Şimdi Ara

2015,2016,2017,2018 giren abiniz olarak sınav,sıralama yorumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle 2015 ygs mağdurlarına geçmiş olsun.. Öyle bir sınav gelmedi, gelmeyecektir....
    İlk olarak sınavı incelersek:
    -12.sınıfın nerdeyse en önemli konuları tümü kaldırıldı.Soru seçiciliği azaldı.
    -Ek süre verildi TYT için...Ki tyt sınavının amacı zaten süreye karşı bir şeyler yetiştirmeye çalışırken yetiştiremeyenleri çat çut elemek.
    -Sınavda sorular genel bir değerlendirme olarak orta-kolay arasıydı.

Bunlardan yola çıkarak sıralamaların ne 2010 ne 2019 ne 1980 gibi olacağını düşünmüyorum..
    Çünkü her sene farklı bir sıralama olur.Her sınavın kendine has sıralaması vardır

Fakat genel yukarıda yazdıgım maddelere de bakarsak sıralamalar için genel olarak yapılabilir ve yapılan da bi sınav olduğu için kendinizi bir-iki tık kötü senaryoya hazır tutun..Abi tavsiyesi sadece.İyimser olmayın..En azından kötüye hazırlıklı olursanız kötü gelse bile ‘biliyordum ya’ dersiniz fakat iyimser olursanız ve kötü gelirse darmadağın yapar psikolojinizi..

Sevgiyle kalın..bu arada mimarlığı kazandım ytü 20k 2015’te..sonra 2018de tm’den girip 4k ile deü hukuk kazandım.Şu an 3’e geçtim...
    Hayallerinizfen vazgeçmeyin ve ne olursa olsun kendinizi dinleyin :) Bu hayatı siz yaşıcaksınız başkası değil.

• psikolojik yıkımmış sınav anında kimsenin aklına bile gelmemistir tyt turkce bi tık zordu dersin ama genel olarak türkçe dahil gecen seneden kolaydı tyt . ayt yi konuşmuyorum bile 60 altı net gormedim cevremde gördüklerimin cogu ise 70 75 bandinda yapmış. burda 2 3 boş maddeyle kendini kandırma
  • Öne çıkaralım konuyu ....Trollere moral bozanlara ve iyimser olup millete umut dağıtanların etkisini azaltalım..
  • 2019 a göre 14-15 bin sıralama bu sene 19 getirir mi
  • Üstteki arkadaş da sen de kendinizce haklısınız
  • Toxically II T kullanıcısına yanıt
    boomee kelimesini kullanan bir tipe cevap vermem normalde de neyse :)

Sınav mantıgı aynıdır değişmez hiçbir zaman.Sıralamalar da değişmez.Bu sınava giren kardeşim 101 tyt 65 ayt yaptı.Ondan ve arkadaş gruplarından vip sınıflarından gelen yorumlardan da yola çıkarak yazdım görüşlerimi..

Kullanıcı adı(toxic) -Cevap uyumu :)
  • 20k üstüne çıkmaz merak etme.
    Bunların beyinleri analitik düşünemiyor hocam en iyisi bloklayın geçin öyle yapıyorum :)) Her insanın fikrine saygı duymalıyız ama bu trollerin fikirleri önemsiz :)
  • Kesinlikle doğru.Altına imzamı atıyorum.✍🏻✍🏻✍🏻
    Umut tacirliği yapmayı bırak dostum. Boomer dediğin adam senden çok daha tecrübeli. Söylediklerin insanların hoşuna gidiyor olabilir ama sonuç günü kafanı delikten çıkaracak yüzün olmayacak.
    psikolojik yıkımmış sınav anında kimsenin aklına bile gelmemistir tyt turkce bi tık zordu dersin ama genel olarak türkçe dahil gecen seneden kolaydı tyt . ayt yi konuşmuyorum bile 60 altı net gormedim cevremde gördüklerimin cogu ise 70 75 bandinda yapmış. burda 2 3 boş maddeyle kendini kandırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toxically II

Bu mesaj silindi.
    Bu yorumu +’layanların hepsi kendini kandıran iyimser senaryoya hazırlayan güçsüz korkak insanlar..İnsanlara istediklerini söyledigin sürece zaten senden iyisi yoktur :) (bkz.RTE) ..

Ne 2010 diyen trolleri savundum ne de iyimserleri..

Neyse ben sadece kısaca nedenleriyle öneri vermeye çalıştım gerisi size kalmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MARDATONE TEFANKARDO

psikolojik yıkımmış sınav anında kimsenin aklına bile gelmemistir tyt turkce bi tık zordu dersin ama genel olarak türkçe dahil gecen seneden kolaydı tyt . ayt yi konuşmuyorum bile 60 altı net gormedim cevremde gördüklerimin cogu ise 70 75 bandinda yapmış. burda 2 3 boş maddeyle kendini kandırma
    Peki size göre geçen yıla göre 15000 sıralama bu yıl içn kaç olarak düşünülmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1EC6D5E14

Bu mesaj silindi.
    Bak tyt türkçe zordu ama yapılmıcak gibi de değil sizde ve yukarıdaki uzun roman yazan’ boomer’ arkadaşta okuduğunu anlama sıkıntısı var..

Ben kötümser ya da iyimser yaklaşmıyorum.Her sınavın kendine özgü sıralaması vardır dedim..
    Size gelicek olursak o netlere tıp gelir. İçiniz rahat olsun
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    hocam kesin bi sey söyleyemem ama 18 19 k dan iyi gelmez
  • quote:

hocam kesin bi sey söyleyemem ama 18 19 k dan iyi gelmez
    Anladım ..Bu da bir tahmin tabi ki ..Temkinli olmak da fayda var..Teşekkürler.
    hocam keske sizi sevindirecek bi seyler soyleseydim ama durum bu soruları gördün kolaydı
  • quote:

hocam keske sizi sevindirecek bi seyler soyleseydim ama durum bu soruları gördün kolaydı
    Anlıyorum da sınav psikolojisi öğrencileri bazen baya darmadağın ediyor..Dün çok iyi geçti ..netlerim çok iyi diyen beklentileri yüksek bir öğrenci bugün telefonunu açmıyor.. Biraz da sıkıntılı grup var sanırım..
    -Eşi ve benzeri olmayan bir sınavdı.. Öğrencilein 3-4 aydır evlerden çıkamaması ..Dersanelerin ortak deneme sınavı yapamaması nasıl etkiler bilemiyorum ..
    Türkçe faktörü tartışlabilir.. Türkçeyi iyi yapan matematikte beynim durdu diyor.. Matematiği iyi yapan Türkçem rezalet diyor..
    Bu yıl OBP ler geçen yıllar gibi şişirilmiş olamayacak.. (Her okul için değil tabi) OBP ler ne kadar etkiler bilemiyoruz..
    Bazen kolayın zordan da zor olduğu anlar vardır. Ayt Byoloji de sorunun birine öğrencilerin yarısı I-II diğer yarısı II-III demiş ama doru yanıt II ..
    Çok faktör var..
    Yine de temkinli olup geçen yılki sıralamalardan %15-20 eklemek mantıklı gibi geliyor bana da.. Ha gönül ister tersi olsun..Herkes mutlu olsun..

hocam söyle soyleyim simavda komplike soru eksigi coktu 4 ay psikolojisi kotu etkilenmis ogrenciye komplike soru sorarsan afallar ama adamlar ayt de tek kazanim iceren sorular sormus pkob ne kadar kolay sormuslar gordün fonksiyon polinom sorulari guzeldi diyolar br nin ilk testlerinde cikan zorlukta
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.