Şimdi Ara

2008/2009 Sezonuna Hazırmısınız ? (FM 2008) FMTURKA v2.0

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2008/2009 Sezonuna Hazırmısınız ? (FM 2008) FMTURKA v2.0

Daha öncede belirttiğim gibi FMTURKA v2.0 Yamasını bugün yayınlıyorum. Yamada neler olacak kısaca belirteyim. (Kısa dediğime bakmayın biraz uzun)

8.0.2 üzerine yaptığım bu patch sayesinde şimdiye kadar yapılmış gerek yurt için gerekse yurt dışı toplam 600'ü aşkın transfer oyuna aktarıldı.

Bir çok oyuncunun transfer ücreti, sözleşme süresi, maaşı ve sözleşmeyi imzaladığı tarih birebir olarak oyuna aktarılmıştır.

5 Büyük Ligde (İtalya,İspanya,İngiltere,Almanya,Türkiye) ligden düşen ve lige yeni katılan takımlar güncellendi.

Avrupa Kupalarındaki takımlarımız güncellendi. (Galatasaray Tek Ön Eleme ,Fenerbahçe 2. Ön Eleme-Seribaşı, Beşiktaş UEFA Kupası, Kayserispor UEFA Kupası, Sivasspor Intertoto Kupası)

Turkcell Super Ligde 01.08.2008 tarihine kadar yapılan tüm transferler oyuna aktarıldı. (%99,50)

Bankasya 1. lig takımlarında yapılan önemli transferlerin bir bölümü oyuna aktarıldı.

İngiltere, İspanya ve İtalya ligi başta olmak büyük liglerdeki takımların şuana kadar yaptığı transferlerin % 90'ı oyuna aktarıldı.

Yeni yapılacak olan stadların kullanım tarihleri güncellendi. (Kayseri Kadir Has Stadı, Galatasaray Aslantepe Spor Kompleksi vs.)

Stadların Yeni Düzenlemeleri oyuna aktarıldı. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadında yapılan yeni düzenlemeler ve koltuk sayısının artımı, Avni Aker Stadı genişletme çalışmaları bunlardan bazıları...

Turkcell Super Lig'deki teknik direktörlerin %90'a yakını güncellendi. (Aragones ve Skibbe gibi... ) Yardımcılar güncellendi (Ümit Davala gibi...)

Diğer büyük liglerdeki takımların teknik direktörleri güncellendi (Scolari- Chelsea, Mourinho - Inter,Klinsmann - Bayern gibi ...)

Bazı Büyük Liglerin İsimleri Güncellendi ve Türkçeleştirildi: (Ingiltere Premier Ligi, La Liga, Bundesliga,Serie A, Şampiyonlar Ligi, Uefa Kupası)

Futbol Ödüllerinin ve Yarışmalarının İsimleri değiştirildi. (Fanatik Gazetesi Haftanın Onbiri, Coca Cola Ayın Golü, Türk Kalp Vakfı 11 Altın Adam Yarışması Yılın Oyuncusu, Yılın Teknik Direktörü,Yılın En İyi Çıkış Yapan Genç Oyuncusu, Yılın En İyi Yabancı Oyuncusu vs...)

DİPNOT: Normalde Lig İsimleri ve Ödül isimleri Türkçe yamaya yüklense bile değişmiyordu.

Sözleşmesi biten veya bitmek üzere olan oyuncularda aynen oyuna aktarıldı. (Hakan Şükür gibi...)

Sözleşmesi karşılıklı fesh edilen Appiah, Hugian, Schieldenfeld gibi oyuncular oyuna aktarıldı.

GB Oftaşspor'un adı "Hacettepe SK" olarak değiştiriliyor. Kulübün renkleri değiştiriliyor. (Mor ve Eflatun ve Beyaz)

2008/2009 Sezonuna Hazırmısınız ? (FM 2008) FMTURKA v2.0

Sezon öncesi çalışmalarda sakatlanan veya daha önceden sakatlığı bulunan oyuncuların sakatlıkları oyuna aktarıldı. (Örn: Deivid 5 ay, Nihat 3 ay, Servet 1 ay)

Yeni forma numaraları oyuna aktarıldı (Örnek: Alex 10, Aydın Yılmaz 7 gibi...)

