Şimdi Ara

2.400 tl ye kasa sistem önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar dun arkadasımın tavsıyesı uzerıne gıttıgım bı bılgısayarcıdan 2.400 tl gıbı bı fıyat aldım sıstem ozellıklerınden bazılarını tam ogrenemedım ama ıstedıgım sıstemde hd5970 ekran kartı amd 965 X4 3.40 GHZ Islemcı 4 gb cl 7 1600 mhz ram var anakartı sormadım ama crosfıre desteklı bı anakart ıstemıstım 650 w powersupey dvd rw+ bunlar mevcut sızce fıyat nasıl ? ekran kartına 700 usd verdı. Cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurederım...

• cok guzel... gayet iyi bir sistem..
  • a' dan z'ye sistemi söylerseniz net bir yorum yapılabilir.
  • sıstemı a dan z ye yazdım sayılır sadece anakart eksık sızce fıyat nasıl ?
  • 5970 li sisteme göre 2400 gayet normal hatta iyi denilebilir ama diğer parçaları da görmek lazım
  • a dan z ye sayılmaz o a dan m ye kadar yazmışsın.anakart 200 lirayada var 350 lirayada..power supply in markası ne? kasanın marka modeli ne hdd kaçlık , monitör markası modeli boyutu ne kadar ?
    söylediğin sisteme 2000 lirayada 2600 lirayada fiyat çıkarılabilir.
  • bu sıstemın ıcınde monutor klavye falan yok sadecekasa bu fıyata + power suppley 650 w dedı ama markası nekadar onemlı bılemem. Anakarta 100 usd asus yada gıgabyte ben crossfıre yapabılecegım 1600 mhz ram destekleyecek bı kart ıstedım. Valla bukadarını hatırlıyorum bakın ıstedıgım ozellıkler hd5970 ekran kartı amd phenom 2 x4 960 3.40 ghz ıslemcı 1600 mhz 4 ram 160 gb hdd crossfıre yapabılecegım am3 socet anakart bunlara yeterlı olacak bı power suppley ve kasa. 2.400 TL FIYAt aldım toplayıp teslım edecek daha uygun önerebılecegınız varsa onerılerınızı beklıyorum sımddıen tesekkurler...
  • Teknofiyat'tan tek tek baktığımda ortalama bu tür bir sistem çıkıyor fiyatta böyle oluyor;

AMD PHENOM II X4 965 3.4GHZ 8MB C3 (125w) --- 345 TL
    GIGABYTE MA785GT-UD3H DDR3 --- 180 TL
    A-DATA 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHZ CL7 --- 250 TL
    POWERCOLOR HD5970 2GB 512BIT GDDR5 --- 1.290 TL
    SEAGATE 500GB 16MB SATA II NCQ --- 85 TL
    LG 22X DVD-RW Double Layer SATA --- 50 TL
    DARK Racer Acrylic OCZ 600w 3 Fanlı ATX KASA --- 300 TL

2.500 TL

www.teknofiyat.com

Min. bu tür bir sistem öneririm HD5970 için...

*** Sizin dikkat edeceğeniz durumlar:

- Kasa ve kasa powerı nedir. Ekran kartı 30cm civarında uzunluğa sahip. Ben powerı kaliteli bir marka (OCZ)olduğundan bu kasayı yazdım farklı seçimler de olabilir tabi...
    - 1600mhz ram var diye diğer bileşenleri düşürmüş olabilir, oyunlarda 3-5 fps ancak fark eder göz doldurmak amaçlı konmuş olabilir
    - Anakart nedir, çipseti vs.
    - İşlemcinin TDP değeri (140w olanlar daha ucuz) buna da bakın C3 rev. olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 12 Şubat 2010; 13:11:56 >

• cok tesekkurederım acıklayıcı bı sekılde cevapladıgınız ıcın. kafama takılan 2 sey sormak ıstıyorum bırıncısı ram larda cl nın önemı mhz onemı ve hdd lerde önbellegın onemı bır pc de nekadar etkılı. ornek bır dvd kopyalarken ortalama 7 dakıka verıyor bunu kısaltmak hdd onbellegının onemı varmı ? cevaplarınız ıcın tesekkurederım...
  • Remden performans bellek miktari ile değil, frekans ve zamanlamaları ile elde edersin.

Programların 3gb kullandıgı bir işletim sisteminde istersen 100gb 2000mhz rem tak 4gb 2000mhz remden performans olarak bir farkı olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.