Şimdi Ara

2004 megan 2 mi? 2008 linea mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2004 1.4 benzinli 72000de megan 2 mi? yoksa 2008 dizel 125binde linea mı? sizce hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: geberejacksonız

arkadaşlar 2004 1.4 benzinli 72000de megan 2 mi? yoksa 2008 1.3 m.jet dizel 125binde linea mı? sizce hangisi?
  • quote:

quote:

arkadaşlar 2004 1.4 benzinli 72000de megan 2 mi? yoksa 2008 1.3 m.jet dizel 125binde linea mı? sizce hangisi?
    1.4 megane biraz hantal olabilir rampalarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

O kadar hantal değil araç ama rampada dur-kalk yaparken el freni desteği kullanmak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

O kadar hantal değil araç ama rampada dur-kalk yaparken el freni desteği kullanmak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    megane 1.6 olsa hiç düşünme derim ama 1.4 olunca hem kasa ağır gelir hemde malzeme kalitesi ve donanımı boş modeli olduğu için çok iyi değil.yinede konfor,güvenlik,rahat sürüş vs... gibi konularda megane öndedir

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

megane 1.6 olsa hiç düşünme derim ama 1.4 olunca hem kasa ağır gelir hemde malzeme kalitesi ve donanımı boş modeli olduğu için çok iyi değil.yinede konfor,güvenlik,rahat sürüş vs... gibi konularda megane öndedir

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yani linea mı diyorsunuz?
  • quote:

Arkadaşlar yani linea mı diyorsunuz?

Alıntıları Göster
    1.4 meganı zor satarsınız.
    uzun süre kullanırım diyorsanız, her şeye rağmen megane derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.h.met

1.4 meganı zor satarsınız.
    uzun süre kullanırım diyorsanız, her şeye rağmen megane derim.

Alıntıları Göster
    Yok satmak istediğimde de satılabilecek bir araç olması gerekiyor.
  • quote:

Yok satmak istediğimde de satılabilecek bir araç olması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    line diyorum ben.

bu arada meganin kmsi sakat.. meşhur 70 binde...alınırsa iyice araştırılmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

line diyorum ben.

Meşhur 70bin? Ve neden linea arkadaşım söyleyebilirmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberejacksonız -- 31 Ekim 2012; 8:31:09 >
  • quote:

quote:

line diyorum ben.

Alıntıları Göster
    8 Yıllık arabanın 70 bin de olması çok zor bence.Linea B segmenti ama megane malzeme kalitesi açısından C segmentinin altında bir araba.Lineanın km'si yüksek daha düşük kmli linea bakın derim ben

• Linea orijinal kilometreye sahip ,servis bakımlı ve kazasız bir araçsa dizel ve modeli yüksek olduğu için bence alınır. Megane 1.4 LPG ile cazip olur ama 70000 km inandırıcı gelmiyor. Gerçekten dediği kilometrede tertemiz araçsa ancak alınabilir.Riskli tercihler belirlemişsiniz başka araçlarında araştırın derim.
  • quote:

quote:

line diyorum ben.

linea gerçekten 120 bin küsürde ise alınır. araç dizel ekonomik olur.

diğeri ise km düşürücülerin çok kullandığı rakam..70 bin...gerçi şimdi eskisi gibi bu rakamlara düşürmüyorlar. ama olsun dikkatli olmak lazım. alırsın 70 bin dye bir kaç ay sonra öğrenirsin 130 150 bin km diye. sonra burada konu açarsın "arabam yağ yakıyor" diye...

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Linea orijinal kilometreye sahip ,servis bakımlı ve kazasız bir araçsa dizel ve modeli yüksek olduğu için bence alınır. Megane 1.4 LPG ile cazip olur ama 70000 km inandırıcı gelmiyor. Gerçekten dediği kilometrede tertemiz araçsa ancak alınabilir.Riskli tercihler belirlemişsiniz başka araçlarında araştırın derim.

Mesela tavsiyeniz nelerdir?
  • quote:

quote:

quote:

line diyorum ben.

diğeri ise km düşürücülerin çok kullandığı rakam..70 bin...gerçi şimdi eskisi gibi bu rakamlara düşürmüyorlar. ama olsun dikkatli olmak lazım. alırsın 70 bin dye bir kaç ay sonra öğrenirsin 130 150 bin km diye. sonra burada konu açarsın "arabam yağ yakıyor" diye...

Dediğiniz gibiyse araç taksi çıkması falandır o zamanda 150bine razıyım 400bin olmasında

• quote:

quote:

quote:

quote:

line diyorum ben.

Dediğiniz gibiyse araç taksi çıkması falandır o zamanda 150bine razıyım 400bin olmasında

bizi bu hale getirenlerin Allah cezasını versin...

neyse...dediğim gibi lineayı araştır dostum iyice. (Dizelde km oynama daha yüksek)ok denirse al. meganı boşver. 10 senelik araç olmuş neredeyse. linea tam Türkiye arabası. ekonomik.

• quote:

quote:

Linea orijinal kilometreye sahip ,servis bakımlı ve kazasız bir araçsa dizel ve modeli yüksek olduğu için bence alınır. Megane 1.4 LPG ile cazip olur ama 70000 km inandırıcı gelmiyor. Gerçekten dediği kilometrede tertemiz araçsa ancak alınabilir.Riskli tercihler belirlemişsiniz başka araçlarında araştırın derim.

Bütçeniz ne kadar ?
  • quote:

quote:

quote:

Bütçeniz ne kadar ?

sanırım en fazla 18000-19000 arası bişey

• 18-19 bine orijinal 128000 km de 2008 model dizel Linea'yı hiç kimse vermez. O yüzden o araçtan vazgeçin.Mutlaka bir sakatlık vardır. Dediğimiz bütçeyle temiz bir dizel otomobil bulmak neredeyse imkansız , o yüzden LPG ' ki bir araç bakın. Bahsettiğiniz Megane ıı standart abs , 6 hava yastığı ve yol bilgisayarına sahip ,motoru LPG ile uyumlu , bence araştırmalarınızı bu doğrultuda yoğunlaştığın.HB olanları alınabilir ama ikinci elde biraz ağır gider. 8-9 yaşındaki araçlar için km kriter olmasın , önemli olan kazasız ve bakımlı bir araç bulmanızdır. Daha düşük model piyasası olan Japon araçlarına da bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

8 Yıllık arabanın 70 bin de olması çok zor bence.Linea B segmenti ama megane malzeme kalitesi açısından C segmentinin altında bir araba.Lineanın km'si yüksek daha düşük kmli linea bakın derim ben

boş modelinin malzeme kalitesi çok iyi değil fakat dynamique,privelege gibi donanımların iç mekanı gayet iyi boş modelide olsa bence sınıf standartlarını karşılıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.