Şimdi Ara

240 gb m2 sata ssd mi 480 gb sata ssd mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. laptop içinde sata ve m2 sata çıkışı mevcut . sata da kendi 1 tb 7200 rpm hdd var . m2 sata boş . benim yapmak istediğim ssd ye alışkın biri olduğum için işletim sistemini ssd ye kurmak . günümüzde ssd ler kapasitesi artıyor sürekli ve fiyatlarda düşük kapasitede ki ssd lerde düşüyor . sorum şu sizce 240 gb m2 sata ssd 450-500 tl civari satın alıp sisteme dahil etmek mi mantıklı ? yoksa 480 gb sata ssd alıp 450-500 tl civarı fıyat ile hdd iptal edip sata ssd kullanmak mı mantıklı ? veya 250-300 tl arası 120 gb m2 sata ssd alıp işletim sistemini ssd ye kurup 1 tb hdd sokmeden kullanmak mı mantıklı ? kafamda bu 3 soru var . ssd 240 m2 sata ısletım sıstemı ve oyunlar ıcın yeterlı olmayacagını dusunuyorum suan mevcut sıstemde 6 oyun var ve 10 tane fılm fılan var 600 gb bos yanı 480 gb lık sata ssd mantıklı gelıyor sızce ne yapmalıyım ?

• ziya07 Z kullanıcısına yanıt
    Bu sizin ne kadar depolama alanı kullandığınıza göre değişir. Disklerde ne kadar veri depolama yapıyorsunuz ve sürekli aktif oalrak kullanıyor musunuz diskleri. Meselâ şuan 1Tb Hddnizin ne kadarı kullanılıyor? 240Gb SSd oyun için ise eğer yetmeyecektir. Kaldı ki yetmiyor zaten. Sadece Sistemi kurmak ve 1 ve ya 2 adet oyun yüklemek istiyorsanız m2 ssd alın yeter artar.

Size de şöyle önereyim;

http://www.ebrarbilgisayar.com/crucial-275gb-mx300-m2-ssd-disk-ct275mx300ssd4-pmu356296

340 TL.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    teşşekür ederim verdiğiniz bilgiler için . allah razı olsun ssd çok uygun fiyata m2 sata alınabilir ancak sizce bu m2 sata ssd iş görür mü paylaşmış olduğunuz linkde ki ?
    Tabii ki hocam niye iş görmesin. Bir Samsung 850 Evo kalitesi olmaz tabii ki ama çok ta aşağısıneda bir performans sergilemez. Hemen hemen yakın değerlerde olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kangal alır
    hızlarda zaten tum ssd ler aynı oranlarda genelde 20 noksan 20 fazla olsa cok etkılemez acıkcası . 500 gb sata ssd takıp hdd ıptal etsek m2 sata bos kalsa nasıl olur sızce ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.