Şimdi Ara

2016 Yeni Corolla Fiyat Listesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
2.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rene54

quote:

Orijinalden alıntı: triptister

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: triptister

quote:

Arabanıın önü güzel arkası çirkindi.... herifler gidip önünü makyajlamış..

Sonuç ? arkası yine çirkin.

Ön konsol desen zaten yoruma gerek yok.

Fiyatlar ve motor seçenekleri desen ortada.... Bu şekilde 100 tane satmaması lazım ama satıyorda lpg ve sorunsuzluk hatrına :)

Vag grubu + Opel vb. Allah başımızdan eksik etmesin.

Sizin mantığınıza göre vw hiç satmaması lazım.dsg olayı ve yüksek yakıt tüketen tsi motoru,bakım maliyetleri.Sorunsuz araba yoktur ama insanlar en az para sorun çıkartan yolda bırakmayan,müşteri memnuniyeti markalar tercih ediyor.Toyota da bunlarda biri.

Dsg olayı derken Multimode şanzımanı ben mi ürettim pardon ??

Dsg 7 ileri özellikle ilk çıkanlarda problem var evet eski arabam 2010 model 142 bin km de mekatronik arızası verdi aracın garantisi çoktan dolmuştu ve cebimden 1 tl para çıkmadan yetkili servis mekatroniği komple değiştirdi.

Bakımları yetkili serviste yapıldığı sürece her arabanınkini müşteri memnuniyeti kapsamında değiştiriyorlar garantisi dolsa bile ;) yani ezbere yorum yapmamakta fayda var.Şuan manuel 1.6 Tdi jettam var eski Dsg jettanın performasını ve konforunu arıyorum. Allah nasip ederse Dsg Passat bundan sonra.

Benim mahallemde 2 tane corolla multimode(m/m) şanzıman park halindeyken kayıp başka araçlara çarptı,bunların önüne millet park etmeye korkuyor , balata yakma , sarsıntılı vites değiştirme , performansın yerlerde olması gibi bıktıran rezil bir şanzıman bu sorunsuz Toyotanın şanzımanı.

D4D motorların tamamı kronik üretim hatalı çıkıyor araçlarda aşırı derecede yağ yakma mevcut 4.000 km de yağ ışığı yakan Corolla d4d sahibi arkadaşım var Google yazarsnız karşınıza satılan binlercesindede aynı problem olduğunu göreceksiniz.Toyota utanmadan normal yağ eksiltir falan diyor benim arkadaşım bagajda yağ bidonuyla geziyor araç 2014 model.(Benim Tdi de ben yağ bakımından 13.000 km sonra yağ çubuğa bakıyorum milim eksilme yok 2012 ve 120 binde corolladan km yüksek ve 2 yıl yaşlı bir araç)

Bikaç gün önce 2016 model Auris D4D nin yağ yaktığını bu sebeple sürekli yağ ışığı yandıığını ayıplı mal olduğu için iadesini isteyen bir kadıncağız elinde bilirkişi raporuyla Ana haber bültenlerine çıktı denk gelen vardır mutlaka aramızda.Üstelik bilirkişi araç için yangın riski var diyede not düşmüş.

Tsi motorun performansına ve yakıt ekonomisine (benzinli motorlar içinde) Toyota adına yorum yapilabilecek konumda değil onu konuşmaya gerek bile yok.(1,33 vs 1.4 d4d)
    Zayıf boya-kaporta, hep bir tarafı olup diğer tarafı olmayan enteresan dış-iç tasarımlar,düşük malzeme kalitesi,zayıf izolasyon,özensiz işçilik vs vs
    Yani özetle,

Toyota Corollanın tek savunulabilir yanı 1.6 motor + Lpg uymu olabilir haricinde başka hiçbir elle tutulur gözle görülür yanı yok Bu modelleri için istenen fiyat ise zaten bir facia. Jetta+Astra+Octavia ille uzak doğu isterseniz Elantra da bu arabaya 10 basar hatta bu paralara Passat yada Superb alınıyor ama yine de ben alacağım diyen varsa hemen alsın güle güle binsin.

