Şimdi Ara

30.000 tl ye sıfır dizel b sınıfı araç önerirmisiniz?(evo alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Donanımhaber formunun değerli ve yardımsever üyeleri,

Uzun süredir foruma yazamadım ancak sizlerin foruma katkısı ile edindiğim bilgiler ve tercihlerime yön verişimdeki yardımlarınız çok önemli.
    Bir hususta yine değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Şu an kullanmakta olduğumu Renault Laguna II 2003 model aracımı satıp sıfır bir araç almayı planlıyorum.Ancak bütçem bu sınıf ya da c sınıfı bir araç almaya müsait değil.İşim gereği yılda yaklaşık 65-70 bin km yol yaptığımdan dizel bir araç almam gerektiğini düşünüyorum.Mevcut aracımın 175.000 km de olması ve artık masraf çıkaracağı (Bugüne kadar çok şükür ekstra bir masraf çıkarmadı) endişesiyle aracımı satıp toplam 30.000 tl bütçe ile B sınıfı olabildiği kadar güvenli ( abs ve 2 hava yastığı şart), biraz konforlu ( klima, cd çalar şart), biraz da şık (alaşım jant, ön sis farları), bir araç almak istiyorum.Benim için aracın işletme maliyetinin düşük olması,satarken de çok zorlanmamam, servislerinin kabul edilir düzeyde sorunsuz olması çok önemli.

Yukarıdaki özelliklerde hangi aracı almamı önerirsiniz?C sınıfı (sanırım mümkün olmaz) öneriniz olabilir mi?Bir de araba almak için bu ay kötü bir ay mı?Acele etmeyip beklenilmeli mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctuna -- 8 Nisan 2010; 23:57:19 >

• http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/grandepunto_fiyat.aspx

hocam size bu araç gider.sanırım bahsettiğiniz tüm kriterler karşılanmış oluyor fiyat da 30000 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/grandepunto_fiyat.aspx

hocam size bu araç gider.sanırım bahsettiğiniz tüm kriterler karşılanmış oluyor fiyat da 30000 tl
    İlginize teşekkür ederim...
    Zaten benim de en önemli adaylarımdan birisi....
    Ancak senelerdir reanult kullandığım için gerek servis ilişkilerim gerek memnuniyetim (clio II,LAGUNA II) sebebiyle clio III de yakın hissediyorum.
    Bir de Grande Punto nun artık üretilmeyeceği,yerini Punto Evo ya bırakacağını duydum (doğru mu yanlış mı bilemiyorum).Bu satış kabiliteini düşürür mü?Acaba ikisi arasında hangisi öne çıkar?

• quote:

Orijinalden alıntı: ctuna

Ancak senelerdir reanult kullandığım için gerek servis ilişkilerim gerek memnuniyetim (clio II,LAGUNA II) sebebiyle clio III de yakın hissediyorum.
    Bir de Grande Punto nun artık üretilmeyeceği,yerini Punto Evo ya bırakacağını duydum (doğru mu yanlış mı bilemiyorum).Bu satış kabiliteini düşürür mü?Acaba ikisi arasında hangisi öne çıkar?

Alıntıları Göster
    multijet bir grande punto sedan olacaksa albea olabilir en az yakanlar bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

multijet bir grande punto sedan olacaksa albea olabilir en az yakanlar bunlar

Alıntıları Göster
    Sedan düşünmüyorum...
    Bir de genelde uzun yolda araç kullandığımdan Euroncap testinde 5 yıldız ya da 4 yıldız almış, nispeten güvenli bir araç istiyorum.Yani albea,palio,symbol,dacia çok güzel arabalar olsa da belki de yanlış düşünüyorum ama güvenemiyorum....

Cevabınıza teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctuna -- 4 Nisan 2010; 14:56:21 >
  • quote:

Sedan düşünmüyorum...
    Bir de genelde uzun yolda araç kullandığımdan Euroncap testinde 5 yıldız ya da 4 yıldız almış, nispeten güvenli bir araç istiyorum.Yani albea,palio,symbol,dacia çok güzel arabalar olsa da belki de yanlış düşünüyorum ama güvenemiyorum....

Cevabınıza teşekkür ederim...

Alıntıları Göster
    Gerçekten tarafsız olarak söylüyorum.(Kendi aracım olduğu için söylemiyorum yani)

İmzamdaki arabanın aynısını şiddetle tavsiye ederim.

