Şimdi Ara

2.el BMW 1.16i otomatik mi sıfır Seat Leon 1.2 otomatik mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Leon=suslu araba, kotu iscilik. Ucuz diye tercih edilebilirdi artik ucuzlugu da kalmadi.
    Leon sahipleri buyrun eksileyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

quote:

Orijinalden alıntı: BojanBogdanovic

Kandırma işine gelince, bmw ve Mercedesin, sırf âmblerı.hatırına daracık arabaları.bomboş versiyonlarla bı dünya.paraya Satmâlarıdır kandırma.
    Acik açık.yazmıştım,.ama okumamısınız galiba. Ben bmw 1 i.almayı düşünüyordum. Ta kı yakından ınceleyıp yolculuk edene kadar.

Buradan f30 a da binmedigin anasiliyor. Arkadasim burada sana f20 yi anlatamam simdi. Git 2 araci da kullan. Ne demek istedigimi anlayacaksin. Otomobiller ic malzemesinden ibaret degiller. Bi ust modeliyle %70 ortak malzeme kullanan baska bi marka yok. yol tutusuna kadar, F30 ile surus hissi neredeyse ayni. Varsin malzemesi cok da kaliteli olmasin.

Arkadaşım neyin pesındesın anlamadım kı..en baştaki mesajında net bı sekılde yazdım tercih meselesi dıye.
    Herkes sızın gıbı mı dusunmelı,sızın tercıhıniI mı yapmalı ?
    Yeri geldıgın de bır sunroof bile ınsnaların tercihini belırleyebılıyor. Onceki ataclarımda vardı, bunda yok, cok arıyorum mesela.
    Yakın ya da aynı fiyatlarda olan tercıhler soz konusuysa, fayda da asağı yukarı aynıdır. Sımdı bu paraya daha yaşlı, ama d sınıfı ve agzına kadar dolu bır araba da alınabilir. Sız nıye onu tercih etmiyorsunuz
    ?
    Bır arkadâsın dediği gıbı,.ulaşım aracı araba,.hint ineği yapıp tapmaya gerek yok. İnsanların görüşlerine saygı duymak bu kadar zor olmasa gerek.

• Bmw alın bence marka algısı onemli

• burada bmw yi leon ile kıyaslayan arkadaşa söyleyecek bişey bulamıyorum bir diğeride 1.2 motor ve 70k bu konuya boşuna cevap yazmayın arkadaşlar trol dolu konu gitsin leon alsın böylesi bmw ye filan binmesin
  • bmw ile seat karşılaştırmasınıda gördüm ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

burada bmw yi leon ile kıyaslayan arkadaşa söyleyecek bişey bulamıyorum bir diğeride 1.2 motor ve 70k bu konuya boşuna cevap yazmayın arkadaşlar trol dolu konu gitsin leon alsın böylesi bmw ye filan binmesin

Bmw mı daha ıyı seat mı daha iyi tartışması yapılmıyor. Sız olayı ona çevirip egonuzu tatmin etmeye çalışıyorsunuz.
    Arkadas yakın fiyatı olana ıkı araba ıcın görüş istiyor.
    Tamam Bılader bmw en süper araba, sız elıtsınız, kralsınız. Biz marabayız, bmw nın ancak anahtarlığını alabılırız. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapid Step

bmw ile seat karşılaştırmasınıda gördüm ya

Biri cıkıp sıfır bmw 1 mı, ıkıncı el porshe mu dıye sorsa, aynı paraya , ona da "oha be porshe la bmw, saka mısın sen?" der mısınız ?

• quote:

quote:

Biri cıkıp sıfır bmw 1 mı, ıkıncı el porshe mu dıye sorsa, aynı paraya , ona da "oha be porshe la bmw, saka mısın sen?" der mısınız ?

kesinlikle derim zaten premium araç bakan biri böyle karşılaştırma yapmaz o konumda olan birisi el ayak işleri için bmw alır zevk için porsche ye biner

• BojanBogdanovic B kullanıcısına yanıt
    her parası olan bmw ye binemez zaten. bmw 1 serisi daha darmış :D kıyasladığı bumu ? ya bu düşüncede olan birisine bmw anlatılmaz algılayamaz zaten o araç üretilirken bütün en ince hesaplar yapılarak üretiliyor vede bmw yi özel kılan budur sen istedin diye herşey istediğine göre olmaz bir hesap bir ölçü var ortada
  • quote:

quote:

evet
  • Bu marka fanatikliği nasıl bir hastalık böyle herifler bindiği arabayı dünyanın en iyisi zannediyor ve aksini de kabul etmiyor. Forum bunlarla dolu malesef eski kalitesi kalmadı buranın da...