Mmt şanzımanlı bir toyota kullanıyorum.Hiçte park halinde kayıp de gitme gibi birşey olmadı.Ben verdiğiniz bakım maliyetlerini diyorum.Turbosuydı oydu buydu.Gidip bakmadan peşin hükümlü konuşuyorsunuz yapmayın.Yap yakmadan diyeceğim birşey yok zaten o firmanın kendi ayıbı.Bu da dsg gibi satılılıyor.Ayıplu mal.Meksika üretimli bir arabayı almanmış gibi göstermek zaten sizden beklenir :( özensiz işçiliği önceki kasalar için deseniz anlarımda şu araç demeniz gerçekten ön yargıdan.Ben zaten motor anlamında sorunsuzluğu konuşuyorum.Yüksek beygiri olan zaten başka bir araç alabilir.1.6 atmosferik 1.6 tdi dan kaç be kat performansı yüksek bir motor.Elantra dediğiniz aracın en üst donanımınında far sensörü bile yok.Kim kime 10 basıyor biledim.Zaten dizeli çok yakıyor.Superb konusunda katılıyorum.Ben olsam satın alabilirim.Ama yine orta paket olur araç.Yakıt tüketimi konusunda yazmayı unutmuşum.Bence o konuda hiç konuşmayalım haksız çıkarsınız :) tsi motor deli gibi benzin tüketiyor.Basın basmayın yakıyor araç.şehiriçinde yakın arkadaşım sakin kullanım ile 9 tl ile dolaşıyor.Cvt corollası olan bir arkadaşım(aile arabası olarak kullanıyor) 7.5 lt ile dolaşıyor.Bu bir de lpg ile olsa komik değerler ile gezebilirsiniz.Yakıt tüketiminde sanırım siz şehir içi 6.5 lt yakıyorsunuz :)

Benim ailemde kullanan var bayır aşağı park halinde kayan onun aracı diğeride zaten aynı yolun sonundaki lokantadan içeri daldı gazetelere çıktı Dsg yi fütursuzca karalamaya çalışırken bir Mmt kullanıcısı olacağınız aklıma gelmemişti açıkçası benden size tavsiye yağmurlu havalarda el frenini bayırda çok sıkı çekin Turbosuydu oydu buydu diye bir şey yok hocam devir turbo devri yarın bu furyaya Toyota da heves edecek o zaman ne yapacaksın ?

1.6 atmosferik mi 1.6 Tdi den kaç kat performanslı ? ara hızlanmalarda tdi nin yanında ölü balık gibi en etkin kullanılan 1700-3000dd arası torku neki yürüsün, ancak anıra anıra üst devirlerde gezecek adı 132hp kendi 105hp gibi giden bir motor hele ki otomatiklerin 132hp olduğuna inanmak çok zor.

Elantra yı örnek olarak verdim benim alman arabaları ilgimi çekiyor uzak doğu takıtılı insanlardansanız ve Mazda gibi kaliteli bir aracın malesef ülkemizde tutulmadığını göz önünde bulundurarak en alınası uzak doğu sedanı C sınıfında. En azından Full donanımında sunroof var corollada yok sanırım Ayrıca,tasarımı ve malzeme kaliteside Toyota corolladan kesin ve net şekilde iyi. Bir trim kalitesine bakın aracınızın kapı içlerine dikkatli bakın üzülerek söylüyorum ki maalesef çok vasat trimler taş gibi kullanılan butonlar çok kalitesiz basit.

Jetta Abd ve güney amerika pazarının en çok satan Vw modeli pazara yakın olmak son derece mantıklı bir durum nakliye, ucuz iş gücü, bunu Toyota sakaryada yapıyor zaten ayrıca küçücük iphone çinde üretiliyor bayıla bayıla kullanıyoruz ne oldu hiçbirimiz çin malı demiyoruz 3.000 tl ateş edip Abd teknolojisini kullanırken
    Yani Bizimkinin montajı meksikada olunca Meksika malı oluyorda sizin ki Sakarya da yada Güney Afrikada üretilip Japon malı mı oluyor

Aracınız mevcut kasa mı ? öyle ise ben Sakaryalıyım üstat bana yapma bari benim eşim dostum kayınçom amcaoğlum üretiyor sizin bindiğiniz aracı motor hariç neredeyse tüm parçaları Sakarya , Kocaeli ve Bursa da irili ufaklı tedarikçiler tarafından karşılanıyor ve burada montajlanıyor baştan aşağı. Ben personel indirimiyle %12 indirimli alma şansım varken almadım.
    He aracınız 2008-2009 jenerasyonu ise Güney afrika üretimi o Corollalar. Japon montaj olanlar 1993-1994 te üretimden kalkan kasaydı zaten aracın nerde üretildiği böbürlenecek yada aşağılanacak bir durum değil Vw de Toyota da standartlarından taviz vermez.

(keşke vw de fabrika açsa iş imkanı sağlasa Türk insanına bence Toyotanın tek ve en büyük artısı bu hatta Türkiye de üretilen araçlarda Kdv ve Ötv indirimi olmalı )

Superb olsun orta paket olsun baz paket olsun ben yine gözü kapalı tercih ederim C sınıfındaki pek çok özellik standart zaten.

