Şimdi Ara

207 1.4 HDi Tekleme Problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarcodinia -- 25 Kasım 2008; 3:19:04 >

• Bu problem belkide BSI kutuusudan kaynaklanabilir. Çünkü arabanın fabrika verisinde son sürati 161 yanlış hatırlamıyorsam. Sen 170 yaparak verileri zorlamışsın :) İşin şakası bu tabiki. Bence en kısa zamanda servise gitmelisin çünkü problem büyürse daha büyük sorunlar çıkabilir.
  • bu sorunu ben yasadim fakat benimkisi herhangi bir hizda gaza dibine kadar basinca oluyordu. yakit pismis gibi tekliyordu arac. gaz sensorunu degistirdiler ve sorun cozuldu
  • tabiki garanti kapsaminda degistirecekler kullandigin mazotla alakasi yok bu durumun. ariza yapan elektronik bi parca bu. buyuk ihtimalle bircok kerede yasamistir servis bu sorunu. mesela ben gittigimde direk koymuslardi teshisi.
    araba alir almaz da cikabilir bu sorun 1 yillikkende belli olmaz. Benimkide 3-4 aylik civarindaydi bu sorunu yasadigimda
  • selamlar..
    @sarcodinia arkadaşım...
    ben bu forumun ilk 207 sahiplerinden biriyim..207 forumuna çok uzun zamandır girmiyordum ancak tesadüf gireyim dedim ve baktım aynı sorunu yaşayan tek kişi ben değilmişim demekki..
    benim aracım 207 HDI 1.6 Premium.
    2006 nın temmuz ayı ortasında aracımı almıştım ve şu an 17 bin km civarında aracım.
    bahsettim sorunun aynısını ben geçen ağustos ayından beri ayda birkaç kez yaşamaktayım..
    bazen unutuyorum çünkü tekrarlamıyor ama en ummadık anda yine tekrarlıyor. açıkçası kendi üşengeçliğimden ve de yepyeni bir araçta sorun olmasını kabullenemememden dolayı olsa gerek, bu sorun için servise gitmedim. bu sorun zaten ilk 15 bin bakım için servise gittikten sonra meydana çıktı..tesadüf dedim geçtim..
    ancak benim kişisel tahminim, bakımdan sonra tatile çıktık ve her zaman shellden yakıt alırım, tatil dönüşü shell bulamadığımı için mecbur opet den yakıt aldım...ve sanırım 1 saat sonra ilk teklemeyi yaşadım..taa ki bugünlere geldik..
    neyse sonuç olarak ben sorunu çözmüş değilim, masraf çıkmasıından da korkuyorum.
    eğer bir sonuç ala bilirsen veya burda bu sorunu yaşayıp da çözen başka arkadaşlar varsa, yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 5 Kasım 2007; 15:41:06 >

• common rail yüksek basınç pompasının rail müşirinde arıza vardır yani kabaca basınç müşiri arızalı olabilir mazotu yeterine yetiştirmiyo olabilir çözemessen pm at yardımcı olurum
  • Arkadaşlar bu peugeot un verdiği dizel katkısı konusunda çelişkili açıklamalar var. Ben arabayı teslim alırken servis: Eurodiesel bulunmaması durumunda normal motorin almak zorunda kalırsanız kullanın ..eurodiesel almanız durumunda kullanmanıza gerek yok.....demişti.

Siz ne diyorsunuz???

Saygılar...
  • 3,5 yıldır dizel 307 1,4 hdi kullanıyorum aracım ne katkı gördün nede baska bişey düz mazotta cok kullanıldı euro da masallah tık yok max. sürat 190 bastım hiç teklemedi genelde yollarda benimde gördügüm max. sürat 170 175 civarları böyle bir titreme hiç olmadı umarım fabrikasyon bir hata söz konusu deildir cünkü sorunun bulunması biraz güc olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

3,5 yıldır dizel 307 1,4 hdi kullanıyorum aracım ne katkı gördün nede baska bişey düz mazotta cok kullanıldı euro da masallah tık yok max. sürat 190 bastım hiç teklemedi genelde yollarda benimde gördügüm max. sürat 170 175 civarları böyle bir titreme hiç olmadı umarım fabrikasyon bir hata söz konusu deildir cünkü sorunun bulunması biraz güc olur

Gerçekten 1.4 HDI ile 190 km yapabiliyormusunuz???Bu 207 lerdeki 1.4 HDI dan farklı mı???Ben 207 1.4 HDI Trendy aldım...Daha çok yeni ...130-140 km üzerine çıkmadım. Zaten azami sürati 160 km civarında kitabına göre.
  • bence 1.4 hdi motor "HAYATTA 190" km hıza ulaşamaz. yokuş aşağı ancak
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarcodinia

Merhaba,

21/6/2007 tarihinde Kdz. Ereğli Tüylüoğlu Peugeot bayisinden 207 1.4 HDi Trendy 0 km araç satın aldım. Yani araç yaklaşık 4,5 aylık ve 7200 km de. Aracımın şu ana kadar 2500 km garanti bakımı yapıldı, bir sonraki bakımı 15.000 km de. Yakıt performansından oldukça memnunum.

Ancak; son 1 aydır karşı karşıya kaldığım bir sorunu size iletmek istiyorum. Aracım bazen tekliyor! Özellikle 170 km/h hıza çıktığımda (yaklaşık 4000 rpm’de) araçta bir sarsılma meydana geliyor ve sanki yakıtta pislik varmış gibi teklemeye başlıyor.
    Yakıtın temiz olduğundan eminim. Aracı ilk aldığım günden beri hep Shell Eurodiesel kullandım ve tek bir bayiden aldım. Yakıttan olması pek olası değil, buna ilâveten düşük devir ve hızlarda veya ilk çalıştırmada her hangi bir sorun yaşamıyorum. Ayrıca Peugeot yakıt katkısını da üzerinde gösterildiği ölçekte her depoyu doldurduğumda ilâve ediyorum.

Bu tekleme problemi 170 km/h hıza çıktığım zaman oluyor, hızı ve devri düşürüyorum bir süre daha devam ediyor. Daha sonra düzeliyor. Normal kullanımda gerçekleşmiyor.

Peugeot markasına güveniyorum, ancak daha 7000 km deki bir araçta böyle sorunların olması beni şüphelere sevk ediyor. Aracım için ne yapabilirim?

Değerli katkılarınız ve ilgileriniz için teşekkür eder, saygılar sunarım.

Tansel ÖZERKAN
    +90 533 317 91 65

merhabalar bende ereğlidenim:D hemşoyuz yani:D bizim araç megan II çağla yeşili 029 plaka hehe...neyse abicim sorun benzinden olabilir shell iyi ama bide opet dene denemekte fayda var ve petrolden petrole çok değişiyor durum...

• ben 1.4 hdi premşum ıle daha bugun 175 yaptım tabı antalyada aracla bascak yer pek mumkun degıl bıde arac daha 25 gunluk 2100 km de
  • 206 1.4hdi ile düz yolda 175,yokuş aşağı ise 200km hızı gördüm
  • Arkadaşlar konu biraz eski ama aynı sorun -yüksek hızlarda tekleme- benim 1.6 hdi 307 dede mevcut. Yardımcı olan çıkarsa çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.