Şimdi Ara

ford fiesta trend 1.25

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar merhaba birkaç sorum var cevaplarınız çok önemli.. ford ta çalışan bir tanıdığımız fiesta trend 1.2 82 ps araba için 27bin fiyat verdi bize. araba aralık ayının olduğu için bukadar düşük.. şimdi sorularım

1. bu iki aylık periyodda arabada herhangi bir değişiklik varmı?
    2. araba nasıldır gücü ivmelenmesi
    3. herhangi bir kronik problemi varmıdır.. masraflımıdır..
    4. tasarruflumudur yakıt olarak
    5. en önemliside gerçekten önerebilirmisiniz bu arabayı??

cevaplarınızı bekliyorum arkadaslar tek kelime bile yazsanız önemli teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan_bsy -- 22 Şubat 2011; 16:34:46 >

• beklentinizle ilgili tamamen
    motor devirlenme konusunda iyidir ama tork düşüklüğü göz önünde bulundurulunca
    arabaya 3-4 kişi binecek yada yokuşlu yerlerde kullanacaksanız 1.4ü de üzebilir sizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan_bsy

arkadaslar merhaba birkaç sorum var cevaplarınız çok önemli.. ford ta çalışan bir tanıdığımız fiesta trend 1.2 82 ps araba için 27bin fiyat verdi bize. araba aralık ayının olduğu için bukadar düşük.. şimdi sorularım

cevaplarınızı bekliyorum arkadaslar tek kelime bile yazsanız önemli teşekkürler..

1. Şu an itibari ile değişiklik gözükmüyor ama Ford bu her an bizleri şaşırtabilir çünkü 2008 sonlarında üretilen araçlarla şimdikiler arasında çok fark var kasa aynı ama ek özellikler var, ( Örnğ: Jantlar, sustalı Anahtar, katlanabilir aynalar, sesle kontrol, bluetooth vs. )

2. Vallahi hocam Goran'ın dediği gibi devilenmede sorun yaşamasanda 1.25 le torkta çok sorun yaşarsın bende 1.6 TDCI var bu bile zaman zaman yetmiyor bana ;)

3. Evet kronik sorun her arabada olduğu gibib Fiestada da var ama ilginç olan bazı sorunlar her araçta olmuyor ( atıyorum devir dalgalanması, yolcu tarafından içeriye sussızması gibi ) mesela bunlar bende yok ama bende de aracın arkasında tıkırtı geliyor yada ön şoför camı yarım açık olduğunda ses geliyor genel olarak benim sesle ilgili takıntımda varondan heralde:) Bazılarını düzeltebiliyorlar ama onuda belirteyim.

4. Yakıtı iyi bak ama çok böyle bir aman amanlık bekleme bence bana göre iyi ama bazı arkadaşlara göre Opel Corsa nın daha az yaktığı söyleniyor. Bu sadece duyumdur ben görmedim.

5. Hernekada yukarıda eksilerini saysamda markası ne olursa olsun her aracın kronik problemleri vardır. Ayrıca Fiesta nın artılarıda çok ama bunları belirtmeyiz hiçbirzaman ben aracımdan ses problemleri dışında memnunum özellikle donanımı beni çok memnun ediyor motoru da iyi 1.6 olduğu için tasarım rahatlık bunlar beni tatmin ediyor ufak tefek sorunlarada her güzelin bir kusuru vardır diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan_bsy

arkadaslar merhaba birkaç sorum var cevaplarınız çok önemli.. ford ta çalışan bir tanıdığımız fiesta trend 1.2 82 ps araba için 27bin fiyat verdi bize. araba aralık ayının olduğu için bukadar düşük.. şimdi sorularım

1- Şu an için araçta genel bir değişiklik yok sanırım, sadece opsiyonlar arasına Bluetooth ve Sesli Kontrol Sistemi eklendi.

2- Ben 1.4 dizel kullanıyorum 1.2 ile ilgili tecrübem olmadı o yüzden bir şey diyemem, yine de söyleyeyim ben gayet memnunum kendi aracımın gücünden.
    Biraz yüklü binince(4 yetişkin insan + bagaj) sıkıntı oluyor biraz, aynı verim alınamıyor ki normaldir bu da.

3- Okudum, araştırdım bir arkadaşın belirttiği uzun süre kullandıktan sonra boşa atınca motorun durması ve 1-2 arkadaşın yaşadığı yolcu tarafından su alması gibi sorunlar dışında çok ciddi bir sorun görmedim.Bu dediklerimin de kronik olduğunu sanmıyorum çünkü dediğim gibi 1-2 arkadaşta gördüm bu şikayetleri.
    Mesela bende yok bunların hiç biri.(Devir dalgalanması,su alması,istop etme,tıkırtı vs...)

4- Dediğim gibi dizel kullanıyorum,1.2 ile ilgili çok yüklenmedikten sonra yakıt konusunda üzmez diye düşünüyorum. (Bu arada akaryakıta zam gelmiş yine)

5- Ben kesinlikle öneriyorum aracı, almadan önce Corsa ile Fiesta arasında kalmıştım Corsa kullandım ama memnun kalmadım
    (Easytronik vites kullandım bunun etkisi olabilir) Fiesta aldım iyi ki de almışım diyorum şimdi.Çok memnunum.

Umarım içinize sinen aracı bulursunuz. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SubSilentio -- 23 Şubat 2011; 13:26:08 >

• saolun arkadaslar yorumlar içn.. kısa zamanda bende kavuşurm arabama umarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.