1,4 Tsi Dsg 122 (0-100 9,8 saniye) ile 1.6 Corolla 132cvt (0-100 11.1saniye) kıyaslayın performans olarak fabrika 0-100 e bir bakın bir Rolling yapın bir rampa çıkın üzülür satarsınız  Tüketim olarak b7 kasa Tsi Passat ile şehir içi 9 litre yaktım iş arkadaşım ki benden daha sakin kullanır Corolla ile 10 litrenin altına hiç düşemedi benzinli bineceğim diye aldı 3bin km dayandı lpg taktı Lpg ile elbette makul oldu yakıt tsi den tdi seviyesine düştü.Bana göre benzinde her araç çok yakıyor çünki benzin pahalı.O Yüzden benzinli Passat yerine Dizel Jetta ya biniyorum.

Tsi motor benzinli kullanımda atmosferik corolladan her koşulda ekonomiktir yeterki aynı koşullarda kullanılsın. Corolla ile 7,5 tutturan biri (ki bu şehir için insan gibi kullanımla mümkün değil sakin kullanımda 1.33 ün tüketim değeri bu oda sakin kullanımda) Tsi Dsg ile 5-6 arası gezer bunlar uç değerlerdir sabır selamet ister. Tsi 9 Corolla 10 lt yakıyor şehir içinde alan bunları göze alıp alsın.
    He ben şehir içi Tdi ile 6.5 – 7 lt arası yakIyorum evet ama basa basa yakıyorum az yaksın diye kaygılanmadan rahat rahat basıyorum. benim kullanımla Corolla cvt benzinde 10 lt cayır cayır yakıyor tüketim olarak biri dizel biri benzinli tabi rakip değiller siz kıyaslamaya çalıştığınız için yazıyorum sizde halısınız d4d gibi ayıplı olduğunu tüm dünyanın kabul edip toyotanın kabul etmediği bir motor varken tdi yi benzinli ile kıyaslamaya çalışmak daha makul bir davranış

Dsg sorun çıkarma potansiyeline sahip olabilir fakat vw arkasında duruyor benim cebimden 1 tl para çıkmadı...

D4D ve MTM direk üretim hatası toyota normal diyor bunlara üstüne bide bu kombinasyona 80 bin istiyor

9 senelik aracımı bana tavsiye vererek anlatmanız gerçekten şahane.2007 model bir önceki kasa corolla.Türkiye'ye gelen ilk parti corollalarda.Japonya üretimi.Aracımda trim sesi yok.Plastikleri kaliteli değil bir vw ne göre haklısınız ancak uzun ömürlü.tek boya atması,çalışmayam sensör ve tuşum yok.yeni kasaları Kullananlardan sadece göğüste bir ses oluyormuş.O da sökülüp yenisi takılınca bitiyor.Passatın ve jettanın sesli çalışan süspansiyonları,koltuk altında sensörlerin çıkıp arıza vermesi.Motorun uzun yolda aşırı ısınıp bazı plastikleri eritmesi gibi sorunları var.Her zaman olan şey değil ama söylenmesi gerekir sanırım :)Passat ile 9 lt ile gerçekten şaşırıyorum.Corolla kullanan Arkadaşlarım 7.2-7.5 lt ile geziyor.Düz vites ve cvt 2 si.Kendi aracımda ortalaması ne kadar gazlama ve trafik varsa 8.0 lt.Bunu jetta ile yapın 10.5-11 lt yakarsınız.Kendi aracımı Ankara'da trafik ve rahat kullanımda 7.2 ye bile düşüyor.Trafiğe girerseniz 9 lt kesin oluyor.jetta ve passatın bu değerleri yakalaması imkansız :( Hali hazırda polo gti da kullanıyorum.Tsi motorun ne yaptığını,ne yaktığını,dsg nin nasıl çalıştığını biliyorum.Kendim aracım ayrıca.Aracınız dizel olumca öyle karşılaştırdım.Zaten mantık benzinle karşılaştırmak.Dizel motorunda dediğiniz gibi bu sıkıntı vardı.Yenilerinde büyük orda düzelti(adapazarında çalışan bir abim var)fakat ne kadar düzeltilirse düzeltilsin oluyor çıkıyor.Dizel motoru güçsüz,süper değil.Asla gitmem demez.şehir içi sizin değeleriniz ile dolaşır.En sessiz dizel motorlardan birisidir.Dsg de 10 bin tl ya varan fatura çıkarten vw gibi bir şirket var.Siz şansa gelmişsiniz.Madur insanların yazıları forumda mevcut.Ha bu mmt çok mu masum,değil tabi ki.Ama sorunu olan herkese sorun kimseden para alınmadı,istisnasız herkesin ki yenisi ile değiştirildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.