• Konuyu açan arkadaş 2.el bir araç ile sıfır leon arasında kalmış.Eğer sıfır araç alınca ekstra ücret ödeyerek leonun garantisini 5 yıl uzatıp kafam daha rahat olsun derseniz leon alın. Eğer öncelikleriniz sürüş dinamikleri , premium marka gibi faktörlerse zaten 1 serisi leondan her konuda daha öndedir.Alacağınız 2.el aracın garanti durumu gibi etkenleri de göz önünde bulundurmanızda fayda var.Bu aşamada kendinize benim önceliklerim nedir diye bir soru yöneltirseniz daha sağlıklı karar vereceksinizdir.Leon F/p aracıdır satış rakamlarına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Anlam veremediğim şekilde forumda malzeme kalite değerlendirilmesi yapılıyor.Ön konsolda ki plastiğe bastırınca içeriye gömülüyorsa o iyi malzemeymiş.Yapmayın Allah aşkına ön konsolda kullanılan plastiğe göre malzeme kalitesi değerlendirilmesi yapılmaz.Malzeme kalitesi araç içi ses desibelidir , araç içi yalıtımdır , size sunduğu kolaylıklardır , kullanılan malzeme trim seslere neden olmuyorsa istediği malzemeye kullanabilir.Malzeme yarı sünekse iyi , sünek değilse kötü yada sınıfında ki araçlardan kötüdür demek bence yanlış.

1 serisi bir araç alıyorsunuz ortalama 115 bin lira para veriyorsunuz katlanır ayna yok , cruise control yok ekstra donanım olarak almalısınız , A180 ön park sensörü dışardan taktırdığınız park sensörlerinin dandik göstergelerinden önde ki pranha ekrana yorum yapmama gerek yok. A180 göstergeleri bana çok vasat geliyor şöyleki 120 bin bandında para veriyorsunuz karşılığı bu olmamalı.Ama kimse bu araçların malzeme kalitesine yorum yapmaz , çünkü ön konsolda yumuşak plastik var bastırınca içeriye gömülüyor.

Sonuç olarak tabi ki mercedes , Audi , Bmw1 serisi diğer C segmenti araçlardan daha üstün ancak ortalama C seğmenti bir araçla arada ki fiyat farkına değecek bir fark yada donanım size sunuyorlar mı ona bakmak lazım.Bence sunmuyorlar , markaya para veriyorsunuz.Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boltman34 -- 20 Eylül 2015; 17:33:59 >

• Şaşılacak şey.Bmw deki sert plastiği keşfedenler Audi a3 teki sert plastiği görmüyormu.Çok övülen Kıymetli a3 tede var aynısından.Sert plastik var diye malzeme kalitesi düşük demek hata olur.A serisi hepten yumuşak ama bastırdıkça çıkan sesler YouTube da mevcut.
    Leon olayına hiç girmiyorum zaten.Seviye yerlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 20 Eylül 2015; 17:50:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

Leon=suslu araba, kotu iscilik. Ucuz diye tercih edilebilirdi artik ucuzlugu da kalmadi.

Leon ucuz değil de BMW sudan ucuz tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

Leon=suslu araba, kotu iscilik. Ucuz diye tercih edilebilirdi artik ucuzlugu da kalmadi.

Leon ucuz değil de BMW sudan ucuz tabi.

Bknz: okudugunu anlamada zorluk cekme

• boltman34 B kullanıcısına yanıt
    Nıhayet mantıklı bır yorum geldi. Agzıniza sağlık hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

her parası olan bmw ye binemez zaten. bmw 1 serisi daha darmış :D kıyasladığı bumu ? ya bu düşüncede olan birisine bmw anlatılmaz algılayamaz zaten o araç üretilirken bütün en ince hesaplar yapılarak üretiliyor vede bmw yi özel kılan budur sen istedin diye herşey istediğine göre olmaz bir hesap bir ölçü var ortada

Bmw mühendisleri harika oran uygulayarak 1 serisini yapmış olabilirler,.ama.bana dar geldi hocam ne yapayım? Hadi dıet yaptım 95 kılodan 70 kg ya ındım, 1.90 boyu ne yapayım? Hanımı bosayıp,ana baba kaynana ıle küs mu kalayım :)) darlılk genişlik araba alırken bakılacak ilk şeylerden biridir.
    Burda söylenecek tek sey var: buyur 3.20, 5.20, paran varsa onu al, sulaleyı doldur. Ama 1 serisi aile ıcın cok dar. Universite ogrencısıysen, bekarsan tamam.
    Burdan ,.nasıl bmw den iyidir seat yorumu çıkarıyorsunuz, o da AP ayrı bı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BojanBogdanovic -- 20 Eylül 2015; 19:59:24 >

• ben leonu tercih ederim, sıfır olsun senin olsun
  • Bmw nin 2012 kasa 1 serisinin tasarımı hiç hoş değil 2015 çok ayrı bir araç

• Fr desen tamam dicem de abi 1.2 Leon ne 😄

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.