Yeni sezon formaları oyuna aktarıldı (Galatasaray Şampiyonluk Forması, Turuncu Forma, Fenerbahçe yatay çizgili forma beyaz forma)

Kiralık olarak gönderilen oyuncular tekrar düzenlendi.

EURO 2008'de çıkış yapan oyuncuların özellikleri update edildi. (Türkiye'den başlıcaları : Arda, Semih,Uğur Boral, Colin Kazım,Mehmet Topal. Diğer takımlardan : Luka Modric, Arshavin, Moutinho, Podolski,David Villa,Zhirkov,Ümit Korkmaz bunlardan bazıları)

Oyuncuların nefret ettiği veya hayranlık duyduğu kişiler oyuna aktarıldı : (İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman birbirinden nefret ediyor,Arda Turan Hasan Şaş'a sempati duyuyor, Alex ile Semih aynı takımda olmanın mutluluğunu yaşıyor ve birbirlerini çok seviyolar.)

Oyuna bazı genç yetenekler aktarıldı. Bunları bulmak tabiki size düşüyor(Örn: Beşiktaş'dan Muhammed, Galatasaray'dan Cem Sultan, Trabzonspordan Barış Memiş vs.)

Son Şampiyon ve Son Türkiye Kupası şampiyonu update edildi. Böylelikle Süper Kupa maçını Galatasaray ile Kayserispor oynuyor.

Bazı teknik direktörlerin; ofansif, defansif taktikleri güncellendi.

Kısacası mükemmel bir patch sizleri bekliyor.

Bu 3. güncellememiz. Daha önce v1.0 ve v1.1 i sizinle paylaşmıştım. Diğer 2 güncellemeye göre çok daha kaliteli bir yama oldu diyebilirim.

Patch transfer sezonu bitene kadar her hafta güncellenecek.

KURULUM:

Gecikmeden dolayı özür dilerim ama gecikmemin en büyük nedenide sizler için hazırladığım installdi. Her yaştan arkadaşımız bu yamayı bilgisayarına kolayca kurabilsin diye install hazırladım.

Yönergeleri takip ederek kurulumu otomatik olarak gerçekleştiriyorsunuz. Bir sorun olacağını sanmıyorum ama olursa benimle paylaşın yardımcı olmaya çalışırım.

DİP NOT : Kurulumu gerçekleştirdikten sonra oyuna girin ve Yeni Oyun Aç seçeneğine tıklayın. Karşınıza bir pencere çıkacak. Bu pencereden "FMTURKA v2.0" seçeneğini seçin. Ve oyuna başlayın. Database'i Large yapmanızı öneririm. Ayrıca Oyun kurma seçeneklerinde "Transfer Bütçesi" bölümünü pasif yapın. Aksi takdirde takımlar kafalarına göre transferler yapar. İlk etapta transferi kapatıyoruz ve sadece oyunun kendi transferleriyle başlıyoruz.

Tabi bu size kalmış. İsterseniz aktif olarak da oynayabilirsiniz.

DOWNLOAD - İNDİRME LİNKİ:
    http://rapidşhare.com/files/134328618/FMTURKA_v2.0.exe.html

(rapidşhare yazan yerdeki "ş" harfini "s" yapın)

• yarın addmanager'in ki çıkıyo 3 agustos'a kadar olan TR ve Dünyadaki transferler herşey mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: LsR

yarın addmanager'in ki çıkıyo 3 agustos'a kadar olan TR ve Dünyadaki transferler herşey mevcut
    Bunda sadece transferler değil futbolda şuana kadar olan tüm gelişmeler var. Hepsi özenle oyuna aktarıldı. Yukarda detaylarını yazdım.

