Şimdi Ara

2012'de Kıyamet kopacakmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CinbatOguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: Impavide

quote:

Kıyamet müslümanlar hayattayken kopmayacak benim bildigim ilk müslümanlar ölücek ve bilinmedik bir yılda sonra kıyamet Hristiyanların üzerine kopacak.

Höööh! Naptın hacı?

Galiba Cübbeli Ahmet demişti öyle birsey ve buna benzer birsey fizik hocasından duymuştum cern deneyi hakkında görüşüne sordugumda konu nasıl geldiyse kıyamete kadar geldi.

Cübbeliyi adam yerine koyupta dinlemen apayrı bir vaka.

• 2012 tam nokta atışı gibi sabit olmasa da sembolik olarak kabul edilmiş bir tarih. biraz gecikebilir de ama her an kopabilir de.
  • Kıyamet gelsede kopsak
  • Varsın Kopsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRSrL

Varsın Kopsun...

O kadar hodri meydan,
  • du bi sorim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

o be biçm kopi pesttir arkadaş öyle?

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRSrL

Varsın Kopsun...

Teheytt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

o be biçm kopi pesttir arkadaş öyle?

+1

Bu biçim copy paste buda
  • Bildiğim kadarı ile kıyamet bir cuma günü kopacakmış ama hangi cuma tabiki ALLAH'tan başka kimse bilemez.Birde yanılmıyorsam akşam namazının farzından hemen sonra imiş herhalde.Akşam ezeni bu yüzden çabuk okunuyormuş diye duydum herhalde.Bir cuma günü kopacağını bir kaç kez duydum her halde ama diğerlerini hayal mayal hatırlıyorum duyduğumu.Kıyamet ALLAH'ın emri bize düşen nefsimize hakim olmak dünyanın bu güzelliklerini görünce öbür tarafı unutmamak.ALLAH'a ibadetlerimizi düzenli ve devamlı yapmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ak27

quote:

Kıyamet müslümanlar hayattayken kopmayacak benim bildigim ilk müslümanlar ölücek ve bilinmedik bir yılda sonra kıyamet Hristiyanların üzerine kopacak.

kıyamet herkese kopacak ama müslümanlar kıyametin şiddetini cok fazla hissetmiyecek bildiğim kadarıyla

dünyada hristiyanda olmuyacak çünkü bi zaman geldiğinde bu hz.mehdi ye denk gelir tüm dünya islam tarafından fethedilecek herkes müslüman olucak ama belli bi zaman sonra yine bozulmalar olacağı için dini terketmeler çoğalacak ve pek az müslüman kalıcak onlarda güneşin batıdan doğmasından bi müddet sonra ölücekler ve dünyada sadece kafirler kalıcak vakit geldiğinde ise kıyamet sadece kafirlerin üzerine kopucak
    .
    edit:ateistler lütfen saçma sapan yorumlar yapmayınız inanmıyorsanız inanmayın bizene sizin hakarete varan alaylamalarınızımı dinliyeceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: ipsizneco

Bildiğim kadarı ile kıyamet bir cuma günü kopacakmış ama hangi cuma tabiki ALLAH'tan başka kimse bilemez.Birde yanılmıyorsam akşam namazının farzından hemen sonra imiş herhalde.Akşam ezeni bu yüzden çabuk okunuyormuş diye duydum herhalde.Bir cuma günü kopacağını bir kaç kez duydum her halde ama diğerlerini hayal mayal hatırlıyorum duyduğumu.Kıyamet ALLAH'ın emri bize düşen nefsimize hakim olmak dünyanın bu güzelliklerini görünce öbür tarafı unutmamak.ALLAH'a ibadetlerimizi düzenli ve devamlı yapmak.

doğrudur

1 - cuma günü kopacaktır

2 - akşam namazı vaktinde kopacaktır

3 - Müslümanlar kıyamete şahit olmayacaklardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Bildiğim kadarı ile kıyamet bir cuma günü kopacakmış ama hangi cuma tabiki ALLAH'tan başka kimse bilemez.Birde yanılmıyorsam akşam namazının farzından hemen sonra imiş herhalde.Akşam ezeni bu yüzden çabuk okunuyormuş diye duydum herhalde.Bir cuma günü kopacağını bir kaç kez duydum her halde ama diğerlerini hayal mayal hatırlıyorum duyduğumu.Kıyamet ALLAH'ın emri bize düşen nefsimize hakim olmak dünyanın bu güzelliklerini görünce öbür tarafı unutmamak.ALLAH'a ibadetlerimizi düzenli ve devamlı yapmak.

doğrudur

1 - cuma günü kopacaktır

bu akşam namazı konusunu biraz açabilir misin? akşam namazı saati her yerde değişik olduğuna göre, illere göre kıyamet saati mi olucak mesela farklı farklı?

• quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

doğrudur

1 - cuma günü kopacaktır

bu akşam namazı konusunu biraz açabilir misin? akşam namazı saati her yerde değişik olduğuna göre, illere göre kıyamet saati mi olucak mesela farklı farklı?

bencede akşam namazı konusunu biraz açarmısınız sabah namazı diye duymuştumda bu arada arkadaşım bence mekke'nin saatinde olabilir... Açmak gerekli zaman farkı konusunu...

• cuma günü değil. perşembe günü ikindiden sonra akşam arası. gökyüzü sararacakmış falan filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

cuma günü değil. perşembe günü ikindiden sonra akşam arası. gökyüzü sararacakmış falan filan

hicri takvime göre perşembe akşamı cuma akşamı sayılır miladi takvime göre anlamayınız hicri takvimde güneşin batmasıyla gün biter ve bi sonraki güne geçilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

cuma günü değil. perşembe günü ikindiden sonra akşam arası. gökyüzü sararacakmış falan filan

hicri takvime göre perşembe akşamı cuma akşamı sayılır miladi takvime göre anlamayınız hicri takvimde güneşin batmasıyla gün biter ve bi sonraki güne geçilir

Tamamda akşam namazından sonramı sabah namazından sonramı dabbe2 filminin frangmanında sabah namazından sonraydı galiba
  • şimdi meşgul sonra tekrar ararım
  • 1- Önce şunu anlayın sonra konuşun. 2012 olayları kıyamet değildir!

2- 2012'de bunlar olacak diyemezsiniz. Geleceği asla bilemezsiniz.

3- 2012'de bunlar "olmayacak" diyemezsiniz. Ne kadar saçma olsun yada olmasın, olmayacak deme gücünüz yok. Geleceği nereden biliyorsunuz siz?
  • kopacağı zaman biz seni dürteriz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.