Şimdi Ara

2500-3000TL'ye Uygun TV Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aileme tv alacağım da pek bi bilgim yok bu konuda. Bizimkiler bi kaç mağazada genelde LG lere bakmislar. Fiyatı 2500 civarlarinda onerebileceginiz tv tavsiyelerini bekliyorum. Bu hafta içinde televizyonu almam lazım. (Vestel istemiyorum)

---
    49ub850v-zd diye bir modele bakmislar 4k. 2700 civarlarindaymis nasıldır bu tv bi bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Southwester

Merhaba arkadaşlar aileme tv alacağım da pek bi bilgim yok bu konuda. Bizimkiler bi kaç mağazada genelde LG lere bakmislar. Fiyatı 2500 civarlarinda onerebileceginiz tv tavsiyelerini bekliyorum. Bu hafta içinde televizyonu almam lazım. (Vestel istemiyorum)

---
    49ub850v-zd diye bir modele bakmislar 4k. 2700 civarlarindaymis nasıldır bu tv bi bilginiz var mı?

O model 4K LG bende yeni araştırmadan çıkıp TV aldığım için araştırmıştım bu TV'yi beğenen pek fazla yok o yüzden pas geçin bence.

Bende Samsung ue48h6500 ue48h6470 ue46h7000 serileri arasında kalmıştım.

Sonra Samsung ue48h6500 modelini aldım çok beğendim tavsiye ederim 4K alacaksanız en azından 4 Bin Tl bütçeniz olması gerek sağlam 4K için.
  • kayseri204 kullanıcısına yanıt
    bu fiyatlarda alınabilecek en uygun tv nedir peki biliyor musunuz?

• quote:

bu fiyatlarda alınabilecek en uygun tv nedir peki biliyor musunuz?

Sony istiyorsan ;

http://www.teknosa.com/urunler/110015342/sony-kdl55w805b-dvb-s-fhd-3d-smart-led-lcd-tv

Samsung istiyorsan;

üstte saydığım modeller.

4K Tv istiyorsan ;

http://www.teknosa.com/urunler/110015330/samsung-ue50hu6900sxtk-4k-uhd-smart-dvb-s-future-r (3D yok ama)

http://www.teknosa.com/urunler/110015286/lg-49ub850v-4k-uhd-dvb-s2t2c-3d-smart-led-lcd-tv-2

Ama LG benim listemde son sırada olur ve bu modelinde bazı kronik sorunlar olduğu söyleniyor tabi şans işi.

• kayseri204 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum ben bunları bi arastirayim. Geçişlerde bozukluk olmasın ve hızlı olsun, Kanal menüsü geniş ve kullanabilirliği olsun başta benim için. Bu saatten sonra alinacaksa saglam 4k lardan alinsa iyi olur da bütçem bu kadar ne yazık ki.

Başka arkadaşların da yorumlarını bekliyorum. Bir an önce karar vermem lazım.

• Hocam 49UB850V'yi çok önermem, 4K olması büyük bir artı fakat kaynak sıkıntısı var. 50 GB AKK'li internet kullanan insanlarız :) Upscale olayları çok etkilemiyor. Arkadaşımda ve bugün Bimeks'te incelediğim kadarıyla görüntü kalitesi çok iyi değil. Bimeks'teki eleman çok belli olmasın diye ayrı flash oynattıklarını söyledi hatta, ne kadar inandırıcı bulursunuz bilmem. 3900'e Samsung 55HU7200 vardı, ciddi fark vardı bence arada.
  • Amorph kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlarda 4k almak mantıklı değil o zaman. Peki bana onerebileceginiz 2500 3000 arası bir tv var mıdır? Aileme alacağım 3d muhabbeti de önemsiz benim için kullanılmayacak zaten. Maksat güzel görünümlü, kanal listesi kolay ve stabil, Kanal geçişlerinde bozulma ve bekleme olmaması.

• Southwester kullanıcısına yanıt
    Ben bugün Philips 55PFS8109 aldım. Forumda baya övülen bir modeldi. Ama haftasonu Sony 55W955B'yi de 3000 TL'ye kaçırdığım için çok üzüldüm. Ben mağazadaki görüntüsünden hoşnut kaldım Philips'in, bence fiyatına göre 3-5 model belirleyip bir mağazada SD yayınları kıyaslayın. Canlı görmek gerçekten farkettiriyor, kronik sorunu yoksa görüntüsünü beğendiğiniz modele yönelin çünkü birçok özellik sadece kağıt üzerinde kalacaktır bu fiyatlara çıkıp ailenize alıyorsanız.
  • Amorph kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırdım da aldığınız model ilgimi çekmeye başladı. Biraz daha araştırma yapıp o modelin yanına bi kaç model daha koyup yorumları kıyaslamak en iyisi O zaman. Teşekkür ederim peki memnun musunuz tv den genel de ışık sızma, bulutlanma ve piksel hatasından bahsediyor millet.

• quote:

Biraz araştırdım da aldığınız model ilgimi çekmeye başladı. Biraz daha araştırma yapıp o modelin yanına bi kaç model daha koyup yorumları kıyaslamak en iyisi O zaman. Teşekkür ederim peki memnun musunuz tv den genel de ışık sızma, bulutlanma ve piksel hatasından bahsediyor millet.

değerli dostum.

benden sana bi tavsiye forumda hiç öneri arama. Git bi vatan veya mediamarkt mağazasına eline kağıt kalem al beğendiğini yaz. Sonra not aldığın modelleri nette araştır ve en ucuz fiyatı kovala. Fiyat olarak en düşük ve en yüksek hangi fiyatlardan satılmış en son ne zaman kampanya olmuş onları takip et.

Çünkü burada ne kadar fikir alırsan kafan o kadar karışır. Burda öğreneceğin sadece panel kalitesi ve hertz'i olsun. Gerisi senin göz zevkine kalmış.

mesela ilk yorumu yapan arkadaş lg benim listemde sonuncudur demiş, bense lg'nin tvlerini çok beğenirim. özellikle 49ub850v.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Southwester kullanıcısına yanıt
    Bugün iş saatinde geldikleri için kurduramadım, yarın kurduracağım. Testleri de hazırladım, sonuçlardan haber veririm size. Ama çoğu üst segment cihazın fiyatları baya düştü, TV almak için iyi bir zaman diye düşünüyorum. Aldıktan sonra gördüm ama aldığım 55PFS8109 7500 TL gibi bir fiyatla girmiş sanırım. Dolardaki artışla birlikte 2015 model fiyatlarının baya yüksek olacağını düşünüyorum.

Önder'in yorumuna da katılıyorum, insan araştırdıkça kafası karışıyor. Bir modele karar verince onla ilgili gördüğünüz her eleştiri batıyor, farklı modele karar verince yine aynı şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amorph -- 20 Mart 2015; 23:51:44 >
  • Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ben de aklımda ki bi kaç modele bakıp araştırmaya gideceğim.

• Ben uzun araştırmalar sonunda USB 3.0 ve ayrıca H.265 codec destekli 49ub850v'de karar kıldım. Çok da memnunum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.