Şimdi Ara

2 tane mat2 sorusu..Bi el atalım : )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 tane mat2 sorusu..Bi el atalım : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmperorOfSeas -- 14 Haziran 2012; 0:14:29 >

• c mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teget olan yerlere bakacaksın teget olan yerler bir sonrakl turevde 0a esittir tegetler de bi -1 de ve bir de 2de var donum noktasında zaten 2.turev 0 oluyordu yani -1+2=1

• quote:

Orijinalden alıntı: okansss

c mi

Ben de C buldum ama E diyor
  • evet e pardon telden net gozukmuyor 3de de teget dikkat et

• quote:

evet e pardon telden net gozukmuyor 3de de teget dikkat et

Evet 3'e ben de dikkat etmedim Tşkler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmperorOfSeas

quote:

evet e pardon telden net gozukmuyor 3de de teget dikkat et

Evet 3'e ben de dikkat etmedim Tşkler..

eyvallah

• Sınavda olsam C şıkkı diye atlardım. Soruya dikkatli bakmak gerekiyor.
  • Cevap 4. Çünkü şöyle düşün bu grafik normal bir grafik türevini aldığında 1.cini alıyormuş gibi düşün. Artan-Azalan kısımları yer değiştirirken extremum noktaları çıkıyor.Zaten sorunun özünde sana extremum noktalarını sormuş. Ama 1.türevinden 2.sini sorduğu için dönüm noktası demiş 1 ve 3 1+3=4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megadeth

Cevap 4. Çünkü şöyle düşün bu grafik normal bir grafik türevini aldığında 1.cini alıyormuş gibi düşün. Artan-Azalan kısımları yer değiştirirken extremum noktaları çıkıyor.Zaten sorunun özünde sana extremum noktalarını sormuş. Ama 1.türevinden 2.sini sorduğu için dönüm noktası demiş 1 ve 3 1+3=4

yanlıs dusunuyorsun sansa buldun bu cevabı -1,2 ve 3 dur saglayan degerler 2.turevin sıfır olması gerek donum noktası=2.turev 0 bu da teget olan yerlerde olur sadece

• quote:

quote:

Cevap 4. Çünkü şöyle düşün bu grafik normal bir grafik türevini aldığında 1.cini alıyormuş gibi düşün. Artan-Azalan kısımları yer değiştirirken extremum noktaları çıkıyor.Zaten sorunun özünde sana extremum noktalarını sormuş. Ama 1.türevinden 2.sini sorduğu için dönüm noktası demiş 1 ve 3 1+3=4

yanlıs dusunuyorsun sansa buldun bu cevabı -1,2 ve 3 dur saglayan degerler 2.turevin sıfır olması gerek donum noktası=2.turev 0 bu da teget olan yerlerde olur sadece

Evet, ben yanlış düşünmüşüm bir an emin olamayıp kitaba baktım. Senin dediğin doğru hocam. -1 2 ve 3 sağlıyor. Türevde en çok kafamın karıştığı konu bu grafikler umarım sınavda çıkmaz da kafam karışmaz.

• Beyler yeni eklediğim 2. soruya da baksak size zahmet ?
  • quote:

quote:

quote:

Evet, ben yanlış düşünmüşüm bir an emin olamayıp kitaba baktım. Senin dediğin doğru hocam. -1 2 ve 3 sağlıyor. Türevde en çok kafamın karıştığı konu bu grafikler umarım sınavda çıkmaz da kafam karışmaz.

turevin geometrik yorumundan her sene cıkıyor gibi bence cıkmama ihtimali %1 gibi bir sey bence mantıgını anlasan o kadar zor degil bence bir tekrar yap daha vaktin var bu 2 gunde kaparsın hemen

• Tamam 2 soruyu da çözdüm..Formüle bağlı..
  • simdi bu limit sorusunda oncelikle 1 elde etmeye calısıcakısn 1+4\x-1 sonra bu 4\x-1 i ussu ile carpacaksın sonra cıkan sayıda limlit sonsuza gittigi icin oranlayacaksın buyuk dereceli terimleri o zaman eline duser bir de bu sorularda ussu ile carparken e sonsuza giderken diye degistiriyorsun kusura bakma ussu gozukmuyordu pek yol gosterebildim anca

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.