Şimdi Ara

2800 TL'ye kadar oyun sistemi | Öneri & Yorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: N.Aksel

quote:

Orijinalden alıntı: IQRI
    Bellekleri işlemcine tam uyumlu 1866Mhz almaya çalış sanırım aralarında %25 indirimde 20Tl fark vardı.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-14900cl9d-8gbxl-8gb-%282x4gb%29-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58035
    Öneriniz için teşekkürler.
    Hocam attığınız linktekinin low profile versiyonu mevcut mudur? Göremedim de. 612S'in altına yapışmasın.

Söylediğin Low Profile yeni modeli birtek inventusta vardı oda bitti , olsaydı direkt o kırmızı Corsair den önerirdim Vatanda malesef bu eski modelle idare ediceksin.

Şu yani ; Bu tip yeni modeller AMD işlemcileri içindir.
    http://www.sanalmarketim.com/urun/VS1GB667D2/CORSAIR-CML8GX3M2A1866C9R-Vengeance-Low-Profile-DDR3-1866Mhz-CL9-8GB-%282x4GB%29-DUAL-Kirmizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IQRI -- 18 Mart 2013; 1:09:22 >

• quote:

Söylediğin Low Profile yeni modeli birtek inventusta vardı oda bitti , olsaydı direkt o kırmızı Corsair den önerirdim Vatanda malesef bu eski modelle idare ediceksin.
    http://www.sanalmarketim.com/urun/VS1GB667D2/CORSAIR-CML8GX3M2A1866C9R-Vengeance-Low-Profile-DDR3-1866Mhz-CL9-8GB-%282x4GB%29-DUAL-Kirmizi
    Hocam bu durumda soğutucuyu 212Evo olarak değiştiriyorum. Sizin önerdiğiniz ram'i listeye alıyorum. Öneri için teşekkürler.

• quote:

quote:

Hocam bu durumda soğutucuyu 212Evo olarak değiştiriyorum. Sizin önerdiğiniz ram'i listeye alıyorum. Öneri için teşekkürler.

Şöylede bir durum var, işlemci yanındaki ilk çift sıra bellek slotunu atlayıp ikinci çift sıra slotu kullananlarda var tam kesin bilgim olmamakla beraber performansa etkisi yok.O şekilde takarsan değmez sanırım acele etme bunu bir araştır önce.

• quote:

Şöylede bir durum var, işlemci yanındaki ilk çift sıra bellek slotunu atlayıp ikinci çift sıra slotu kullananlarda var tam kesin bilgim olmamakla beraber performansa etkisi yok.O şekilde takarsan değmez sanırım acele etme bunu bir araştır önce.
    Şu an elimdeki sistemde i7 3770K+212 Evo, UD3H anakart üzerine takılı. 212 Evo üzerinde çift fan takılı, biri içe üflüyor, diğeri egzoz şeklinde. İşlemciye en yakın olan ram slotunu kapatmıyor ancak bu slota ram taktığımda fana yapışıyor.
    412S ile arasındaki boyut farkını hesaplayıp, ona göre ikisinden birine yöneleceğim hocam. 612S garanti iki slot yer gibi geliyor.
  • quote:

quote:

Şu an elimdeki sistemde i7 3770K+212 Evo, UD3H anakart üzerine takılı. 212 Evo üzerinde çift fan takılı, biri içe üflüyor, diğeri egzoz şeklinde. İşlemciye en yakın olan ram slotunu kapatmıyor ancak bu slota ram taktığımda fana yapışıyor.
    412S ile arasındaki boyut farkını hesaplayıp, ona göre ikisinden birine yöneleceğim hocam. 612S garanti iki slot yer gibi geliyor.

Değmesi dert değilde üstüne geldimi o slotlar iptal.Bende tam emin olamıyorum ama şu kesin 612S heybetli birşey :) alırken dikkatli hesabını iyi yapmak gerek sen farkındasın tedbirini alıcaksın zaten, aklıma başka fikirde gelmedi şuan.

