Şimdi Ara

2 bilgisayar birbirini görüyo ama internet yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 bilgisayarımda XP prof yüklü,network ağı kurarak birini ana bilgisayar diğerini öbüründen bağlanır şeklinde tanıttım eskiden olan şey şimdi olmadı.Bende ip adreslerini manual atadım birine 192.168.0.1- diğerine .2 verdim sıralı ipler iki bilgisayar arasında dosya transferi yapabiliyorum bağlı gözüküyor ama 2.bilgisayar internete bağlanmıyor çıldırmak üzereyim,teşekkür ederim

• arkadş ip lerini vermiş oalbilrisin fakat dns ayarlarını yaptın mı

255.255.255.0

olacak

artı varsayılan ağ geçidi neyse onu yazacaksın sorunun büüyk ihtimal bundan yada

adsl ile ilgili bir problemim yok hat yok
  • malesef DNS 223 e kadar başlayan ip destekliyo,başka bi çözüm varmıdır? yada başka bir bağlama yöntemi ?
  • 255.255.255.0 - alt ağ maskesi
    1.pc'de yereal ağ'ın özeliklerinde diğer pc'ler bu bilgisayar üzerinden nete girsin şeklinde bir seçenek var onu seçeceksin
  • kesinlikle alt musk'ı zaten otomatik veriyor,o seçeneği seçtim zaten malesef olmuyo :(
  • dostum senın problemın dns ayarlaını yapmamıs olman buyuk ıhtımal ıle

adsl ıle baglanıyorsan

alt ag masken 255.255.255.0 olacak
    varsayılan ağ gecıdın ıse modemının ıp sı olacak

muhtemelen 10.0.0.2 dır bu modemının markasına gore degısebılır

yeğlenen dns sunucuna da aynı sekılde modemının ıp sını gırersen ınternte cıkması lazım
  • Bendede geçen aynı sorun oldu çok uğraştım.Aynı şekil ağı görüyor diğer makinaya giriyor.modeme ping atıyor ama modemin consoluna giremiyordum(XP), 98'de sorunsuz XPde sorun oluyordu.iexplorer üzerinde tersclik_özellikler_Bağlantılar_yerel ağ ayarları_ayarları otomatik algılada işaret vardı onu kaldırdım.Makineyi yeniden başlattım sorun çözüldü. Netlimiter ve kaspersky programlarını kullanıyorsan bunlarıda uninstall et.
  • Golge adam denedim ama malesef acaba XP den kaynaklanan bi hatamı yoksa benim ethernet kartındamı sorun anlamadım yani bilgisayarlar birbirini görüyo ama net yok çok ilginç gerçekten.
  • bazen bana da oluo bu. ama o zaman nette sorun oluo telekomu arıom 2 gün sonra düzelio ara bi sor bakalım sende belki adsl de sorun vardır onlar baksın bide
  • ag gecıdını tanımlayın ıp lerı tanımlayın makınlerın modem ve hub da dahıl elektrıklerını kesın sıstemlerı yenıden baslatın duzelmesı lazım ama muhakkak ag gecıdıne ve yegelenen dns e modemın ıp sısnı verın
  • Bende Zoom x5 var ve 2 bilgisayar modeme eternet ile bağlı.biri XP diğeri 98.onceki mesajımda bahsetmiştim 98 sorunsuz xp de sorun var.Tam çözemedim yalnız neden oluğunu.Modem dhcp ayarını değiştiriver birde.bu arada modemi resetlediysen kullanıcı adını ve şifreni tekrar kaydetmen lazım modeme.vpı vcı ayarı falan.modemin markasını da yazarsan iyi olur.Muhtemelen xp ayarlarıyla alakalı.
  • xp'li makinada 10.0.0.2 yazınca modemin ayar kısmına girebiliyormusun eğer giremiyorsan ip'yi otomatik almasını sağla belki girer
  • arkadaşlar kablo net üyesiyim ben ADSL diil her zaman bağlanan makina direk xp den network kurulumu yapıyordum,ayarları XP nin yaptığı gibi
    otomatik ip atamasını seçince malesef sürekl bir ip atama aşaması ve bulamıyo burada takılıyorum işte.
    Bu sefer nedense bağlanmıyo acaba XP de bir sorun olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi totik -- 14 Kasım 2005, 13:12:40 >
  • kablonet olduğunu daha yeni söylüyorsun
    o zaman kablonetin bağlı olduğu yerel ağ bağlantısının ayarlarında interneti paylaştıracaksın ve ip otomatik almalı çünkü kablo modeme bağlı
    2.eth'de 192.168.1.5 dersin alt ağ 255.255.255.0 ağ geçidi ve dns yok

2.pc'de ise ip olarak 192.168.1.6 altağ 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.5 dns 192.168.1.5 demen yeterli olacak

kablo cross olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellmaster

kablonet olduğunu daha yeni söylüyorsun
    o zaman kablonetin bağlı olduğu yerel ağ bağlantısının ayarlarında interneti paylaştıracaksın ve ip otomatik almalı çünkü kablo modeme bağlı

2.pc'de ise ip olarak 192.168.1.6 altağ 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.5 dns 192.168.1.5 demen yeterli olacak

kablo cross olmalı

ellerine sağlık,şükürler olsun hallettim tam dediğin gibi ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellmaster

kablonet olduğunu daha yeni söylüyorsun

kablo cross olmalı

sadece teşekkür etmek istiyorum. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.