Şimdi Ara

2007 Civic kalorifer sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2007 model civic 1.8 hb kullanıyorum,aracımda havalar soğuduktan sonra kalorifer sorunu olduğunu farkettim,kalorifer geç ısınıyor,uzun yolda arac gaz yiynce kolayca ısınıyor fakat gazı bıraktığım an anında sıcaklık azalıyor ve serinliyor yani araca gaz vermeyince kaloriferden sıcak hava alamıyorum servise gitme fırsatım henüz olmadı aracım LPG li sizce sorun nedir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent14 -- 13 Aralık 2012; 22:05:00 >

• hocam sıcak hava alamıyorum derken ; hava üflemeye aynı şiddetle devam edıyor ama soguk mu üfluyor veya üfleyen havanın şiddetindemi azalma oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skaystar35

hocam sıcak hava alamıyorum derken ; hava üflemeye aynı şiddetle devam edıyor ama soguk mu üfluyor veya üfleyen havanın şiddetindemi azalma oluyor ?

Havayı aynı şiddetle üflüyor ama gazı bıraktığımda sıcaklık kayboluyor ve serin hava gelmeye başlıyor havanın şiddetinde değişiklik olmuyor
  • %90 sorunun devir daim pompası kayışı sıyırıyor sen gaza yüklendiğinde devir yükseldikçe kayışın dönme hızı artıyor sıyırma devam etsede dönüş hızı arttığından kurtarıyor ama gazı kestiğinde dönme yavaşlıyor ve sıyırmaya devam %10 ihtimalde pompa sorunlu olabilir
  • quote:

%90 sorunun devir daim pompası kayışı sıyırıyor sen gaza yüklendiğinde devir yükseldikçe kayışın dönme hızı artıyor sıyırma devam etsede dönüş hızı arttığından kurtarıyor ama gazı kestiğinde dönme yavaşlıyor ve sıyırmaya devam %10 ihtimalde pompa sorunlu olabilir

Peki devirdaim ile ilgili sorun olsa aracın hararetinde ve çekişinde sıkıntılar olmazmıydı?
  • haklısın pompada bi sorun olsa dediğin gibi olurdu zaten ona %10 ıhtımal verdım .%90 ıhtımal kayıs sıyırıyo ve sen kalorifer açıyosun su kalorıfer borularında da dolaşmaya başlıyo devır daım yetersız kalıyo . hararet konusuna gelırsek sen motordakı sıcak suyun ısısını araç içine aldığından belki o şekilde idare edıyo olabılır . tabi bunlar benım nacizane fikirlerim kısa zamanda ustaya göster derim . gaza bassanda basmasanda sıcak hava gelmeseydı o zaman derdım ki kalorıfer petegın tıkalı ama sıcak havanın gaza bastığında geldıgını söyluyorsun o yuzden bu seçeneği elıyoruz
  • bu arada suyun devır daımıyle çekişin bi alakası olmaz sadece hararet yaptırır
  • quote:

haklısın pompada bi sorun olsa dediğin gibi olurdu zaten ona %10 ıhtımal verdım .%90 ıhtımal kayıs sıyırıyo ve sen kalorifer açıyosun su kalorıfer borularında da dolaşmaya başlıyo devır daım yetersız kalıyo . hararet konusuna gelırsek sen motordakı sıcak suyun ısısını araç içine aldığından belki o şekilde idare edıyo olabılır . tabi bunlar benım nacizane fikirlerim kısa zamanda ustaya göster derim . gaza bassanda basmasanda sıcak hava gelmeseydı o zaman derdım ki kalorıfer petegın tıkalı ama sıcak havanın gaza bastığında geldıgını söyluyorsun o yuzden bu seçeneği elıyoruz

Gerçekten çok enteresan sorun daha önce dediğiniz gibi hiç ısıtmayanına rastladım ama böylesine rastlamamıştım:)en kısa zamanda gideceğim inşallah umarımcok başımı ağrıtmaz..Çok teşekkürler

• rica ederım iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent14

Arkadaşlar 2007 model civic 1.8 hb kullanıyorum,aracımda havalar soğuduktan sonra kalorifer sorunu olduğunu farkettim,kalorifer geç ısınıyor,uzun yolda arac gaz yiynce kolayca ısınıyor fakat gazı bıraktığım an anında sıcaklık azalıyor ve serinliyor yani araca gaz vermeyince kaloriferden sıcak hava alamıyorum servise gitme fırsatım henüz olmadı aracım LPG li sizce sorun nedir??

Motor soğukken geç ısınıyorsa ancak ısındıktan sonra bir sorun yaşamıyorsanız termostat a baktırınız. Devir daim sizin aracınızda eksantrik kayışına bağlı ise kaçırma yapmaz, vantilatör kayışına bağlı ise tüm elektrikli alıcıları açtığınızda kayış sesi duymanız veya akü şarj ikaz ışığının yanması gerekir. Son yazdığım problem varsa kayışa baktırın. Saygılar.
  • Arkadaşlar sorunum çözüldü sorun kalorifer peteğinin tıkanmasıymş..Herkeze cok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.