Şimdi Ara

2 yıl okuyup 40 ağlamaya son

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    www.myoturkiye.com

tüm 2 yıllık mezunlarını ve okuyanlarını bekleriz.

www.myoturkiye.com

köstek değil destek olunuz..

teşekkürler

• up
  • 24 yaşına kadar yaşadıgım en büyük pismanlık 2 senelik bi okulda okumak oldu.Adam yerine konulmuyoruz sinir bi durum.
  • çoğu arkadaşımız da aile baskısı yüzünden tercih ediyor.onlar ne yapsın...
    "oğlum-kızım üniversite okusun da nasıl okursa okusun.ama illa ki okusun!" zihniyeti.
  • Benimde öyle oldu ve sonra okulda psikopat gibi 1 ay gezdim yemek yemezdim bi sigara su ile 1 ay yaşadım son pismanlık fayda etmiyor işte...
  • Bu yıl bende 2 yıllık bir bölüm tercih ettim 2. üniversite olarak.Anlamadığım birşey var madem bu 2 yıllıkların diploması işe yaramıyor,ciddiye alınmıyor ve imza yetkisi yoksa bu okulları niye kurmuşlar?2 yıllık yüksekokullar eskiden iyiydi de sınavsız geçişle öğrenci alınca mı kötü oldu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Bu yıl bende 2 yıllık bir bölüm tercih ettim 2. üniversite olarak.Anlamadığım birşey var madem bu 2 yıllıkların diploması işe yaramıyor,ciddiye alınmıyor ve imza yetkisi yoksa bu okulları niye kurmuşlar?2 yıllık yüksekokullar eskiden iyiydi de sınavsız geçişle öğrenci alınca mı kötü oldu?

evet sınavsız ogrenci alınmasıyla öğrenci seviyesinde bir dusus meydana geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ardent_boy

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Bu yıl bende 2 yıllık bir bölüm tercih ettim 2. üniversite olarak.Anlamadığım birşey var madem bu 2 yıllıkların diploması işe yaramıyor,ciddiye alınmıyor ve imza yetkisi yoksa bu okulları niye kurmuşlar?2 yıllık yüksekokullar eskiden iyiydi de sınavsız geçişle öğrenci alınca mı kötü oldu?

evet sınavsız ogrenci alınmasıyla öğrenci seviyesinde bir dusus meydana geldi

katılıyorum sorunda buradan kaynaklanıyor bence.
  • Mesela 2 yıllık makine bölümü var.Bitiren tekniker oluyor 4 yıllık makineyi bitiren mühendis.Genel olarak aynı dersleri alıyorlar tabi mühendis olan daha detaylı öğreniyor.Okul bitince 4 yıllık bitiren kral oluyor kolayca iş buluyor 2 yıllık bitiren lise mezunu muamelesi görüyor asgari ücrete iş buluyor.Aradaki 2 yıllık eğitim farkı bu kadar büyük fark yaratır mı?
  • bnde ea1 mehzunu oldum için sayısal dan bilgisayar bölümü istiyorum doğal olarak 2 yıl anca girebilirim 2 yıl okuyup 4 e tamamlasam aynı durum söz konusu olmaz dimi yani 4 sene okumuş sayılırım gene
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emre_707

bnde ea1 mehzunu oldum için sayısal dan bilgisayar bölümü istiyorum doğal olarak 2 yıl anca girebilirim 2 yıl okuyup 4 e tamamlasam aynı durum söz konusu olmaz dimi yani 4 sene okumuş sayılırım gene

4 yıl okumuş sayılırsın ama 2 yıllıktan 4 yıllığa geçmek kolay değil.Binlerce rakibin var hepsi de 4 yıllığa geçmek için 2 yıllık yüksekokula giriyor.kontenjan sayısı çok az.
  • tşkr ederim birde bişi okudum 2 senelikden 4 seneliğe tamamlamak 2 bu bildn şekilde değilmiş 2 sene ön lisans snra bir 4 sene daha ? inş. doğru deildir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emre_707

tşkr ederim birde bişi okudum 2 senelikden 4 seneliğe tamamlamak 2 bu bildn şekilde değilmiş 2 sene ön lisans snra bir 4 sene daha ? inş. doğru deildir

ankara ünilerinde o sistem var ve aslında daha rahat bir sistem diğerinde 1 yıl intibak görürsünüz ve atılma riskiniz var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.