Kullanan arkadaşlar aradaki farkları çok iyi biliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: queenstar

Bunda sadece transferler değil futbolda şuana kadar olan tüm gelişmeler var. Hepsi özenle oyuna aktarıldı. Yukarda detaylarını yazdım.

Kullanan arkadaşlar aradaki farkları çok iyi biliyor...

Alıntıları Göster
    saol denicem bunu

nasıl oluyosa cmturk ün yaptıgını bitürlü kuramadım iyi oldu bunu koydugun

• quote:

Orijinalden alıntı: rubiel

saol denicem bunu

Alıntıları Göster
    hazırıız

• quote:

saol denicem bunu

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: rubiel

saol denicem bunu

Önemli değil...

• quote:

quote:

saol denicem bunu

Önemli değil...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: queenstar

quote:

saol denicem bunu

Önemli değil...

• quote:

quote:

quote:

saol denicem bunu

Önemli değil...

Alıntıları Göster
    Yamaya ilginin artmasını bekliyorum...

• quote:

Yamaya ilginin artmasını bekliyorum...

Alıntıları Göster
    ADD Manager saçmalıyor!2 haftadır yama indiremedim.Üye girşi yaptığım halde tekrar üyelik soruyorNeyse rapidden indirriz artık.Premium user'sın heralde ilgi gösterin falan

• quote:

Orijinalden alıntı: 00FFCC

ADD Manager saçmalıyor!2 haftadır yama indiremedim.Üye girşi yaptığım halde tekrar üyelik soruyorNeyse rapidden indirriz artık.Premium user'sın heralde ilgi gösterin falan

Alıntıları Göster
    Kapakta sadece FB ve GS'den oyuncular var +Ronaldinho
    Hiç BJK ve TS yok ayıp olmuş ben BJK taraftarı olsam gücenirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mickey~

Kapakta sadece FB ve GS'den oyuncular var +Ronaldinho
    Hiç BJK ve TS yok ayıp olmuş ben BJK taraftarı olsam gücenirdim

Alıntıları Göster
    oyun 2008'de mi başlıyor 2007'de mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cruise Control

oyun 2008'de mi başlıyor 2007'de mi ?

Alıntıları Göster
    2007 olması lazım o degiştirilemiyo diye biliyorum
  • quote:

2007 olması lazım o degiştirilemiyo diye biliyorum

Alıntıları Göster
    oyun 2007 de başlayıp tüm transferler ile 2008 gibi başlıyor ama ben kendim editor den yaptım oyun 2007 de başlıyor transferler 2008 de otomaik olarak kendiliğinden futbolcular geliyor...yinede paylaşım için saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

oyun 2007 de başlayıp tüm transferler ile 2008 gibi başlıyor ama ben kendim editor den yaptım oyun 2007 de başlıyor transferler 2008 de otomaik olarak kendiliğinden futbolcular geliyor...yinede paylaşım için saol

Alıntıları Göster
    deneyen varmı ?

çok abartı eksiklik vs. varsa indirmiyecem de.. ama görünüste iyi bişeye benziyo..
  • deneyen arklar yorumlarını yazabilirler mi ona göre indirelim ama gercekten güzele benzio..beklioruz yorumları.
  • quote:

5 Büyük Ligde (İtalya,İspanya,İngiltere,Almanya,Türkiye) ligden düşen ve lige yeni katılan takımlar güncellendi.

İngiltere, İspanya ve İtalya ligi başta olmak büyük liglerdeki takımların şuana kadar yaptığı transferlerin % 90'ı oyuna aktarıldı.

5 büyük lig dısındaki takımlara ellenilmedi galiba.Ve sadece büyük liglerin transferleri oyuna aktarıldı.. dünya capında değil yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LsR

quote:

5 büyük lig dısındaki takımlara ellenilmedi galiba.Ve sadece büyük liglerin transferleri oyuna aktarıldı.. dünya capında değil yani..
    anlayamadım şmdi 2007 den mi başlıyo yksa 2008 denmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Curly

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: XxCuRlYxX

oyun 2007 den başlıyor fakat oyundaki kadrolar 2008 kadrosu
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: XxCuRlYxX

oyun 2007 den başlıyor fakat oyundaki kadrolar 2008 kadrosu

Alıntıları Göster
    Yamamın açıklamasını okusaydınız orda yamanın ne olup ne olmadığı ayrıntılı bir şekilde yazıyordu.

