Şimdi Ara

25-35 bin arası özel tıp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, tahminen sıralamam bu aralıkta gelecek. Bu sıralama aralığında olup özel tıp yazan arkadaşların okullarıyla ilgili önerilerini ve düşüncelerini merak ediyorum. Burs olanakları nasıldır, ilk sene başarılı olunursa burs kazanılması mümkün mü? Eğitim nasıl?

• up
  • Up
    Ben de araştırıyorum
  • Dediğiniz aralıktaki tüm Tıp Fakülteleri, ücretli kontenjanından almakta.

Yıllık 80 ila 100 bin tL arası bir meblağ ödeyeceksiniz -yalnızca eğitim için-

Ortalamaya bağlı burs imkanı sunan üniversiteler var fakat buna güvenerek herhangi bir şekilde hareket etmeniz pek mantıklı değil çünkü fiyatlar rus ruleti oynanacak miktarlar değil.

Son cümlemde bahsettiğim şey üniversitenin kendi tekelinde, kendi uygulamasına göre değişir şu an kimsenin bilmesine olanak yok.

Bir çoğunda hazırlık programı da var ve bu tarz üniversiteler diğer devlet üniversiteleri gibi slayt, pdf, fotokopiciden çıkartayım gibi şeyler yerine size tüm kitapları orijinal karekodlu almanızı talep eder.

Keza Tıp Fakültesi kitapları ücretleri herkesin malumudur.

Hazırlık eğitimi, konaklama, temel ihtiyaçlar, kitap ve materyaller ile birlikte 6 senede yaklaşık 650-700 bin tL gibi bir parayı gözden çıkarıyorsanız yazmanızı tavsiye edeceğim üniversiteler var.

Dipnot: Türkiye Cumhuriyeti son 2 yıldır ekonomik olarak yaşanan sıkıntılar neticesinde yıllık TÜFE oranının en fazla olduğu dönemi yaşıyor.

Vakıf Üniversiteleri ücretleri her yıl bu orana göre zamlanıyor, bu yıl ücretiniz 80 bin tL ise Tıp2'deyken bu ücret sabit kalmıyor TÜFE oranına göre zamlanıyor.

Örnek olması açısından Medipol veya Koç'un son 2 yılda dönemlik ücretinin ne kadar arttığını gözlemleyebilirsiniz.

(Koç Tıp, 90 bin tL'den 120 bin tL'ye yükseldi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ribas0 -- 1 Temmuz 2019; 19:20:27 >

• Yüzde 25 indirim mi ne vardı ilk tercih mi ilk 3 tercihte mi ne onlara bak bir bunu duydum
  • Dostum bence mezuna kal yani baban milyarder filan değilse..
  • Merhabalar bu aralıktaysaniz Azerbaycan tıpı öneririm. Hazirlik +3 sene toplam 4 sene orada kalacaksınız son 3 seneyide 40 kişi icindeki giriş siraniza gore Yıldırım Beyazıt, Meram, Trakya, Atatürk tıp gibi tiplardan birine yerlesiyorsunuz hazırlık 3000$, 1-2-3 4000$ 4 yıl için 15.000$ ki bu da 80 bin tl ye yakin bi para ediyor ama paralı tiplarda neredeyse bir yıl icin odediginiz parayı burada 4 yıl icin ödüyorsunuz ve son 3 senenizi Türkiye'deki köklü tıp fakültelerinden birinde okuyosunuz( yıldırım Beyazıt hariç ama ankara faktörü var onunda). Bu aralıktaysaniz sizin için en doğru tercih burası olacaktır kardeşim burada okuyor ve o ilk 10-20 arasında olduğu için Meram tıpa kabul aldı
    İlk 10 yıldırım
    İkinci 10 meram
    Üçüncü 10 Trakya
    Dördüncü 10 Erzurum şeklinde sıralanıyor merak ettiğiniz bir şey olursa burdan ya da pm den sorun elimden geldiğince cevaplarım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.