Şimdi Ara

2 kat alttan wifi kullanmak için repeater, modem, acces point tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır arıyorum. Evdeki modem wifi uyumlu olmayınca bir arkadaşın tavsiyesi ile TP-LINK TD-W8980 600Mbps N Kablosuz Dual Band 4-Port Gibabit 3x5dBi Değiştirelebilir Antenli 2xUSB WPS EWAN ADSL2+ Modem/Router/AP cihazı aldım. Kardeşimle ortak kullanıcaz diye. 2 kat altta oturuyor kardeşim. Ama bir türlü doğru dürüst bir sistem kuramadık. Wifi ikimize de lazım. Şu yeni çıkan priz tipi bir şey alıp işi bitireyim diyorum bir sürü olumsuz yorum duyuyorum. Şu anda modem kardeşimde iken bende evin bazı köşelerinde youtube'dan ufak tefek videolar izleyebiliyorum. Yavaş da olsa internete girebiliyorum (tabii kopmalar olarak). ben de son çözüm olarak kardeşimden baskı ile modemi aldım biraz da o zorlansın internete girerken diye. Ama tabi bu iş böyle gitmez ikimizin de evinde rahat internete girebileceği bir sistem tavsiyesi istiyorum. Biraz önce forumda dış alan wifi antenlerine bakıyordum. Sıyırıcam artık.

Acaba modemin çıkarılabilir antenlerini değiştirsem faydası olur mu yoksa yeni bir modem/ap/repeater tarzı birşey mi almak gerekir?

veya aldığımı farzettiğim modem/ap/repeater'i kablolu olarak mı kablosuz olarak mı bağlamalıyım?

Bayaa kompleks bir soru oldu ama doldum, patlıııcam artık Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

• Öncelikle modemin antenlerini değiştirmek kesin çözüm olmayabilir. Eğer evinde yalıtım varsa wireless ile aktarma çok büyük sıkıntı. Benim tavsiyem router kullanman. Modemden kablolu olarak router'a bağlan kendi evinde rahatlıkla kablosuz olarak dağıtabilirsin.
  • Bütçe ne kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberenerger

Öncelikle modemin antenlerini değiştirmek kesin çözüm olmayabilir. Eğer evinde yalıtım varsa wireless ile aktarma çok büyük sıkıntı. Benim tavsiyem router kullanman. Modemden kablolu olarak router'a bağlan kendi evinde rahatlıkla kablosuz olarak dağıtabilirsin.

Aslında şu anda onun gibi bir şey yapıyorum. Kardeşim kablolu modemi kullanıyor, ben de kablosuzu :))) Ama tabi bu devran böyle dönmez

Bütçe maksimum 100 TL civarıAslında şu anda onun gibi bir şey yapıyorum. Kardeşim kablolu modemi kullanıyor, ben de kablosuzu :))) Ama tabi bu devran böyle dönmez

Bütçe maksimum 100 TL civarı

• http://www.atombilisim.com.tr/everest-ewn-155-kablosuz-router-urun826.html

http://www.n11.com/everest-ewn-650-eternet-4-port-300mbps-hpw-kbz-rt-P24609426

Bu iki üründen istediğini alabilirsin. EWN-155 ben kullanıyorum ENW-650 kuzenime aldık onun alanı biraz daha geniş olduğu için. Hirbir sıkıntımız olmadı bu zamana kadar.

• Buradaki arkadaşlara da sordum. Anladığım kadarıyla arada duvar olduğu için ne yaparsam yapayım stabil bir sistem kuramayacağım.

O zaman yeni bir soru sorayım: Evde 2 telefon, 3 bilgisayar, 1 tablet wireless'ı kullanacak. Alacağım ap/modem/router vs. 54 mbps, 150 mbps veya 300 mbps olması bir şeyi değiştirir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: albayrakibrahim

Buradaki arkadaşlara da sordum. Anladığım kadarıyla arada duvar olduğu için ne yaparsam yapayım stabil bir sistem kuramayacağım.

O zaman yeni bir soru sorayım: Evde 2 telefon, 3 bilgisayar, 1 tablet wireless'ı kullanacak. Alacağım ap/modem/router vs. 54 mbps, 150 mbps veya 300 mbps olması bir şeyi değiştirir mi?

Eğer ağda dlna dosya paylasimi gibi şeyler yapacaksan evet
    İnternet icin soruyorsan hayir

Bu arada yukardan kablosuz neti alip asagida dagitmak icin tp link 841hp yi tavsiye ederim
    Her ne kadar kagit ustunde 1000mw olarak gecip gercek degeri veremesede standart cihazlara gore baya guclu

• quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Buradaki arkadaşlara da sordum. Anladığım kadarıyla arada duvar olduğu için ne yaparsam yapayım stabil bir sistem kuramayacağım.

Bu arada yukardan kablosuz neti alip asagida dagitmak icin tp link 841hp yi tavsiye ederim
    Her ne kadar kagit ustunde 1000mw olarak gecip gercek degeri veremesede standart cihazlara gore baya guclu

TP LINK 841HP 10 numara 5 yıldız bir alet. Modemden daha iyi dağıtıyor interneti Çok enteresan harbi çok enteresan. Ama alet müthiş herkese tavsiye ederim.
    Yorumun için teşekkürler arkadaşım.

Konu kapatılabilir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

TP LINK 841HP 10 numara 5 yıldız bir alet. Modemden daha iyi dağıtıyor interneti Çok enteresan harbi çok enteresan. Ama alet müthiş herkese tavsiye ederim.
    Yorumun için teşekkürler arkadaşım.

Konu kapatılabilir...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.