İşletme maaliyetleri önemliyse bu araç 1.3 olduğu için Clio ya göre vergi avantajı doğuyor.

• quote:

clio III de bir seçenek olabilir,ama istediğiniz kriterlere göre bir miktar daha pahalı kalıyor.eğer bu kadar bir oynama yapabilirseniz "corsa 1.3 cdti enjoy 111" seçeneğini ısrarla önerebilirim.donanım olarak çok daha dolu bir araç almış olursunuz

punto konusuna da değineyim...bildiğim kadarıyla punto evo,grande puntonun yerine gelmedi,bir punto versiyonu olarak eklendi ve şu anda her iki araç da üretime devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 4 Nisan 2010; 15:06:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

clio III de bir seçenek olabilir,ama istediğiniz kriterlere göre bir miktar daha pahalı kalıyor.eğer bu kadar bir oynama yapabilirseniz "corsa 1.3 cdti enjoy 111" seçeneğini ısrarla önerebilirim.donanım olarak çok daha dolu bir araç almış olursunuz

punto konusuna da değineyim...bildiğim kadarıyla punto evo,grande puntonun yerine gelmedi,bir punto versiyonu olarak eklendi ve şu anda her iki araç da üretime devam ediyor.

Alıntıları Göster
    Corsa yı da aldım seçenekler arasına...

Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel - 75 HP Essentia C'mon Paketli 31.940
    Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel - 75 HP Enjoy 111 33.997

enjoy 111 ile Essentia C'MON arasında ne gibi farklar var?Değer mi 2.000 tl farka?

Şu an Opel in marka imajı ne durumda? İkinci elde sıkıntı yaratır mı Corsa satarken...?

• quote:

enjoy 111 ile Essentia C'MON arasında ne gibi farklar var?Değer mi 2.000 tl farka?

Şu an Opel in marka imajı ne durumda? İkinci elde sıkıntı yaratır mı Corsa satarken...?

2000 tl farka kesinlikle değer.2 yerine 4 hava yastığı oluyor,deri kaplı direksiyon,karartılmış arka camlar(filmli gibi-renkli cam),karatılmış ön farlar(daha hoş gözüküyor),piano black ön konsol kaplama(cosmo donanımdaki gibi),cruise control,yağmur ve far sensörü yanılmıyorsam birde...

ayrıca enjoy 111 alırsanız 16" jant için sadece 140 tl fark alıyorlar

bu arada imaj konusunda bir opel bir fiat tan daha üstündür diye düşünüyorum,hatta renault tanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 4 Nisan 2010; 15:22:56 >

• quote:

Kesinlike 2.000 farkı hakediyor. Gidin bir opel showroom'una ve aradaki farkı kendiniz görün dış görünüm olarak vede iç görünüm olarak dağlar kadar fark var aralarında. Zaten B sınıfı içinde kesinlikle Corsa derim özellikle Astra motorlu (1.3 cdti 90hp 6ileri) olanını tavsiye ederim , az yaktırma rekorunu kırarsınız. Ayrıca donanım olarakta tatmin olursunuz. Marka imajına gelince Opel kendini İnsignia ve Yeni Astra ile acaip bir şekilde toparladı elinizde patlaması veya servis kalitesizliği gibi şeylerle karşılaşmazsınız. Ayrıca internetteki fiyatlara bakmayın sıkı pazarlık vede biraz iyi bir satış temisilcisine gelirseniz 33.000 lik 111.yıl donanımlısını 30'a alabilirsiniz.

Hayırlı olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuflenmispeynir

quote:

Kesinlike 2.000 farkı hakediyor. Gidin bir opel showroom'una ve aradaki farkı kendiniz görün dış görünüm olarak vede iç görünüm olarak dağlar kadar fark var aralarında. Zaten B sınıfı içinde kesinlikle Corsa derim özellikle Astra motorlu (1.3 cdti 90hp 6ileri) olanını tavsiye ederim , az yaktırma rekorunu kırarsınız. Ayrıca donanım olarakta tatmin olursunuz. Marka imajına gelince Opel kendini İnsignia ve Yeni Astra ile acaip bir şekilde toparladı elinizde patlaması veya servis kalitesizliği gibi şeylerle karşılaşmazsınız. Ayrıca internetteki fiyatlara bakmayın sıkı pazarlık vede biraz iyi bir satış temisilcisine gelirseniz 33.000 lik 111.yıl donanımlısını 30'a alabilirsiniz.