2007 yılındasınız aslında. Transfer sezonu başlıyor ve Zapatocnyler, Güizalar, Kewellar bir bir transfer edilmeye başlanıyor.

Bunlar tarihi tarihine gerçekleşiyor. Örneğin Kewell 4 Temmuz 2008'de imzayı attı. Bu oyunda 4 Temmuz 2007'de gerçekleşmiş oluyor.

Başlangıçta 5 büyük lig gibi görünsede Güney Amerika Ligleri ve Diğer Avrupa Liglerindeki transferlerinde bir bölümünün oyuna aktarıldığını görüyorsunuz.(Brezilya,Arjantin,Yunanistan,İskoçya,Rusya gibi...)

Yamanın genel olarak yapısına bakılırsa Türkiye Liginin kalitesi Turksportal'ın yamalarına ve Sigames'in resmi yamalarına göre biraz daha artmış durumda.

Daha kaliteli bir lig ve daha kaliteli oyuncularla oyuncularla oynuyosunuz. Bunu abartı olarak görmeyin. Dengeli birşekilde yapmaya çalıştım.

Kadrolar transfer sezonu bitene kadar şekillenmeye başlıyor... Resimler koyucam daha iyi bakma ve gözlemleme şansınız olacak.

Kapağı yapmak için zamanım kısıtlıydı. Biraz aceleye geldi. Beşiktaşın yeni transferleri Zapatocny,Seric,Sivok gibi oyunuların büyük boy formaları resimlerini bulamadım. Bulupta gönderen olursa bir sonraki güncellememde Beşiktaşlı oyunculara da yer veririm. Lütfen bu yanlış anlaşılmasın...

• quote:

Yamamın açıklamasını okusaydınız orda yamanın ne olup ne olmadığı ayrıntılı bir şekilde yazıyordu.

2007 yılındasınız aslında. Transfer sezonu başlıyor ve Zapatocnyler, Güizalar, Kewellar bir bir transfer edilmeye başlanıyor.

Bunlar tarihi tarihine gerçekleşiyor. Örneğin Kewell 4 Temmuz 2008'de imzayı attı. Bu oyunda 4 Temmuz 2007'de gerçekleşmiş oluyor.

Başlangıçta 5 büyük lig gibi görünsede Güney Amerika Ligleri ve Diğer Avrupa Liglerindeki transferlerinde bir bölümünün oyuna aktarıldığını görüyorsunuz.(Brezilya,Arjantin,Yunanistan,İskoçya,Rusya gibi...)

Yamanın genel olarak yapısına bakılırsa Türkiye Liginin kalitesi Turksportal'ın yamalarına ve Sigames'in resmi yamalarına göre biraz daha artmış durumda.

Daha kaliteli bir lig ve daha kaliteli oyuncularla oyuncularla oynuyosunuz. Bunu abartı olarak görmeyin. Dengeli birşekilde yapmaya çalıştım.

Kadrolar transfer sezonu bitene kadar şekillenmeye başlıyor... Resimler koyucam daha iyi bakma ve gözlemleme şansınız olacak.

Kapağı yapmak için zamanım kısıtlıydı. Biraz aceleye geldi. Beşiktaşın yeni transferleri Zapatocny,Seric,Sivok gibi oyunuların büyük boy formaları resimlerini bulamadım. Bulupta gönderen olursa bir sonraki güncellememde Beşiktaşlı oyunculara da yer veririm. Lütfen bu yanlış anlaşılmasın...

Alıntıları Göster
    ADDMANAGER 0.5 versiyonu çıktı 6000 e yakın transferin oyuna akarılmış hali.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.