, o gelene kadar elektrikli kombiye devam, yapacak bir şey yok."

Bu mesaj 2015 de yazılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l.a.c.i.w.e.r.t -- 25 Ekim 2016; 13:14:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. biraz sabır etmek lazım. deneyince zaten sistem fotoğraflarını flan atacağım saat başına kaç kw yaktığını yazacağım. Ben çok yakacağı kanısında değilim. aylık hiç kapatmadan maksimum elektrik olarak 200 TL yakacak gibi bir his var oda benim evimde. (en son kat yalıtımsız, üstü düz beton, 3 cephe açık)
  • l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    Bugün ortalama 1 Kw vergiler dahil 0.41 kuruş kadar.

2.300 * 0.41 = 943 TL bu şekilde ısınma yerine kullanım alanlarına 2 tane inverter klima daha mantıklı gibi valla hocam :)

Evde tek oda yada kullanım alanı az ise İnverter klima ile ısınmak oldukta ekononik geliyor.Kaldı ki biz normal 12 binlik klima ile 4 sene oturduk ayda taş çatlasın 130 lira geldi sabah akşam açıktı klima .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

2.300 * 0.41 = 943 TL bu şekilde ısınma yerine kullanım alanlarına 2 tane inverter klima daha mantıklı gibi valla hocam :)

Evde tek oda yada kullanım alanı az ise İnverter klima ile ısınmak oldukta ekononik geliyor.Kaldı ki biz normal 12 binlik klima ile 4 sene oturduk ayda taş çatlasın 130 lira geldi sabah akşam açıktı klima .

2300 Değil benim sistem 1,5 kw olarak oda 24 saat değil arada dur kalk yapacak oda sıcaklığına göre
    günlük 13,5 kw güç tüketimi olacak oda günlük 5,45 TL * 30 = 163,62 TL ye denk geliyor. Bendeki rezinstans düz rezinstans değil özel yapım bakalım deneyip göreceğiz. şurda kullanacağım zaten 4 ay İzmir de kış maksimum 4 ay:)
  • blueaslan B kullanıcısına yanıt
    Ben Elektrikli kombi kullanımı örneğine göre hesap ettim hocam .sizin ki tabiki çok daha düşük sarfiyatlı olacaktır tabiki teoride.

İşin birde günlük kullanımına göre hesabı var ancak ben dahil birçok arkadaş resimleri bekliyor ve merak ediyoruz.Burada tabiki sizi takdir ve tebrik ediyorum ülkemde böylesine araştırmalı deneme yanılmalı işleri görmek beni mutlu ediyor.üretip geliştirme bu yolla oluyor he işin ekomonik maliyeti var ancak olursa belki ileride patentini alır ticari hale getirirsiniz belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 26 Ekim 2016; 15:56:52 >
    Merhaba dostum ben o senin çıktığın yoldan geçtim hem de 5 kw ısıtıcı ile hüsran yazık emeğine uğraşma derim teori ile pratik farklı şeyler senin o ısıtıcı hiç durmayacak sürekli çalışacak ve ısınamayacaksın al düzgün bir klima ve ısın gerisi hikaye
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

2300 Değil benim sistem 1,5 kw olarak oda 24 saat değil arada dur kalk yapacak oda sıcaklığına göre
    günlük 13,5 kw güç tüketimi olacak oda günlük 5,45 TL * 30 = 163,62 TL ye denk geliyor. Bendeki rezinstans düz rezinstans değil özel yapım bakalım deneyip göreceğiz. şurda kullanacağım zaten 4 ay İzmir de kış maksimum 4 ay:)

Bu yazdıklarınız mümkün değil, emeğinizi, zamanınızı ve paranızı boşuna harcıyorsunuz. 1,5 kW ısıtıcı o kadar peteği mümkün değil besleyemez. Rezistansın özel imal edilmiş olması birşey farkettirmez.

Saygılar.....

• evet belki teori de olmayabilir uygulayıp göreceğiz 250 tl ye kadar zaten doğal gaz da kullansam aynı gelecek benim için yeterlidir.ısıtma konusunda ise ısıtacağına eminim.(23') çünkü aynı sistemden olan evleri gördüm sıcaktı..
  • quote:

evet belki teori de olmayabilir uygulayıp göreceğiz 250 tl ye kadar zaten doğal gaz da kullansam aynı gelecek benim için yeterlidir.ısıtma konusunda ise ısıtacağına eminim.(23') çünkü aynı sistemden olan evleri gördüm sıcaktı..