Hayırlı olsun :)

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    Hafta içi gidip göreceğim ve fiyat bilgisi pazarlık yapacağım...
    Şimdilik araştırmalara devam...
    Diğer Fransızlar için ne düşünüyorsunuz?C3 Peugeot 206+ ? Özellikle peugeotun fiyatı cazip.Bir de Kia nın rio modelleri nasıl acaba?

• quote:

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    Hafta içi gidip göreceğim ve fiyat bilgisi pazarlık yapacağım...
    Şimdilik araştırmalara devam...
    Diğer Fransızlar için ne düşünüyorsunuz?C3 Peugeot 206+ ? Özellikle peugeotun fiyatı cazip.Bir de Kia nın rio modelleri nasıl acaba?

Alıntıları Göster
    Fransızdan uzak durun.. Biz yıllardır röno kullanıyoruz bıktık artık çıkardıkları sorunlardan, Corsa iyidir, 90bg'liğe bile gerek yok performans sizin için bir öncelik değilse, 75'lik olan da son derece işinizi görür, çok az yakar, marka imajı olarak da B segmentinde Polo ve Fiesta'yla aynı ayardadır, diğerlerinden hayli hayli üstündür (tamamen kişisel fikrim)

• quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Fransızdan uzak durun.. Biz yıllardır röno kullanıyoruz bıktık artık çıkardıkları sorunlardan, Corsa iyidir, 90bg'liğe bile gerek yok performans sizin için bir öncelik değilse, 75'lik olan da son derece işinizi görür, çok az yakar, marka imajı olarak da B segmentinde Polo ve Fiesta'yla aynı ayardadır, diğerlerinden hayli hayli üstündür (tamamen kişisel fikrim)

Alıntıları Göster
    90'lık corsa 75'likten daha az yakıyor.. motor ne kadar büyükse araç zorlanmayacağı için daha az yakması muhtemel artı olarak araç 6 ileri yani ekonomi kralı. Ayrıca fransızlara kesinlikle bakmayın bence.

• quote:

90'lık corsa 75'likten daha az yakıyor.. motor ne kadar büyükse araç zorlanmayacağı için daha az yakması muhtemel artı olarak araç 6 ileri yani ekonomi kralı. Ayrıca fransızlara kesinlikle bakmayın bence.

Alıntıları Göster
    hyundai i20 1.4 CRDi 75 PS TEAM - 32.400 TL yazıyor resmi sayfasında kampanya veya ekstra indirim yapılabiliyor takip etmek lazım..

alaşımlı jant ve sis farı hariç istekleriniz mevcut..

incelemek isterseniz

http://hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=aracozellikler&tid=2&model_id=16&menu_id=352&ordercolumn=1.1

• quote:

Orijinalden alıntı: Subat

hyundai i20 1.4 CRDi 75 PS TEAM - 32.400 TL yazıyor resmi sayfasında kampanya veya ekstra indirim yapılabiliyor takip etmek lazım..

alaşımlı jant ve sis farı hariç istekleriniz mevcut..

incelemek isterseniz

http://hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=aracozellikler&tid=2&model_id=16&menu_id=352&ordercolumn=1.1

Alıntıları Göster
    Şu anda kullandığım araç da zaten iyi bir performansa sahip değil.1.6 16v 110 bg ve 1,5 ton.Ayrıca lpg dönüşümlü.Genelde otobanda kullanıyorum ama sürat istediğim zaman 160-170 li hızlara sorunsuz çıkıyor.Yani benzer performansa razıyım.
    Performans benim çok önemli değil.Beklentim otobanda gerektiğinde 150 -160 km hızla (her zaman değil, ara sıra) genelde 120 km/h hızla rahatca yol alabilmek.Yokuşlarda da mümkünse 2 değil bir vites küçülteyim:) 1,3 cdti opel, 1,3 multijet g.punto, 1.5 dci clio nun bu 70-75 bg motorları bu beklentileri karşılar diye umuyorum.Zaten genelde yanlız ya da 2 kişi seyahat ediyorum.Aracı yüklü kullanmam.Klimayı da yoğun kullanırım.Yani klima açıkken yukarıdaki beklentilerimi karşılar mı bu araçlar? 90 bg lik olanlarını almak için gereksiz zorlanacağım.Zaten bu işi 30.000 Tl ye bitirmem gerek.

