Şimdi Ara

2.El araç alcağım tavsiye edebileceğiniz model...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8 yıldır kullandığım 2001 Golf aracımı değiştirmeye karar verdim. ilk başlarda sıfır araç alıp sorunsuzca uzun yıllar kullanırım diye düşünüyordum ancak sıfır araca yüksek fiyat ödemektense ikinci el araç almak, 1-2 yıl kullanıp başka bir araçla değiştirebilme özgürlüğü daha cazip geldi. çocuk sayısı arttığı için geniş bir araç olması gerkiyor ve yüksek tavanlı ferah olması tercihimiz. Ayrıca bagaj hacmi çok önemli. mutlaka dizel otomatik istiyoruz. birde satarken zorluk yaşamayacağımız ikinci el piyasası olan bir model olmalı. yaklaşık bütçem 50.000 TL civarında. benim aklımdaki araçları aşağıda yazdım, sizin düşünceleriniz nedir? hangi aracı tavsiye edersiniz? Kesinlikle tavsiye etmem dediğiniz var mı? Benim yazmayı unuttuğum bir marka varsa onuda önerebilirsiniz ( Wolksvagen ve Hyundai dışında) Fikirleriniz tecrübeleriniz bana çok faydalı olacaktır.

Otomobil
    Marka Model

Citroen C4 Grand Picasso
    Peugeot 5008
    Skoda Octavia
    Chevrolet Epica
    Ford Mondeo
    Ford S Max
    Renault Fluence
    Renault Laguna

SUV/Jeep
    Marka Model

Kia Sportage
    Land Rover Freelander

• hocam satarken en kolay satılan araba fluence oldugu için fluenci tavsiye edrim kesinlikle, diger arabalar bana göre elde patlar gibime geliyor patlamaz ama zor satarsınız....

2. tercih ise en geniş araba 5008 oldugundan düsüne bilirsiniz fakat bu aracın alıcısı aileye yönelik oldugundan belirli bir kısım bu segmentteki aracı tercih ediyor maglüm alıcı az olunca aracı satmanız zorlasıyor...

bana göre 2 arabadan birisine karar verin ama fluence yüzünüzü her yönden güldürür, yakıtı olsun bakım ücreti olsun bu iki avantajdan dolayı bile fluence tercih edile bilir....

5008 yerine 3008 tercih edile bilir en azından şekil ve görüntü itibariyle cokdaha iyi...
  • Teşekkürler leon_312

Fluence in ikinci elinde sıkıntı yaşamayacağım konusunda haklısınız. 5008 daha büyük diye 3008 i hiç düşünmemiştim, onada bir bakayım...

C4 grand picasso sizce nasıldır?
  • Bende benzer bir karar verme durumdaydım ve 5008 e karar verdim.
    Satarken hemen satılmaz ama uzun süre kullanım düşünüyorum.
    Mevcut aracım satılırsa alacağım kısmetse.

1.6 dizel otomatik, cam tavan 7 koltuk. Rakibi picasso veya scenic ama tiplerini beğenmiyorum.

Hafta sonu serviste inceledim aracı. Biraz bilgi aldım.
    15000 de bir bakım. 350 TL.
    120.000 de triger seti. 1.000 TL.
  • fluence kesinlikle almayın benım 98 corollanın direksiyonu ondan yumuşak verecegınız paraya yazık
    Peugeot 5008 kamyon gibi mübarek çok buyuk tavsiye etmem
    yerinizde olsam honda accord yada mondeo alırdım yada c4
  • quote:

Orijinalden alıntı: levoas

Teşekkürler leon_312

Fluence in ikinci elinde sıkıntı yaşamayacağım konusunda haklısınız. 5008 daha büyük diye 3008 i hiç düşünmemiştim, onada bir bakayım...