• quote:

Değmesi dert değilde üstüne geldimi o slotlar iptal.Bende tam emin olamıyorum ama şu kesin 612S heybetli birşey :) alırken dikkatli hesabını iyi yapmak gerek sen farkındasın tedbirini alıcaksın zaten, aklıma başka fikirde gelmedi şuan.
    Yabancı incelemeleri kurcaladım. 412S'te soğutucu blok, enden 1 cm'ye yakın daha büyük. Çift fanlı olarak kurulacağını varsayarsak en yakın olan slot iptal oluyor sadece.

Sistemin son hali bu oldu. Ram'in aynısını Eksen'den buldum. Elden almak daha rahat olur diye. Sistem bu şekilde uygundur sanıyorum hocam?

İşlemci: AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Vatan: 426 TL
    İşlemci soğutucu: COOLER MASTER HYPER 412S Vatan: 96 TL
    Anakart: MSI 990FXA-GD65 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz (O.C.) Vatan: 245 TL
    Ram: G.SKILL RipjawsX (F3-14900CL9D-8GBXL) (2x4GB) 1866MHz CL9 Eksen: 186 TL
    SSD: KINGSTON HyperX (SH103S3/120G) 2.5" 120GB Sata3 SSD Disk Eksen: 291 TL
    HDD: WD Caviar Blue (WD10EZEX) 3.5" 1TB SATA3 Eksen: 154 TL
    Ekran kartı: ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit Vatan: 743 TL
    Kasa + PSU: CORSAIR CARBIDE 300R 80+ 600W Vatan: 290 TL
    Monitör: SAMSUNG 23" S23B350H GENİŞ EKRAN LED Vatan: 385 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N.Aksel -- 18 Mart 2013; 1:54:27 >

• quote:

quote:

Yabancı incelemeleri kurcaladım. 412S'te soğutucu blok, enden 1 cm'ye yakın daha büyük. Çift fanlı olarak kurulacağını varsayarsak en yakın olan slot iptal oluyor sadece.

Sistemin son hali bu oldu. Ram'in aynısını Eksen'den buldum. Elden almak daha rahat olur diye. Sistem bu şekilde uygundur sanıyorum hocam?

İşlemci: AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Vatan: 426 TL
    İşlemci soğutucu: COOLER MASTER HYPER 412S Vatan: 96 TL
    Anakart: MSI 990FXA-GD65 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz (O.C.) Vatan: 245 TL
    Ram: G.SKILL RipjawsX (F3-14900CL9D-8GBXL) (2x4GB) 1866MHz CL9 Eksen: 186 TL
    SSD: CORSAIR CSSD-F128GBGS-BK (Force GS Series 2.5 128GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 560-535MB/s) Inventus: 272 TL
    HDD: WD Caviar Blue (WD10EZEX) 3.5" 1TB SATA3 Eksen: 154 TL
    Ekran kartı: ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit Vatan: 743 TL
    Kasa + PSU: CORSAIR CARBIDE 300R 80+ 600W Vatan: 290 TL
    Monitör: SAMSUNG 23" S23B350H GENİŞ EKRAN LED Vatan: 385 TL

Güzel bi eksiklik göremedim ama ben konuyu takip etmedim Belleği görünce uyarayım dedim fakat listen hep ayrı ayrı sitelerden neden öyle yaptın ki? Bir sürü kargo parası çıkacak?

