Şimdi Ara

2010 Tdcı Fiesta Enjektör kaynaklı galiba yakıt arttı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşalr 2010 tdci fiesta aracım var. bir kaç hafta boyunca aracta fanı veya klimayı çalıştırıdıgımda hafıf hafıf mazot kokusu gelır gıbıydı. pek sorun gıbı gelmemişti bana ancak ıkı gun once aracın kaputtan duman yukseldıgını gordum. cok fazla bı duman yoktu ancak bu hava fıltresının oldugu yerın yanından(sol tarafından) duman cıkıyordu. aracva alttan baktık ve damlatmıs bayagı bır mazot. ustalar ılşk etapta cözemedi. ancak ardından enjektorlerın lasıtıgı varmıs galıba tam bılmyıorum bu konuda bır fıkrım yok, bu lastıklerden kacırıyor olabılecegını soyledıler. ve aracın enjektorleırnın dordunun de lastıklerını degıstırdıler.su an bı mazot kokusu yok aracta. ancak anlık yakıt tuketımı cok cok arttı. arac kalkıslarda oınceden max 13Lt falan gosterırken su an 55lt gosterıyor. duz yolda 4-5 lt arası yazarken su an bu deger 8-9 lt cıvarlarında. aracın elektronık aksamı ıle ılgılı bı r sorun mu var dıye dusunuyorum ancak depodan da bellı arac yakıyor yanı bu degerlerı. canımı cok sıktı. ve bu halıyle aracla 350 km de yol yaptım. aracın sesınde ve cekısınde cok az bı farklılık oldu gıbı geldı ama tam emın de degılım. ama vites devri geldiginde kucukten bı ıslık calar gıbı oluyor arac. hıcbır fıkrım yok ne yapmalyıyım. dırtek goturup servıse mı vereyım . ne onerıırsınız. cevap veren tum arkadaslarıma sonsuz teşekkurlerımı sunuyorum....

• tafyum kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 30.000 km de 2012 tdci benimde ilk kalkışta 55 lt leri görür oldu.Ayrıca düz yolda 90 km sabit hızda 5.5 lt yakıyor normalde 4-4.5 yakması gerekirken servis yazılımı güncelledi ama olmadı ama bende sizin bahsettiğiniz diğer sorunlar yok.Servis en son enjektörleri test edeceğiz dedi ben servise gideceğim.Sizde tavsiyem o yönde olacak.Sonucu paylaşırsanız sevinirim.
  • Hocam bende bugun gıttım tanıdık bır arkdasaa. aracın yakıtını sureklı opetten alırdım. memlekette shell kullanmıstım. usta yakıt degısımınden etkılenmıs olabılır dedı. depoya temızleyıcımı oluyor artık adını tam bılmıyorum. katkı maddde koyuldu. mazot bıtene kadar kullan ardından opetten devam et dedı. ınşallah duzelır ama kafamda sureklı bı soru işareti nedir bu diye... ayrıca aracın çekişini de kendısı test ettı herhangı bı sııntı yok , mazot kaçırma falan da gorunmuyor su an dedı. bakalım bı ıkı gune bıter galıba mazot ona gore paylaşırım hocam sonucu..
    İnşallah öyledir ama yakıt değişimi bu kadar farkettirmez gibime geliyor.
  • Senin araç icin ne Dediler hocam. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim arCinda cok yakmaya baslamasii enjektorlerin alt lastigi degistrilince oldu. Acaba enjektorlerle ilgili ne olmus olabilir ki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben daha vakit bulup servise gidemedim ama en son yazılım güncelleyip olmazsa enjektörler teste gidecekmiş.
  • valla hocam ben sımdı yıne test ettım aracımı. aracın 55lt leri gostermesı sankı bıraz elektronıksel gıbı geldı. cunku aracın ılk kalkışsta bır ıkı sanıyede bu degerlerı gosterıyor ardından degerler dusuyor. ve burda dusuncem su eger arac zorlandıkca cok yaksa anlarım. ben gaza basıyorum 45-50 lt lerı goruyor.ç gaza basmaya devam edıyorum arac dahada cok yakması gerekrıken yakıt sarfıyatı 10 lara dusuyor. kı bu degerde eskı edegerlerıne yakın. benım aracın arıza lambasını sondurmek ıcın sanayıde bılgısayra baglanmsıtı bı galıba ordan sonra oldu benım sorun ancak ne yapacagız ne edecegız bılmyıorum. galıba yarın bende servıse goturcegım. ınsanın kafasında soru ısaretı yaratıp duruyor boyle..
    Hocam servise tekrar gittin mi?Son durum nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.