Şimdi Ara

2. monitör bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pc ye 2 monitör bağladım. 1.monitörde işlemlerimi yaparken 2. monitörde sadece yazı yazmasını sağlayabilirmiyim. örneğin ekran koruyucuda 3B metin gibi. 2.monitörde sadece benim istediğim yazı yazmasını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• Cevap yokmu arkadaşlar
  • görüntü özelikleri/ayarlar/

"Masaüstümü bu monitöre genişlet." i tıkla.

• kardeş onu hallettim de ikinci monitörde sadece yazı gözükmesini isityorum yani şöyle düşün 1. monitörde işlemlerimi yapacağım 2. monitörde sadece istediğim yazılar yazacak Örnek olarak aidatinı getirmeyenlerin listesi gibi birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysleader

kardeş onu hallettim de ikinci monitörde sadece yazı gözükmesini isityorum yani şöyle düşün 1. monitörde işlemlerimi yapacağım 2. monitörde sadece istediğim yazılar yazacak Örnek olarak aidatinı getirmeyenlerin listesi gibi birşey

yazının word'de olduğunu farz edelim. yazıyı aç. üst çaprazdaki "aşağı geri getir" 'i tıkla. daha sonra başlığı mouse'la sürükleyerek diğer ekrana taşı yazıyı. orada tekrar "ekranı kapla" dersen 2. ekranda tam ekran açmış olursun yazıyı...
  • evet o da bir yöntem fakat 2. monitör odanın dışında olduğu zaman sıkıntı olabilir. bunları gerçekleştirmek değil mi? şahsım kullanacak olsam bu şekilde kullanabilirim ama müşterinin kullanabileceğini zannetmiyorum. programsal bir çözümü varmı acep bunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysleader

evet o da bir yöntem fakat 2. monitör odanın dışında olduğu zaman sıkıntı olabilir. bunları gerçekleştirmek değil mi? şahsım kullanacak olsam bu şekilde kullanabilirim ama müşterinin kullanabileceğini zannetmiyorum. programsal bir çözümü varmı acep bunun?

hmm... bunu daha önce söylememiştin, benim bildiğim kadarı ile yok...
  • atlamışım kardeş orayı benimde hiç aklıma gelmemişti monitörün dışarda kalacağı :) hastanelerde oluyor ya hasta çağırma ekranı onun gibi birşey lazım bana
  • Sistem bileşenleri ve işletim sistemi nedir?
  • sistem bileşenleri hakkında bi bilgim yok şu an. Sadece işletim sistemi Xp onu biliyorum
  • sabit bir yazı olacaksa elbette olabilir
    bende uzun zamandır çift monitör kullanıyorum
    fareyi ekran dışına çıkarmadıkça hiç bir problam olmaz
  • sen nasıl kullanıyorsun kardeş ?
  • alwaysleader

Ekran kartının arkasında kaç tane ve hangi çıkışlardan var?Ve senden ricam everest kurarak sistem bileşenlerine bakar mısın?
  • Mesuthaksoy

Şu an deneme için bi pc kurdum pcde 2. monitörden görüntü alıyorum bi sorun yok onda sadece 2.monitörde istediğim yazıyı yazdırabilmek. görüntü aktarılıyor yani o konuda hiç bi sorun yok kullanılabiliyor.
  • İşte o yüzden ısrarla ekran kartınızı sordum.Ati mi nvidia mı?
    Senin kullanman gereken dualview ya da extended mode..
    Görüntüyü 2 monitöre yayar..Birinci monitörde istediğini yaparsın 2.monitörde istediğini
  • mesela excelden bi liste yapıpda 2.monitörde gözüküyor ben kullanabilirim. Ama kuracağım yerde daha basit bir işlem olması gerekiyor çünkü 2.monitör odanın dışında olacağı için kullanım biraz zorlaşıyor.

ekran kartı ati x300 dualview özelliğini kullanıyorum sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwaysleader -- 5 Şubat 2010; 13:10:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.