Şimdi Ara

(24.10.2008 TESLİM)HAYIRLISIYLA ARABA ALDIM 2009 HONDA CIVIC 1.6 PREMIUM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
4.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun arabanız da şimdi 15 gün artık geçmek bilmez haaa ...
  • ne honda ne de opel sorunsuz diyemezsiniz

tersi olarak da ne honda ne opel sorunlu diyemezsiniz

benim aracın astra 2001 sorunsuz ama bütün opeller kesinlikle sorunsuz diyemem

hondacı arkadaşlar bütün hondalar sorunsuzdur diyebiliyor mu acaba

ayrıca benim tavsiyemle de astra alan 2 kişi tanıyorum

bir araçta sorun var ise birkaç nedeni olabilir.

-- bu araçlar seri üretim olduğundan öncelikle şans meselesi
    -- kullanan sürücülerden de kaynaklanan pek çok sorun çıkıyor (yanlış kullanım limitleri zorlama)
    -- çeşitli modifiyelerde de sorunlar oluşabiliyor
    -- kazalar sonucu araçlardan eski verim alınamıyor

mesela benim aracında herşey orjinal modifiye yok yani (mesela lpg, xenon radyoteyp gibi) kazası yok bakımları düzenli aracımı kimseye vermem ustada iken başından ayrılmam limitlerini zorlamam (birkaç kez 160km hızı denedim o kadar) benzin aldığım yerlere hep dikkat ederim uzun yolda benzin almam vs vs vs....

sonuç : sorunsuz opel

ama kimse garanti veremez
    araba işi biraz da şans meselesi

öyle genellemeler yaparak olmuyor arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uergun -- 6 Ekim 2008; 17:08:08 >

• hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.güzel renk seçimi olmuş.
  • Hayırlı,uğurlu olsun arkadaşım.Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: uergun

ne honda ne de opel sorunsuz diyemezsiniz

-- kullanan sürücülerden de kaynaklanan pek çok sorun çıkıyor (yanlış kullanım limitleri zorlama)

mesela benim aracında herşey orjinal modifiye yok yani (mesela lpg, xenon radyoteyp gibi) kazası yok bakımları düzenli aracımı kimseye vermem ustada iken başından ayrılmam limitlerini zorlamam (birkaç kez 160km hızı denedim o kadar) benzin aldığım yerlere hep dikkat ederim uzun yolda benzin almam vs vs vs....

yazdığın yorum demogojiden başka bir şey değil.

bu işin istatiğini tutan ve belirli periyotlarla yayınlayan kurumlar var ve bu kurumların araştırma sonuçlarına göre honda opelden çok daha sorunsuz bir marka.

bu arada hb-dizel-avrupa otomobil almaya çıkıp, benzinli sedan japon otomobili almak enteresan olmuş bence.

hondanın müşteri temsilcileri ne kadar iyi ise opelin ki o kadar kötüytmüş demek ki :)

• hayırlı olsun keşke ama keşke beyaz alsaydın.
  • hayırlı olsun allah güle güle kullanmak nasip etsin.
    kazasız sürüşler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

hayırlı olsun allah güle güle kullanmak nasip etsin.
    kazasız sürüşler..
  • güzel araba
    hayırlısı olsun
  • hayırlı olsun
    kazasız ve4 belasız sürüşler inş.

bizlere de nasip eder inşallah rabbim
  • Hayırlı olsun üstad...
    Allah kazasız belasız binmek nasip eylesin.
  • Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin inşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

hondanın müşteri temsilcileri ne kadar iyi ise opelin ki o kadar kötüytmüş demek ki :)

kaç tane honda-opel temsilcisi ile görüsüp istatistik yaptınız peki
  • Hayırlı olsun kardeş.ALLAH kazadan beladan korusun
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

quote:

Orjinalden alıntı: uergun

ne honda ne de opel sorunsuz diyemezsiniz

yazdığın yorum demogojiden başka bir şey değil.

bu işin istatiğini tutan ve belirli periyotlarla yayınlayan kurumlar var ve bu kurumların araştırma sonuçlarına göre honda opelden çok daha sorunsuz bir marka.

bu arada hb-dizel-avrupa otomobil almaya çıkıp, benzinli sedan japon otomobili almak enteresan olmuş bence.

birinci mevzu : yazdıklarıma cevap vermeni beklerdim ama esas demagojiyi sen yapmışsın yuvarlak bir yorum yaparak

ben hondanın sorunlu olduğunu ifade etmedim ki

sen yazdıklarımı tam olarak okumamışsın bence

ben sadece herhangi bir marka/model bir aracın sorunsuz olacağını kimse garanti edemez dedim.

haa garanti veriyorum satın alacağınız bir honda civic kesinlikle sorunsuzdur garantisi benim diyebiliyor musun???

ben hiçbir opel için garanti vermiyorum ama tavsiye ediyorum eğer şanslı iseniz ve aracınıza iyi bakarsanız opel olsun honda olsun bu araçlar sorun çıkarmazlar

ikinci mevzu : astrayı eleştirmişsin haklısın gerek avrupa gerek türkiye pazarında sınıfının en çok satan araçlarından olan astrayı tercih edenler çok yanlış bir tercih yapmışlar sanırım haklısınız. honda civic almamakla büyük hata yapmışız kusura kalma!!!

üçüncü mevzu : bir müşterinin iki yerel bayideki izlenimlerini gelmiş burada genele yayıyorsun

o zaman aşağıdaki linkte honda efe bayii (ankaranın önde gelen bir bayii) hakkında yazılanlar külliyen yalan oluyor

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=26981359

ben senin gibi değilim bu yazılanlara ragmen gider honda efe'den araç bile alırım

ayrıca hem ankara opal hemde afyon salimler opel bayiindeki müşteri temsilcilerinin ilgilerinde çok memnunum opel afyodaki ayşe hanım bıkmadan usanmadan bana yardımcı olmaya çalışmıştır. hala da arar sorar yani

ha ben yine de genelleme yapmıyorum ve diyorum ki

bütün burada tartıştıklarımız üzerine siz gidin bayi bayi dolaşın size en uygun aracı alım diyorum ne honda ne opel farketmez (babamın malı değil...)

marka fanatikliğine

çünkü araç alacak olan tecrübesiz arkadaşları yanlış yönlendiriyorlar...

• güle güle kullan, civic kullanıcıları genel olarak memnun umarım sende öyle olursun.
  • güzel seçim yapmışsın hayırlı uğurlu olsun
  • hayırlı uğurlu olsun
    Allah kaza bela vermesin
    (boya koruma yaptırabilirseniz iyi olur kış geliyor )
  • Arkadaşlar ilginize ve yürekten dileklerinize çok teşekkürler. Fazlasıyla allah sizelere nasip etsin.

Bir arkadaş neden beyaz almamışsın diye sormuş. Açıkcası müşteri temsilcisi de en çok tercih edilen beyaz dedi hemen 3 gün içinde teslim ederim dedi. Ama şimdi bide siyahın asaleti var, ayrıca ayın 17 sinde araç fabrikadan çıkıp 20 sinde bana teslim edilecek yani siyah modeller üretimde :)

Bir arkadaş da boya koruma önermiş, fiyatlarına göre değerlendireceğim ama sıfır araç oladuğundan sanırım aradan 2 ay geçsin bakarız diye düşünüyorum. Ama iç koltuk döşemesi koruma çeki verdi acaba yaptırsammı ? Sonuçta daha sıfır araç ???

Saygılarımla.
  • bize hayırlı olsun demek düşer gerisi lafıgüzaf
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.