Pratiğinide uyguladığımız için yazıyorum. Mümkün değil ısıtamazsınız.
  • fazla uzatmaya gerek yok ben bu kadar masrafa girdim deneyeceğim zaten sistemin eksilerini artılarını yazacağım. burda direk olmaz değilde tamam elektrik mühendisisiniz mesleğinize saygı duyarım ama yapanlar var olmuş yani ben ilk defa yapmıyorum.
  • Sonucu bekliyoruz.

• arkadaşlar iyi pazarlar öncelikle biliyorum ben demiştim diyeceksiniz fakat erzurumdan özel rezinstans yaptırmıştım. rezinstansın nötrundan su akıttı üreticiyle konuştum çaıştırmaya devam et dedi sonra rezinstans da çalışmamaya başladı sonra iade ettim diğer sistemi kullanayım dedim ama hesabıma göre elektrik gece saat 02.30 da başladık çalıştırmaya saat 12:00 de baktığımda 40 dereceye suyu ayarladım evi sıcaklığı 22 derece elektrik sarfiyatı ise 50 kw ı gösteriyor. Gerçekten mühendis abilerin dediği gibi çıktı. kısa bir hesap yaparsak ;

10 saatte 50 kw yakarsa 24 saatte (24*50/10=120 kw) 30 günde 30*120=3600 kw oda 0,4040 tl (vergiler dahil) =1.454,00 TL elektrik parası yapar.

aldığım firma 1 ay çok yakacağını daha sonra ev ısınınca normale döneceğini söyledi ben ise pek memnun kalmadım. Eğer saygısızca davrandıysam herkesten özür dilerim deneyerek görmek istemiştim. Benim bulunduğum konum tepe de ve 3 katlı binanın en son katındayım tepemde sadece beton düz teras var 3 cephem açık kuzey güney batı ne yapsam da her türlü fazla gelecek sadece akşamdan akşama evdeyim sizce klimamı kullanmaya devam mı etsem eğerki 4 ay içinde doğalgaz gelirse doğalgaza mı geçeyim sistemi aldığım yere iade edicem tabi petekler sonuçta doğalgazda da kullanılacak. herkesten özür dilerim umduğum gibi olmadı ve sadece uğraştığım ve zaman kaybı oldu evimde ısı kaybı gerçekten çok var geçen kış eve girdiğimde evin oda sıcaklığı 4 dereceydi ne yapsamda ısınmıyor ancak herhalde binanın üstüne sandwich panel yaptırısam belki biraz etkisi olur hele ki yağmur yağdığı zaman ev baya bi soğuyor.

tekrardan kusura bakmayın vaktinizi aldım.

sistemin içindekiler 2 adet 2000 rezinstans condektör ısı ayarlayıcı kazan emniyet sibobu vs vs

sağlık olsun resimleri görmek isteriz yinede mümkünse.

• tabiki eve gittiğimde koyarım ama yine de insan kötü oluyor olmadı diye:(:(
    belki de kullanılan yerler gerçekten ılıman yerlerdir sizin yalıtım olmadığı için randıran alamadınız ancak 1.5 kw ile ısının termodinamiği benimde kafamda imkansız gibi .Dediğim gibi sağlık olsun.

• Resistanlı ısıtıcılar ekonomik degildir ve cok kw harcar. Keşke tecrübelileri dinleseydiniz. Bu işlerin belli bir matematigi ve hesabı var ben düsündüm olur demeyle olsaydı keşke. Verdiginiz bilgilere göre hic ısınamayacagınız gibi boşa bir dünya elektrik parası ödersiniz.

Eğer illa elektrikle ısınmak istiyorum diyorsanız ki en pahalı ısınma yoludur karbon film bakın. Karbon filmler resistanslı ısıtıcılara göre %5o daha az elektrik harcar ve daha cok ısınırsınız. Söyle ki 6m kare bir zemin karbon ısıtıcı 1kw elektrik harcar ve bir odayı bu havalarda sizi bunaltacak derecede ısıtır.
  • denemelerim sürüyor pes etmedim gibi

testlerim devam ediyor rezinstans çalışması hakkında:):)
  • taktığım italyan rezinstans 2 kw lık 2tane gerektiği yerde 2.ci devreye girecek bu arada öğrendiğim kadarıyla

testlerim devam ediyor rezinstans çalışması 1 dk 03 saniye durması 33 saniye hesap yaptım tabi doğruysa fatura 360 tl yapıyor bide ev soğuk olduğu için saniyeler değişebilir gibi geliyor.
    benim bina için en önemlisi binanın üstünü kapatmak ama malesef çok masraflı olduğundan yaptıramıyorum.
  •  1lt su ile evi ısıtmak mümkün
    İlk bağladığım sistem fotosu
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.