• quote:

Şu anda kullandığım araç da zaten iyi bir performansa sahip değil.1.6 16v 110 bg ve 1,5 ton.Ayrıca lpg dönüşümlü.Genelde otobanda kullanıyorum ama sürat istediğim zaman 160-170 li hızlara sorunsuz çıkıyor.Yani benzer performansa razıyım.
    Performans benim çok önemli değil.Beklentim otobanda gerektiğinde 150 -160 km hızla (her zaman değil, ara sıra) genelde 120 km/h hızla rahatca yol alabilmek.Yokuşlarda da mümkünse 2 değil bir vites küçülteyim:) 1,3 cdti opel, 1,3 multijet g.punto, 1.5 dci clio nun bu 70-75 bg motorları bu beklentileri karşılar diye umuyorum.Zaten genelde yanlız ya da 2 kişi seyahat ediyorum.Aracı yüklü kullanmam.Klimayı da yoğun kullanırım.Yani klima açıkken yukarıdaki beklentilerimi karşılar mı bu araçlar? 90 bg lik olanlarını almak için gereksiz zorlanacağım.Zaten bu işi 30.000 Tl ye bitirmem gerek.

Alıntıları Göster
    Zaten opel-fiat dizel motorları aynı aynı üretim yani. 6 ileriler isteğinizi karşılar

• quote:

Zaten opel-fiat dizel motorları aynı aynı üretim yani. 6 ileriler isteğinizi karşılar

Alıntıları Göster
    Tekrar merhaba arkadaşlar...
    Yaptığım araştırmalar sonunda şu iki model arasında seçim konusunda sizden tekrar yardım istiyorum...

Punto Evo 1.3 multijet dynamic aldığım son fiyatlar :32.650 tl
    Opel Corsa 111. yıl enjoy aldığım son fiyatlar :33.500 tl

opel benim aracımı takasta 750 tl daha fazla paraya sayıyor.Yani bana maliyetleri hemen hemen aynı.

İki arabayı da çok sevdim.Marka imajı olarak hangisi daha önde?Ancak Punto Evo çok yeni bir model, Corsa ise acaba yavaş yavaş kasa değiştirir mi endişem var.Bir de işletim maliyeti servis bakım fiyatları, ikinci el satış kabiliyeti kriterlerini değerlendirir misiniz?Araçları 3 yıl kullanıp 150.000 km ye geldiklerinde satmayı düşünüyorum.

Hangisini tercih etmeliyim?

Teşekkürler....

• quote:

Yaptığım araştırmalar sonunda şu iki model arasında seçim konusunda sizden tekrar yardım istiyorum...

opel benim aracımı takasta 750 tl daha fazla paraya sayıyor.Yani bana maliyetleri hemen hemen aynı.

İki arabayı da çok sevdim.Marka imajı olarak hangisi daha önde?Ancak Punto Evo çok yeni bir model, Corsa ise acaba yavaş yavaş kasa değiştirir mi endişem var.Bir de işletim maliyeti servis bakım fiyatları, ikinci el satış kabiliyeti kriterlerini değerlendirir misiniz?Araçları 3 yıl kullanıp 150.000 km ye geldiklerinde satmayı düşünüyorum.

Teşekkürler....

Alıntıları Göster
    Bu arada sayın Tomiken:
    10 Corsa 1.3 CDTI Essentia+C'mon Paket (Simsiyahhh) aracınızın aynısı şu anda plazada 31.500 tl den son fiyatlı olarak (sis farları yok) beni bekliyor.Ve 111. yıl enjoy ile arasında cok kararsızım...

Araçta alaşım jant var.Sis farı yok.Orjinal ve garantiyi bozmayan sis farı serviste takılabiliyor mu ve kaça mal olur bilginiz var mı?Aracın bakım masrafları nasıl?Triger zinciri mi var (punto evo da böyle) yoksa triger kayışı mı var araçta?
    Siyah renk çok güzel dursa da bakımı zor bir renk diye beni korkutuyor.Endişem de haklı mıyım?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctuna -- 6 Nisan 2010; 21:43:50 >

• quote:

Teşekkürler....

Alıntıları Göster
    Punto Evo ve Corsa arasında kalır Evo'yu tercih ederim büyük ihtimal. (Donanım olarak hangisi iyiyse veya)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 6 Nisan 2010; 21:39:19 >

• quote:

Teşekkürler....

Alıntıları Göster
    Ben olsam Corsa alırdım,ama Punto Evo da sizi asla üzecek araç değil,ikisi de çok yakın modeller,iksiyle de test sürüşü yapın ve içinize sineni alın bence.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.