Şimdi Ara

2016 ve 2017 soru bankaları gözlemleriniz(Gir gir,10 kişiden 6sı bundan muzdarip)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar aramızda büyük oranda mezun kitlesi vardır ve büyük ihtimalle benim gibi geçen senenin(2016)kitapları duruyodur.Benim size sorum bu sene yeni çıkan soru bankalarıyla geçen senenin soru bankaları arasında ne gibi farklar gördünüz ve bu senenin kitaplarını alma sebebiniz, kitaplarınız mı yoktu yoksa müfredat değişti ne kadar çok boş kitaplarım olsa da kesinlikle yeni basımları almalı mıyım mıydı?

Bunu şu yüzden soruyorum, saymadım ama bende geniş bir kitaplığın 3 katı ygs lys soru bankalarıyla dolu ve hepsinin ortalama %90 ı boş.Evet hepsini geçen sene aldım iyi şeyler yaşamadım,çözmedim ve mezuna kaldım yani piyasa değeri 500-600 lira edecek ve sadece 1 sene öncenin en kaliteli ve özgün malzemelerini çöpe atmak istemiyorum fakat müfredat değişti yeni kitap çözmezsem başıma şunlar şunlar gelebilir paranoyasını da yapmıyorum değil ara sıra.

• Delikanlı ben sb degil de deneme almayı düsünüyorum sadeceeee

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama yeni kitap çözmezsen ölümlü dünya belli olmaz

• yeni kitap çözücem illaki de şuan direk almalı mıyım diye düşünüyordum bir de oldukça fazla sayıda deneme de duruyor yine geçen senenin :(
  • Demek 10 kişiden 6'sı muzdarip ben geri kalan 3 kişidenim diyenler beğene çökkkkkkkkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persom

Demek 10 kişiden 6'sı muzdarip ben geri kalan 3 kişidenim diyenler beğene çökkkkkkkkk

nice kafa captain!
  • up up up hadi bişiy diyin
  • valla bazılarını çözücem ben. çünkü değişim dediğimiz şey genel olarak çıkarılan ufak tefek bilgilerden oluşuyor. yeni eklenen konu ise çok az.

misal fizikte çıkarıldı dediğimiz şeylerin çoğu üzerinde pek de durulmayan formüller(optikte falan). atıyorum bir soru bankasında 100 tane optik sorusu varsa 95'inde bu bilgilerden soru olmuyordu zaten . fazla bilginin de zararı olmaz. palme a-b fizik tertemiz yatıyor orada. çözen adam'da da çözümleri var, çözücem kısaca. inat değil mi çözücem. benim değil mi çözücem. çözücem de çözücem...

yine matematik yada kimya hiç değişmeyen konular var. onlara da eski kitaplardan bakarım.

he tabi biyoloji sıfır kitap şart gibi, ygs kimya için de sıfır kitap lazım.

zaten yeni kitap alacaksam da elimde olmayan yayınevlerini tercih ederim.

• teşekkürler değerli görüşleriniz için
  • Biyo ve kimya haric hepsini guncel gibi cozebilirsin cikarilan konulari yirt at. mezunum ben bu sekilde calisiyorum.kimya icin kaynak bekliyorum yayinevlerinin topunun abv cikmadi lys kitaplari

• darth hede kullanıcısına yanıt
    Biyoloji palme sb var yani hiiiiç çözülmedi ama müfredat değişikliği yüzünden yeni mi almalıyım sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: 23Mart2012

Biyoloji palme sb var yani hiiiiç çözülmedi ama müfredat değişikliği yüzünden yeni mi almalıyım sizce?

biyolojide epey değişiklik var gibi ya. hemen her konuya eklenen detaylar var, değişen bilgiler var, sistemlerde falan çıkan yerler var. onu sıfırdan almak daha mantıklı gibi geliyor bana.
  • Bakınca biyolojiye eklenen insanlardaki hastalıklar,hardy-weinberg kuralı(popülasyon genetiği) ve güneş,yaşam ve hastalıklar yani eklenen 2 konu 1 küçük kısım var gibi görünüyor gerisi kaldırılanlar ve malum işlemler ve küçük kısımlar hepsi yani en kötü kontrol etmezseniz bu var mıydı diye fazla bilgi almış olursunuz onunda ne gibi zararları olur tartışılır fakat şuan için gayet yararlı olucaktır boş kitapları çözmek sonuçta geçen sene o kitapları bitirenler şimdi istediği yerlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth hede

valla bazılarını çözücem ben. çünkü değişim dediğimiz şey genel olarak çıkarılan ufak tefek bilgilerden oluşuyor. yeni eklenen konu ise çok az.

misal fizikte çıkarıldı dediğimiz şeylerin çoğu üzerinde pek de durulmayan formüller(optikte falan). atıyorum bir soru bankasında 100 tane optik sorusu varsa 95'inde bu bilgilerden soru olmuyordu zaten . fazla bilginin de zararı olmaz. palme a-b fizik tertemiz yatıyor orada. çözen adam'da da çözümleri var, çözücem kısaca. inat değil mi çözücem. benim değil mi çözücem. çözücem de çözücem...

yine matematik yada kimya hiç değişmeyen konular var. onlara da eski kitaplardan bakarım.

he tabi biyoloji sıfır kitap şart gibi, ygs kimya için de sıfır kitap lazım.

zaten yeni kitap alacaksam da elimde olmayan yayınevlerini tercih ederim.

benim yapacağımı özetlemiş arkadaş.

aynen almaya gerek yok ygs matda parabol 2.denklem karmaşık (2.kısmı kalktı ) poliinom eklenmiş gerisi full aynı..

eğer yeni konu anlatım alırsa farklı yayın alırım zaten

soru bankalarında sorun yok zaten eski yeni farketmez çöz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.