C4 grand picasso sizce nasıldır?

eyvallah hocam..
    önünüze bence bir sürü secenek sunmayın çünkü ardı arkası kesilmicek. sizin kriterlerimizin arasında çabuk satılması oldugu icin c sııfı bir araba öne geliyor. MPV segmentindeki hic bir araba kolay kolay satılmaz fazla tercih edilmediğinden dolayı. zaten 1,2 bilemdin 4 yıldan bahsediyorsunuz bu süre zarfında c segmentindeki aracı 10 kere satıp alırsınız. MPV de böyle birsey yok. haleki büyük sehirlerde yaşamıyorsanız durum vasat olur..

her markanın konforu ve kalitesi farklı oldugundan c4 böyledir şu söyledir kendi acımdan diyemem cünkü deneme şansım olmadı, bayilere gittiğimde merak edip göz ucuyla bakıyorum fakat gercekten bana cok küt araba geliyor, gecen hafta yeni opel zafirayada göz gecirdin grand scenic modelinede göz gecirdim şahsen genişliği dışından ben artı bir yönünü görümedim, koltukların konforu yok gibi birsey geldi.. araba ne kadar geniş olursa olsun arkaya temiz 4 kişi sıgıyor. 7 kişilik olursa en arka 2 kişi zaten zor oluyor sıgma ve diz measafesinde...

bence bayilere test etmek icin araştırma yap, test sürüşü yap öyle karar ver. neticede alcagın araba 2012-2009 model olcak en azından kafandaki soruları çok kolayca cevaplarsın..

forumda MPV segmentinde arabaya binen cok cok az, senin eline tam net bilgi geçmez... C sınıfı bir araba karsılastırması yapsan en az 15 tane yorum gelir. sende araba seceneyi cok fazla ve temiz iki tane kriterin var. bu kriterlere baglı olarak senin karsına tek araba cıkıyor. oda söylediğim gibi fluence.

• hocam ne alacaksan al ama 5008 alma.sözde ekonomik diyerek 2 ay önce aldım arabam 6000 km oldu.hafta sonu geldi mi gezecek yer arıyorum. araç zorla gezdirtiyor kendini tek şikayetim bu. şaka bir yana gönül rahatlığıyla alabilirsin.hem az yakar,hem otomatik vitesin konforunu sunar hemde bakım masrafları cebini üzmez.devasa bir bagajın olsun yeri geldiğinde 7 kişiyide bindirebilirim diyosanız tek geçerim.passattan geçiş yaptım 5008"e.kesinlikle sürüş konforu,iç mekanın ferahlığı,yol hakimiyeti passatı aratmıyor.hatta bence fazlası var eksiği yok. 5008 her yönden benim beklntilerimi fazlasıyla karşıladı diyebilirim.

• ilave edeyim 5008 sayfasından bir arkadaş 2 sene sorunsuz kullanıp satışa çıkardığı arabasını 1 haftada satmıştı.yani 2.elde de öyle satılmayan günlerce bekleyen bir araç değil.
  • Eski bir VW'ci olarak Jetta'yı tercihlerin arasına almaman ilginç. İlla SUV diyorsan da Tiguan'ı. Aslında otomatiği olsaydı Focus C-Max önerebilirdim ama bu şartlarda Pug 3008 veya Grand Picasso değerlendirilebilir diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

ilave edeyim 5008 sayfasından bir arkadaş 2 sene sorunsuz kullanıp satışa çıkardığı arabasını 1 haftada satmıştı.yani 2.elde de öyle satılmayan günlerce bekleyen bir araç değil.

Aracın özelliklerini ve satış fiyatını biliyor musunuz?
    2. el bakarken çok faydası olacak bana.
  • işte eski bir WV ci olduğum için istemiyorum. yanlış anlaşılmasın WV den memnuniyetsizliğim yok, 8 yıldır WV kullandım artık farklı bir marka kullanmak istiyorum.

5008 biraz daha uygun gelmeye başladı...
    ekonomiklik ve ikinciel pazarı açısından fluence e diyecek birşeyim yok dış görünüşte iyi ama içine bindim bir kere nedense hiç sevmedim :( özellikle bagaj kapağının altında kilidin açılmasını sağlayan açıkta duran teller falan gördüm hiç hoş değildi. bagajdaki döşemeye dokunduğumda sanki arkası boşmuş gibi hareket ediyordu. yani kötülemiyorum ama bir türlü ısınamadım fluence.
  • quote:

ilave edeyim 5008 sayfasından bir arkadaş 2 sene sorunsuz kullanıp satışa çıkardığı arabasını 1 haftada satmıştı.yani 2.elde de öyle satılmayan günlerce bekleyen bir araç değil.

