Şimdi Ara

27' oyun monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 27" çoğunlukla oyun oynamak için bir monitör tavsiye edebilirmisiniz fiyat 1000tl civarına kadar limit var

• Tam bir model isimi veremesemde IPS+fullHD olsun benim kriterlerim bu yönde.2ms olması fiyatı arttırır,5ms de alabilirsin bütçeye göre.
  • Asus Vk278Q kullanıyorum şu an.Geçen hafta aldım tavsiye ederim.
  • sana tavsiyem monitorlere bak öyle al bende 27 alacaktım 27 çok büyük masaustünde kullanacaksan konsol baglayacaksan olabilir ama normal kullanım ıcın cok büyük

ben 23 inç olanı aldım sen ılla 27 alacam diyorsan bu monitöre bak

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx279h-27-mx279h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63655
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7740

sana tavsiyem monitorlere bak öyle al bende 27 alacaktım 27 çok büyük masaustünde kullanacaksan konsol baglayacaksan olabilir ama normal kullanım ıcın cok büyük

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx279h-27-mx279h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63655

Hocam 24 kullanıyorum zaten daha büyük istiyorum, bu monitör IPS sanırım ghosting ve input lag sıkıntısı olmaz mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz

quote:

Orijinalden alıntı: 7740

sana tavsiyem monitorlere bak öyle al bende 27 alacaktım 27 çok büyük masaustünde kullanacaksan konsol baglayacaksan olabilir ama normal kullanım ıcın cok büyük

Hocam 24 kullanıyorum zaten daha büyük istiyorum, bu monitör IPS sanırım ghosting ve input lag sıkıntısı olmaz mı

tabi ekran boyutu bıraz zevk işi ama bence 27 fantezıye kacıyor ben vatanda 27 almak ıcın dun gittim baktım buyuk geldı kafam karıştı eve geldım masayı ınceledım konsol baglamayacagım ıcın 40 50 cm gözu cok fazla yoracagı ıcın bugun gidip 23 aldım gidip bir ıncele öyle al konsol baglayıp mesafa 1 1.5 m uzak olursa olabilir bu olay kişisel bunun için en ıyisi almadan gidip bak sonra eve gelip gözunde canlandırınca ekran boyutunu ayarlamak daha kolay oluyor çunkı orda cok buyuk ekranlar olunca 27 bile ufak görunuyor yanı algıda yanılsama oluşuyor için özeti

evet bu ıps led 5 ms ,ledlerde genelde oyuncular için 1 ms o ancak reklerı görunce kesınlıkle ıps ye yonelecegını düşünüyorum 1 gundür kullanıyorum gercekten renkler mukemmel ben cok araştırdım çok pro oyuncu degilsen veya gözlerın çok hassas degilse 1 ms 5 ms farkını veya 10 ms farkını anlayamassın yanı ozet orta sevıye oyuncular için bu fark yok

bırde eger masada kullancaksan 40 50 cm 27 de pıksel 1080 yakından pek iyi degil dıyorlar bunun en az 1440 olması gerekıyor dıyorlar bunun içinde fıyat 3 katlanıyor 3 bıne cıkıyor

umarım yardımcı olmuşumdur

• 7740 7 kullanıcısına yanıt
    27 de pikselleri görebiliyorsunuz.Oyun için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor elbette.Ben ço kfazla dizi film izleyen ve oyun da oynayan biri olarak tercihimi büyük monitörden yana kullandım.İlk başta cidden büyüklüğü rahatsız etmişti ama şu an alıştım. Eski LedTv yi monitör olarak kullanıyordum.Şu an ikisi de yanyana ve ghosting ve gecikme olayından kurtulduktan sonra oyunlarda ciddi bir üstünlük elde edebiliyorum. Son 1 haftadır oynadığım oyundan zevk alıyorum öyle diyeyim. Hardcoregamer iseniz IPS şu an tatmin edici değil. Bir tek sanırım Dell'in IPS monitörü input lag süresi düşük olduğu için rahatsız etmiyor.
    Şu an kullandığım monitörde beyaz renklerden şikayetim vardı ama kırmızı ve yeşili %50 yapınca tam olarak net ve kusursuz görüntü elde ettim. Beyaz tam beyaz oldu yani.

Oyun için eğer 60Hz monitör alacaksanız VK278Q önerimdir 27'' olarak. Zaten çok fazla seçenek yok o konuda.Bir de philips vardı ama artık satılmıyor.Geriye bu kalıyor. @bocekgrafik te bu monitörü özellikle tavsiye ediyor. FPS oyunları için monitörler başlığına bakabilirsiniz.

Tek dezavantajı evet büyük olduğu için gözü yoruyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 26 Ocak 2014; 23:36:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

27 de pikselleri görebiliyorsunuz.Oyun için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor elbette.Ben ço kfazla dizi film izleyen ve oyun da oynayan biri olarak tercihimi büyük monitörden yana kullandım.İlk başta cidden büyüklüğü rahatsız etmişti ama şu an alıştım. Eski LedTv yi monitör olarak kullanıyordum.Şu an ikisi de yanyana ve ghosting ve gecikme olayından kurtulduktan sonra oyunlarda ciddi bir üstünlük elde edebiliyorum. Son 1 haftadır oynadığım oyundan zevk alıyorum öyle diyeyim. Hardcoregamer iseniz IPS şu an tatmin edici değil. Bir tek sanırım Dell'in IPS monitörü input lag süresi düşük olduğu için rahatsız etmiyor.
    Şu an kullandığım monitörde beyaz renklerden şikayetim vardı ama kırmızı ve yeşili %50 yapınca tam olarak net ve kusursuz görüntü elde ettim. Beyaz tam beyaz oldu yani.

Oyun için eğer 60Hz monitör alacaksanız VK278Q önerimdir 27'' olarak. Zaten çok fazla seçenek yok o konuda.Bir de philips vardı ama artık satılmıyor.Geriye bu kalıyor. @bocekgrafik te bu monitörü özellikle tavsiye ediyor. FPS oyunları için monitörler başlığına bakabilirsiniz.

Tek dezavantajı evet büyük olduğu için gözü yoruyor malesef.

7740 ve misgardian bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

Son bir sorum var bu asusta webcami kapatan bir düğme var mı?

• Raz kullanıcısına yanıt
    Malesef yok.Sen açmadıkça kendi açılmıyor. Atıyorum skype a girdiğinde sen görüntülü arama yapmadıkça açılmaz veya herhangibir başka programda. Eğer kullanmayacaksan USB kablosunu takmazsın sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 27 Ocak 2014; 0:21:49 >
  • AOC I2757FM
  • Midgardian kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiye için sağol. Bu haftasonu benim hanıma alacağım. Oda Film meraklısı. Vatan'dan almayı düşünüyorum bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borubankası -- 27 Ocak 2014; 22:39:23 >
  • Borubankası kullanıcısına yanıt
    Sırf film için alacaksanız bence IPS alın.Görüntü kalitesi muazzam.TN panel ile kıyaslamak bile yanlış.Oyun oynamayacaklar hiç boşuna TN panel almasın.Gidin paranız yetiyorsa IPS monitör alın film ve çizim veya iş için. Benden söylemesi.İçim gitti görüntüye ama oyun söz konusu olduğu için bu monitörü aldım. Tabi güzel bi kalibrasyon ile bu da net oluyor ama IPS in yerini tutamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 27 Ocak 2014; 22:59:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.