Şimdi Ara

@@2 pc arasında yapacağım kablosuz bağlantı hakkında yardım@@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arakaşalar aynı sokakta oturuduğum komşumla ortak kablosuz balantısı kurmak istiyorum aramızdaki mesafe 100mt kadar var fakat arada binalar yok yani ara açık .neler yapmamı, tercih etmemi önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum .
    modem HUAWEI HG521 ..

• Yönlendirilmiş anten kullanarak 7km mesafeden wireless bağlantısı kuranları biliyorum. Yani anteni değiştirmeniz faydalı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samed.yıldırım

Yönlendirilmiş anten kullanarak 7km mesafeden wireless bağlantısı kuranları biliyorum. Yani anteni değiştirmeniz faydalı olabilir.

okadar kapsamlı bir sistem değil dostum bana mevcut modemimle en fazla 100mt den iyi bir düzeyde alacak bir anten yada ne gerekliyse o yönde öneriler gösterirseniz daha iyi olur
  • Anten takılabiliyormuş ama yapana dair birşey henüz bulamadım

http://forum.donanimhaber.com/m_37120356/tm.htm

http://yfrog.com/59picture020nwj
    Bu resimde 1 ve 2 ile gösterilenler anteni bağlayacağınız noktalar. 3 ve 4 ise mikrostrip anten.

Harici anten takabilmek için ihtiyacınız olan ara bağlantı kablosu aşağıdaki gibi bir ürün olmalı
    http://urun.gittigidiyor.com/LAPTOP-039-A-WIRELESS-ANTEN-TAKIN-PIGTAIL-KABLO_W0QQidZZ20980945

Şu konuda uyarmalıyım. Ürün antensiz olacak şekilde dizayn edilmiş ve çıkış gücüde muhtemelen ona göredir. Siz ekstradan anten takdığınızda antenler modemden fazla nerji çekebilir ve yakabilir. Bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmem.

• hocam açıklamaların için teşekkürler de benim tam olarak anlatmak istediğimi sanırım anlamadınız .benim düşündüğüm şey mevcut modemimle yukarıda da belirttiğim gibi 80-100mt mesafedeki komşuma bnm modemden yararlanabilmesi için neler yapmalıyım ?bildiğim kadarıyla karşı tarafa usb den takılabilen modelleride mevcur olan wireles antenler var ona bir anten banada bir wireles adaptör takarak(şuan bu wireles modemi kablolu şekilde kullanıyorum)işi çözebilir miyim ?
  • ayrıca masa üstü pc kullanıyorum
  • Sizde beni tam anlayamadınız 100mt wireless bağlantısı için modeminiz uygun değil. Bunun için modeminize bir anten takarak çıkış gücünü ve kazancını artırmanızı önerdim. Bu sayede modeminizin çekim alanı artacaktı. Yada başka bir çözüm olarak da wireless adaptör alabilirsiniz. Arkadaşınız güçlü bir wireless adaptör aldığında hiçbirşey yapmadan direk sizin wireless modemizle iletişim kurabilir.

İkimiz de birer wireless adaptör alıp o şekilde internetimizi paylaştıralım derseniz, arkadaşınızın internete girebilmesi için sizin bilgisayarınızın sürekli açık olması gerekli.
  • hmm eyw .dostum ben şöyle birşey düşünmüştümhttp://forum.donanimhaber.com/m_41275125/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41275125 verdiğim linkteki gibi bir anten karşı tarafa takarak benden wireless sinyallerini alır diye düşündüm ama şuan modemi kablolu bir şekilde kullandığım için wireless ağı aktif değil sanırım bir adaptör alarak ağı aktif edebiliyoruz .karşı tarafa verdiğim linkteki gibi bir anten takıp banada bir wireles adaptör taktıktan sonra bu iş olurmu ?ayrıca pcnin sürekli açık kalması gerekli dediniz sadece modem açık kalsa sinyal vermez mi ?
  • Modeminiz wireless özelliğini içinde barındırıyor. Bunu açmak için modem arayüzüne girmeniz gerekiyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi kullanım klavuzunda yazar.

Karşı tarafa linkteki gibi bir anten takarsanız, yeterince güçlü olduğu taktirde modeminize hiçbirşey yapmadan sadece wireless özelliğini açıp ayarlarını yaparak internetinizi paylaştırabilirsiniz.

Modemin wireless özelliğini aktif etmek için herhangi bir adaptöre ihtiyaç yok sadece modem arayüzünden gerekli ayarları yapmanız gerekiyor.

Eğer sizde bir wireless adaptör alır ve interneti bu adaptör aracılığıyla paylaştırısanız karşı tarafın internete girebilmesi için modeminizin açık kalması yetmez bilgisayarınızın da açık kalması gerekir.

Verdiğiniz linktekine benzer 1 ve 3km menzilli wireless adaptörler mevcut. Linkteki adaptörün kapsama alanını bilmiyorum. Böyle bir adaptör belki yeterli olabilir. Yeterli olmassa yukarıda anlattığım gibi modeme anten takmanız gerekmektedir.

• wireles özellikli nokia 5800 cep telefonumdan evin çatı katından yani 2kat yukarıdan sorunsuz bir şekide bu modemle iletişim kurabildim .modeme anten bağlamak zor gibi görünüyor söylediğiniz gibi bu modemede zarar verebilir güçlü bir wireles antenle olucağını ümit ediyorum linkte gösterdiğim anten açık alanda 1km kapsama alanına sahip olduğu söyleniyor iki ev arası 100mt den çekeceğini bilsem alacağım bundan
    dostum yardımların için çok sağol .senin tavsiye ettiğin ihtiyacıma göre çözüm olacak birkaç wireles anten varmı ?

• sağol dostum verdiğin bilgiler epey işime yaradı

başka tavsiyeleri olanlar varsa tavsiyelerini paylaşırlarsa sevinirim ? ?
  • MRB baptın kararını verdin mi ne aldın işine yaradı mı ben de aynı dertten müzdaribimi
    tavsiyelerini bekliyorum
    ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: firari83

MRB baptın kararını verdin mi ne aldın işine yaradı mı ben de aynı dertten müzdaribimi
    tavsiyelerini bekliyorum
    ...

henüz karar vermedim dostum ama epey araştırdım alfa,kinamax yada gsky ürünlerinden birini düşünüyorum bu mesafede sorunumu çözecek en ideal wireless adaptörler diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.