hocam bu segmentteki araba birazda kısmet işi satılıga cıkarırsın ertesi gün notere gidersin satılıga cıkartırsın 6 ayda zor satarsın, diger arabalarda böyle c olsun d segmneti olsun satılmayan arabalar mevcut.
    kısa sürede satılan bir araba için öncelik peynir ekmek gibi cabuk satılması lazım....

bir arkadas 2006vectre ile 2009 astra sedanı takasa düsünüyor yine aynı yorumda bulundum. astra sedanı zor satarsın, astra sedana binenler hem yakıt hemde konfor isteyip uzun dönem binip 3, asagı 5 asagı aracın degerinin aşagı satarım diye alanlar var diye.

mpv grubundaki araclar kötü mü hayır, kendi içindede elbet konforuyla, kalitesiyle yakıtıyla ön plana çıkan araç elbet var... ilk yorumumda söylediğim gibi 5008 düşünüle bilir..

şimdi bu arkadaş 5008 aldıgında satıcı cok cabuk sattım bu kadar beklemiyordum diyecek. yada çok şükür sata bildim diyecek.
    olumlu ve olumsuz yönde elestiride bulunursak daha iyi olur. lafım size degil genel söylüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: exca

quote:

hocam özelliklerini biliyorum ama hangi birini anlatayım onu bilmiyorum.çünki gerçekten çok çok dolu bir araç.peugeotun resmi sitesinden bakabilirsin.2010 modeller 50 bin civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

hocam bu segmentteki araba birazda kısmet işi satılıga cıkarırsın ertesi gün notere gidersin satılıga cıkartırsın 6 ayda zor satarsın, diger arabalarda böyle c olsun d segmneti olsun satılmayan arabalar mevcut.
    kısa sürede satılan bir araba için öncelik peynir ekmek gibi cabuk satılması lazım....

bir arkadas 2006vectre ile 2009 astra sedanı takasa düsünüyor yine aynı yorumda bulundum. astra sedanı zor satarsın, astra sedana binenler hem yakıt hemde konfor isteyip uzun dönem binip 3, asagı 5 asagı aracın degerinin aşagı satarım diye alanlar var diye.

mpv grubundaki araclar kötü mü hayır, kendi içindede elbet konforuyla, kalitesiyle yakıtıyla ön plana çıkan araç elbet var... ilk yorumumda söylediğim gibi 5008 düşünüle bilir..

şimdi bu arkadaş 5008 aldıgında satıcı cok cabuk sattım bu kadar beklemiyordum diyecek. yada çok şükür sata bildim diyecek.
    olumlu ve olumsuz yönde elestiride bulunursak daha iyi olur. lafım size degil genel söylüyorum..

hocam elbette araba işi şans işidir.mesela benim 5008"den önceki arabam 2004 model passat idi.sıfır almıştım.hemde en dolu modeliydi.7 sene kullandım ama çok üzdü beni o araç.5008"e niyetlendim temmuz ayında.şubatta ancak satabildim passatı.alacak olan adam servise götürdümüne var ne yok çıkıyor.öyle çarpık bir tarafı kazası falanda yoktu ama çok arıza çıkardı.serviste kayıtları gördümü alacak olan vazgeçiyordu.eğer temiz ve sorunsuz bir araç olursa markası modeli ne olursa olsun satarken zorluk çekmiyosunuz.

• quote:

eğer temiz ve sorunsuz bir araç olursa markası modeli ne olursa olsun satarken zorluk çekmiyosunuz.

yani hocam her arabanın alıçısı mutlaka çıkar, araba temiz bakımlı sorunsuz ve alımlı olunca düşünmeyen insan bile düşünüyor o an...
    hayılır olsun aracınız güle güle kullanmanız dilegiyle.

alaçak olan arkadaşada hayırlısıyla iştediği aracı alır iyi günlerde kullanır...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exca

quote:

hocam özelliklerini biliyorum ama hangi birini anlatayım onu bilmiyorum.çünki gerçekten çok çok dolu bir araç.peugeotun resmi sitesinden bakabilirsin.2010 modeller 50 bin civarı.

Premium mu premium pack mi demek istemiştim. Özellikleri gerçekten yazmakla bitmez.
    Buldum sanırım. Premium 2010 muş. 48000 e vermiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.