Şimdi Ara

30.000 tl ye sıfır dizel b sınıfı araç önerirmisiniz?(evo alındı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Clio Grand Tour Faz 2 Dynamique 1.5 dCi 85 bg u öneririm. 5-6 aylık ikinci elini 30 bin tl ye alırsın. sıfırı 33.500 tl ye alınabilir.

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=562
  • Punto Evo'yu tavsiye ederim corsa'ya göre hem yeni bir yüz hemde çok güzel bir araç olmuş ayrıca donanım olarakta üstün diye biliyorum.
  • Donanım olarak evoda diz hava yastığı varken corsa 111 enjoy da yan hava yastıkları var.Evo digital çift bölgeli klima varken corsa da manuel klima var.Evo da 15" alaşım jant corsa da 150 tl fark ile 16" jant var.Evonun iç tasarımı (dynamik versiyonu için söylüyorum) beni deli ederken, corsa 111 enjoy un piano black iç tasarımı beni kendine hayran bıraktı.Corsa ya 250 TL daha fazla para vereceğim.Ama essentia cmon donanımını alırsam bahsettiğim iç mekan ve donanım yerine daha mütevazi bir araca sahip olurken cebimde 1900 tl fazla para kalacak:)
    İki araba da çok içime sindi.Karar veremiyorum.Zor durumdayım arkadaşlar:)
  • Yeni C3e bi göz atmanızı tavsiye ederim
  • i20 güvenlik , esp ve çok iyi ses yalıtımı ( konfor demek bence) ile cidii konfor sunacaktır..
    araştırın...
    iç mekan ferahtır.
  • Skoda fabia düşünmez misiniz? Liste fiyatı 28500 olan aracı pazarlıkla 27500 gibi fiyatlara almanız mümkün. Skoda türkiyede fazla araç satamadığı için pazarlıkla ciddi fiyat kırıyor.

Fabia nın 2. eli evo ve corsaya göre biraz geride de kalsa sağlam ve kendini kanıtlamış bir motoru var. Hem aradaki 3-4 bin lira fark az değil. Donanım olarakda temel ihtiyaçları karşılar.

Hatta 1.2 leri 21-22 gibi fiyatlara alınabilir. Ama benzinli ve performansı biraz düşük kalabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caissa -- 6 Nisan 2010; 23:42:56 >
  • Öneriler için teşekkürler,
    Ancak ikinci el kabiliyeti ve servis bakım masrafları açısından citroen ve skoda sıkıntı yaratır gibime geliyor...
    Hyundai de incelenmesi gereken bir seçenek...
  • corsa ve clio 3 iyi araçlar, aracınız da Renault olduğuna göre bayiden clio 3 için daha iyi bir rakam alabilirsiniz.

b sınıfının geneli ile corsa-clio 3 dizelleri bu konuda karşılaştırılmış bir bakın isterseniz;

http://forum.donanimhaber.com/m_10274932/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyky -- 7 Nisan 2010; 2:17:08 >
  • Keşke alabilseydim...Denedim ama olmadı...Ayrıca biraz değişiklik de iyi olur diye düşünüyorum şimdi...Şimdiye kadar hep Fransız arabalarım oldu.(peugeot106 ,clioII,lagunaII).şu anda opel corsa ve punto evo arasında kalmış durumdayım.Alman-italyan.Ve punto için active-dynamic corsa icin essentia c'mon-111 enjoy donanımları arasında fiyat muhasebesi yapıyorum...
  • 2si de yeni kasa olsaydı corsa derdim ancak şu anki şartlarda evo daha mantıklı geliyor bana.Corsa çok eskidi.
  • bu arada herkes size 90hp lik 1.3 cdti motoru önermiş önermesine de öyle bir motor yok artık

yani opel motorları geliştirdi,1.3 cdti 95hp oldu ve artık 5 ileri şanzımanla satılıyor,ayrıca maksimum tork bandı çok daha uzun bir aralıkta sağlanıyor,bu sayede tüketimde de ciddi bir azalış var

zaten 75hp bakacağım diyorsanız pek bir önemi yok tabi bu bilginin...
    bu arada corsa henüz bu yıl makyaj gördü,3 seneden önce çıkmaz yeni kasasıgördüğü makyajla dış görüntüde hiç bir değişikliğe gidilmezken,motorlarda,yürüyen aksam ve direksiyon sisteminde konfor odaklı iyileştirmeler yapıldı.

ben o aradaki 750 tl farka kesinlikle değeceğini düşünüyorum

• Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

Aracımı satın almak için anlaştım...Şu an bayiye gelmesini bekliyorum...Sanırım P.tesi ruhsat işlemleri bitmiş şekilde teslim alacağım.
    Punto Evo 1.3 multijet active+sis farları +hafif alaşım jantlar...Aracı bu haliyle 31.000 TL ye almış oldum.Dynamic donanım çok aklımı çelse de hem hiçbir yerde bulunamaması(haziran ayına kadar bekleme şansım yoktu) hem aradaki fark hem de şu an satın aldığım aracın bana yeterli gelmesi sebebiyle böyle bir tercih yaptım.Ayağımı yorganıma göre uzatma kaygım ağır bastı:)Umarım memnun kalırım...

Yardımlarınız için teşekkürler...
  • Hayırlı olsun çok iyi tercih.
  • hayırlı olsun hocam
  • Teşekkürler...
  • Çok akıllıca bir seçim olmuş. Kesinlikle memnun kalacaksınız. Güle güle kullanın.
  • Hayırlı olsun hocam. Ama keşke 111.yıl olsaydı tercihiniz. Neyse punto'da çok güzel araç ayrıca oldukça ekonomikte. İyi günlerde kullanın :)
  • 4 yıldır grande punto kullanıyorum. 75 lik active donanıma 31 lira vermek mi ?

aracım çok güzel ama fiyatlar uçmuş ben vermem şahsen

yinede hayırlı olsun
  • Active donanım+ sis farları+4 alaşım jant...Fiyatlar yüksek ama yapacak birşey yok.Mevcut marka ve modeller arasında, sıfır,paramın yeteceği en iyi arabaya karar vermeye çalıştım...

Tekrar teşekkürler...
  • Hayırlı uğurlu olsun aracınız.Bu arada Evo alındı yazınca başlıkta,Mitsubishi Evo sandım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.