Şimdi Ara

2016 seat leon lastik hava basıncı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2016 seat leon aracımla 1200 kmye yakın yol yaptım. Geçen lastik hava basınçlarını kontrol ettiğimde arkalar 48 çıktı. Bu değer çok yüksek değilmi hemen hava basınçlarını arka ön hepsini 33 e düşürdüm.normal değerler nedir ve neden bu kadar yüksek bir şekilde bize sıfır araç teslim edildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kapı içinde ya da benzin depo kapağında yazar kaç basılacağı.

• 48 nedir hemen düşürün

• Fabrika çıkışı baya yüksek basıyorlar çoğu zaman. Ne kadar basmanız gerekir depo kapağında yazar. Hayırlı olsun aracınız.
  • Araba alıp kullanıyorsunuz, lastik basıncı nedir nerede yazar bilmiyorsunuz??
  • Bayiler o kadar sorumsuzlar onu bile kontrol etmiyorlar, normalde fabrika fazla hava basar ama bayinin bunu kontrol edip normal hava basıncına düşürmesi gerekir.

• Kapi iclerinde yazan hava degerlerine dusurun

Ordaki degerlerde kisi sayisina gore farklidir,ona da dikkat edin

• bizim l300 e bile en fazla 43 psi basıyorum ben 48 psi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Bayiler o kadar sorumsuzlar onu bile kontrol etmiyorlar, normalde fabrika fazla hava basar ama bayinin bunu kontrol edip normal hava basıncına düşürmesi gerekir.

Ayni durumu mart ayinda aldigim aracimda yasadim. Araci bayiiden cikarttim kasislerde asfalt eklerinde felan küt küt vurdugunu hissettim. Hemen bir opete cektim lastik basinclarini kontrol ettim ki lastiklerde 48 hava var. İlk saatte fark ettim sonra normal degerlerine indirdim. Ben bayiyede pek kabahat bulmadim bu konuda cunku bisey soylesem mazeretleri hazirdi. Acele ettirdiniz diyeceklerdi ben araci mesai bitimine yetistirmeleri icin cok sıkıştırmıştım.

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    5 dk bile sürmeyecek iş olduğundan bana pek mazeretlik bir şey gibi gelmiyor, istediği kadar iş çıkışı veya başka bir şey olsada bence kontrol edilmeli, tutki bayiden çıktın frene bastın araç durmayacak, o zaman ne olacak, çünkü aşırı basıçlı bu lastikler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.