Şimdi Ara

3.7 volt pil kaç saatte dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar elimde 6 adet 3.7 volt kapasiteli li-ion şarj edilebilir pil var. bunları 5v 1.55 amper voltaj çıkışı olanbir adaptör ile şarj ediyorum. teker terker şarj ediyorum.sorum şu: adaptörüm bunların her birini kaç dakikada tamamed doldurur? belirttiğim gibi her birini teker teker şarj ediyorum. teşekkürler.

• Pilin amper değeri belirleyici
  • Sabit voltaj ve sabit akım şart.

4.2 volt sabit voltaj , 1 amper sabit akım veren herhangi bir kaynak ile şarj edilebilir. Önerim tp4056 kullanmanız.
  • dfk24 kullanıcısına yanıt

elimde sadece 4.5 volt 100mAh dc çıkış veren bir adaptör ve samsung marka 5.0 volt 1.55 A çıkış veren bir şarj başlığı var. samsung marka şarj başlığıile doldurmaya çalışıyorum

• yunusc30 Y kullanıcısına yanıt
    Olmaz pil için çok sakıncalı. Benim eski konularda 5 volt adaptör ile şarj ettiğime bakma. Mutlaka tp40-56 modül al pili şekilde şarj et

tamam. bilgilendirmeniz ve anlayışını için teşekkürler. hemen bir tane siipariş ettim bile. 

ayrıyeten peki konunun cevabını hala bulamadım. sizi söylediğiniz tp4056 modülü ile kaç dakikada şarj dolum işlemi sona eder?

Tp4056 1 amper ile şarj eder. 1 Amper kapasiteli pili 1 saatte full doldurur

5 amper pili 5 saatte full doldurur .

tamam teşekkürler. 

Merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz seve seve cevaplarım

teşekkürler. sorunlarım oldukça sorarım. birde konu forumda yeniyim "konuyu çözüldü işaretle" gibi birşey varmış galiba.varsa nasıl yaparım?

Bizim forumda öyle bir şey yok konular sürekli açık kalır insanlar merak ettikleri şeyleri sizin konuğunuzun altında tekrar tekrar sorabilirler
    Sadece açtığınız konunun başlığını düzenleyerek parantez içinde çözüldü yazabilirsiniz

tamam anladım.kusura bakmayın yeni yeni alışıyorum.

Aldığınız modülde pil şarj olurken kırmızı led yanar pil dolduğu zaman kırmızı led söner mavi LED yanar. Bu arada forum'a hoş geldiniz

evet biraz araştırdım. teşekkür ederim+

• Pilller kaç mA bu değer önemli. Kısaca pil 500mA ise adaptörünüz 1550mA olduğu için 500/1550=0,32

60dk*0,32=19 dakikada şarj eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anubisin_Ruhu -- 24 Mart 2024; 22:29:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.