• quote:

Güzel bi eksiklik göremedim ama ben konuyu takip etmedim Belleği görünce uyarayım dedim fakat listen hep ayrı ayrı sitelerden neden öyle yaptın ki? Bir sürü kargo parası çıkacak?
    Vatan'dan kargo ile, Eksen'den elden alınacak hocam. En uygun böyle gözüküyor.
    Inventus linkini kaldırdım. Onun yerine bizzat denediğim ve 2 yıla yakın süredir kullandığım bir SSD'yi koydum listeye şimdi.
  • quote:

quote:

Vatan'dan kargo ile, Eksen'den elden alınacak hocam. En uygun böyle gözüküyor.
    Inventus linkini kaldırdım. Onun yerine bizzat denediğim ve 2 yıla yakın süredir kullandığım bir SSD'yi koydum listeye şimdi.

Bende eski şekli duruyorda Farketmez Vatandan şu tip yeni model alman fazla bile, Yazma değerine takılma oyun ve günlük kullanım (Ev PC) için fazlasıyla yeterlidir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/sandisk-sdssdhp-128g-g26-128gb-ultra-plus-sata-30-ssd-%28okuma-530mb--yazma-290mb%29/productdetails.aspx?I_ID=64958

Birde ucuzlarından Intel seçeneği var
    http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/intel-ssdsc2ct120a3k592160-120gb-330-serisi-sata-30-ssd-%28500mb-okuma--450mb-yazma%29/productdetails.aspx?I_ID=61230

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/intel-ssdsc2ct120a3k592160-120gb-330-serisi-sata-30-ssd-%28500mb-okuma--450mb-yazma%29/productdetails.aspx?I_ID=61230
    Size söylediğim için üstteki size attığım sistemin son hali mesajını da güncelledim zaten hocam.

Bahsettiğim SSD bu: http://www.eksenbilgisayar.com/urun/kingston-hyperx-sh103s3-120g-25-120gb-sata3-ssd-disk.aspx
    Elimde 2 tane mevcut, biri laptop'ta, biri masaüstünde ve oldukça memnunum. 555-515Mb yazmasına rağmen, ürün 555-525Mb.
    Masaüstü sistemde tasarım yaptığım ve render aldığım için yazma hızı ne kadar yüksek olursa o kadar kardır benim için.

• quote:

quote:

Size söylediğim için üstteki size attığım sistemin son hali mesajını da güncelledim zaten hocam.

Bahsettiğim SSD bu: http://www.eksenbilgisayar.com/urun/kingston-hyperx-sh103s3-120g-25-120gb-sata3-ssd-disk.aspx
    Elimde 2 tane mevcut, biri laptop'ta, biri masaüstünde ve oldukça memnunum. 555-515Mb yazmasına rağmen, ürün 555-525Mb.
    Masaüstü sistemde tasarım yaptığım ve render aldığım için yazma hızı ne kadar yüksek olursa o kadar kardır benim için.

İş için dediğin gibi hem okuma hem yazma şart , Kingston da uygundur zaten gerekli tüm bilgilere sahipsin.
    On Nömera.

• quote:

İş için dediğin gibi hem okuma hem yazma şart , Kingston da uygundur zaten gerekli tüm bilgilere sahipsin.
    On Nömera.
    Her şey için çok teşekkürler hocam. Birkaç güne sistem alınacak.
  • FPS oyunlar için intel önerdi bir arkadaş kafama takıldı ya şimdi.Sistemimiz aynı ekran kartım 7970 asus top,monitör olarak benQ oyun monitörü almaya karar verdim.Fiyat performans olarak güzel seçim yapmıssın inş alırsın.
  • quote:

quote:

On Nömera.
    Her şey için çok teşekkürler hocam. Birkaç güne sistem alınacak.

Hocam bence su soğutma kullan, o sistemden su soğutmayı eksik etme derim. Kasa olarak 400 güzel diyor herkes ben de beğenmiyor değilim lakin mümkünse big tower al daha güzel hava akımı olur ve işlemci 3570k tavsiye ederim anakart aynısının z77'lisi olacak yani z77 gd65 intel versiyonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Maharaja
    Hocam bence su soğutma kullan, o sistemden su soğutmayı eksik etme derim. Kasa olarak 400 güzel diyor herkes ben de beğenmiyor değilim lakin mümkünse big tower al daha güzel hava akımı olur ve işlemci 3570k tavsiye ederim anakart aynısının z77'lisi olacak yani z77 gd65 intel versiyonu.
    Hocam öneriniz için teşekkürler ancak sistemi arkadaşıma topluyoruz, o da Oc düşünmüyor pek, bu yüzden sıvı soğutma ve GD65 ekstra masraf olacaktır diye düşünüyorum. Kasa için 300R ve 400R seçeneklerini sunacağım, eksisini artısını anlatıp aralarından tercih etmesini isteyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huzur53
    FPS oyunlar için intel önerdi bir arkadaş kafama takıldı ya şimdi.Sistemimiz aynı ekran kartım 7970 asus top,monitör olarak benQ oyun monitörü almaya karar verdim.Fiyat performans olarak güzel seçim yapmıssın inş alırsın.
    Oyun türü olarak değil de saniyedeki frame sayısında "tek çekirdek kullanan oyunlarda" 3570K üstün testlerde okuduğuma göre. Ancak yeni oyunlarda çoklu çekirdek kullanımı daha çok öne çıkacağı için 8350 daha iyi bir seçim olacak zannımca.
    Çekirdek sayısının fazlalığı, default'ta 3.4 yerine 4.0Ghz olması (arkadaş overclock olayına hakim değil) cazip kılıyor ve tabii bir de kendisinin ve anakartının fiyatı.

İyi dilekler ve öneri için teşekkürler.

• Şahsen 2800 tl ye sistem toplamak gereksiz çok fazla 2800 tl n varsa direk git monster laptop al
  • quote:

Orijinalden alıntı: MesNeF_i
    Şahsen 2800 tl ye sistem toplamak gereksiz çok fazla 2800 tl n varsa direk git monster laptop al
    Hocam ilk mesajı okumamışsınız sanırım.
    quote:

"O kadar paralara ne gerek var" gibi tartışma konuları açmaya gerek yok, çünkü 2800 TL olması gibi bir şart yok, en fazla çıkılabilecek rakam 2800 TL'dır.

Ek olarak http://www.sikayetvar.com'da Monster notebook aratın derim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal_vatan
    Hocam zamanında yetiştim kesinlikle asus hd7950 al fiyatına göre en iyi ekran kartı artan paraya asus vx239H monitör tamamdır
    bu arada sistemi fx 8350 al kesinlikle sakın intel alma
    Hocam hoşgeldin.
    Ben en son 2001'de AMD sistem kullandım, o zamandan beri Intel kullanıyorum, şu anda da i7 3770K kullanıcısıyım da marka takıntım pek yok. Ne F/P ise onu kovalıyorum şu anda.
    Ben de şu an aynı ekran kartını düşünüyorum. Bahsettiğiniz monitörü bulamadım, link atabilir misiniz rica etsem?

quote:

Orijinalden alıntı: Luzbel
    http://www.anandtech.com/bench/Product/697?vs=701
    test sonuçlarıda burda isteyenler bakabilir :)

Hocam benchmark linki için teşekkürler.

Buyur hocam

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vx238h-23-vx238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64400

işlemci olarak fx 8350 f/p ürünüdür

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MesNeF_i
    Şahsen 2800 tl ye sistem toplamak gereksiz çok fazla 2800 tl n varsa direk git monster laptop al
    Hocam ilk mesajı okumamışsınız sanırım.
    quote:

"O kadar paralara ne gerek var" gibi tartışma konuları açmaya gerek yok, çünkü 2800 TL olması gibi bir şart yok, en fazla çıkılabilecek rakam 2800 TL'dır.

Ek olarak http://www.sikayetvar.com'da Monster notebook aratın derim.

Eeee alıcı ürünü takip etmezse aramaz sormazsa olacağı bu Monster lar ztn geç gelen bi ürün bide takip edilmezse gelmez tabi

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.