Şimdi Ara

2007 bmw 520d kullanıcılarının görüşlerini bekliyorum :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2007 bmw 520d almaya karar verdim.
    şimdi bu aracın bakım maliyetleri parça fiyatları, kronik sorunları hakkında kullanıcısı olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.
    şu zamananki araçlarımla ön takımlar konusunda sanayide çok vakit harcadım, bu durumu değiştirebilecek bi araçmıdır ?
    birde görünüş olarak m5 e çevirmek istiyorum ne kadara patlayabilir bu durum bize ?
    Görüşleriniz için teşekkürler

• Yapay Zekanın Yanıtı

2007 BMW 520d Kullanıcı Yorumları

2007 model BMW 520d, orta boy lüks bir sedandır ve kullanıcıları arasında genel olarak olumlu yorumlar almıştır.

Kullanıcılar, otomobilin güçlü ve verimli 2.0 litrelik dizel motorundan, lüks iç mekanından ve konforlu sürüş deneyiminden övgüyle bahsetmektedir. Yakıt tüketimi, kullanıcıların en çok takdir ettiği özelliklerinden biridir ve birçok kişi karma sürüş koşullarında 5,5 litre/100 km'ye kadar düşük tüketim değerleri bildirmektedir.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar BMW 520d'nin bazı kronik sorunları olduğunu belirtmektedir. Bunlar arasında yakıt enjektörlerinin erken arızası, turboşarj sorunları ve egzoz gazı geri dönüşümü (EGR) valfinin tıkanması yer almaktadır. Bu sorunların giderilmesi maliyetli olabilir, bu nedenle ikinci el bir BMW 520d satın almayı düşünüyorsanız bunları göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Genel olarak, 2007 BMW 520d, beklentilerinizi karşılayabilecek güçlü, verimli ve konforlu bir otomobildir. Bununla birlikte, olası kronik sorunların farkında olmalı ve ikinci el satın alımlarda dikkatli olmalısınız.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bu modellerde bmw alacaksan km ye ve hasara pek bakmayacaksin parçası biraz pahalı olabilir. Forumda kullanan arkadaşlar vardı daha iyi yardımcı olurlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba E60 kasa 520i BMW 5 senedir kullanıyoruz.

520D motoru hakkında pek bilgim yok. Fakat kasa ve yedek parça hakkında kısaca bilgi verebilirim.

Elektronik aksam olarak pek sorun çıkaran bir araç değil.

Yol bilgisayarı camı + Angel farlarımız arıza yaptı.

150-250 ve 300 liraya far bulduk. Yol bilgisayarının camı da 200 liraya değişti. 4 senedir ne bir arızamız oldu ne de yolda bıraktı. Sadece aracın sigortaları atıyordu bazen onu da kendim yapmayı öğrendim

Sağlam bir araç bu. Gerçekten kaliteli.

Aracımız sıralı sistem LPG. Bakım masrafı 600 lira tuttu 5 senedir ilk defa bakımını yaptırdık. Hortum filtre vs hepsi değişti.

Kasanın ön tarafı malum aliminyum bu kısma dikkat etmenizi öneririm. 50/50 ağırlık olması için.

Fakat bahsettiğiniz araç dizel ve 2007 model. Nasıl kullanıldığı

Ne zaman bakım yapıldığı gerçekten önemli.

Yol tutuş ve süspansiyon konforu gayet iyi. Tabi gaza gelip çok yüklenemek lazım.

Ön takımdan bahsetmişsiniz. Bizim aracımızın hiç öyle bir sorunu olmadı. Direksiyon titremesi vs hiç yaşamadık.

Bakın yanlış anlamayın ama bu araç özen istiyor.Düzenli bakım istiyor. Takılan her parça bu araca olmuyor.

BMW'den anlayan usta istiyor. İstiyor da istiyor.

Çünkü bu araçlar karmaşık elektronik sistemlerle donanmış araçlar. BMW köküne kadar teknolojiyi zorlamış bunları yaparken. Ama yapmış yani harbiden güzel bir araç bu.

Yıllar geçse de kolay kolay eskimiyor.....

Son tavsiyem: 3-5 lira ucuz diye gözünüzün tutmadığı aracı almayın. Sağlam bir tane bulun ve sizi yıllar boyunca taşısın.

Ben paslanana kadar kullanıcam. Başka sorularınız olursa cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelamiŞahin -- 28 Nisan 2017; 19:3:14 >

• SelamiŞahin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ilgin için kardeşim açıklayıcı bi yazi oldu benim için.

Ustad bakim maliyetleri yillik ne kadar taahmin olarak. Benim icin En onemli nokta bu malum genel gorus lux arac sinifinda oldufundan yuksek maliyetli cikar diyorlar.

Arac fazla trafikte yorulmayacak zaten oturdugum cevreden dolayı

Daha once dizel bi aracimiz olmadi sendeki 520i motoru hakkindaki goruslerin neler lpg takmam şart tabi eger bu model olursa kmde ne yakiyorsun

Kasko fiyati ne kadar cikiyor

Butcem belli yaklasik 200.000 kmde 2006 veya 2007 dusunuyorum hayırlısi bakalim

• Hocam daha öncede yazmıstım forumda,gecen seneye kadar 2009 520 d sahibiydim..2007 lerin bir dönemden sonraki olanları makyajlı..177 beygir ve joystick vitesli..öncelikle alıcaksanız tavsiyem mutlaka makyajlı kasa alın,joystick olsun..Her bakımdan daha iyi.. 200.000 km de bakıyosunuz,bu km lerde zincir sorunları oluyo..bakıcağınız aracta mutlaka sorun,zincir değişmişmi,değiştiyse kaç km de ve nerde nasıl değişti öğrenin? Bazıları maliyetten kaçmak için işin kolayına kaçıyo buda sadece sorunu kısa vade de çözüyor..Aracı deneyin,yolda silkeleme yapıyomu diye..o km lerde şanzıman türbünü sıkıntı olabilir..baya da masraflıdır..

Benim açıkçası hiç güzel deneyimlerim olmadı..Ön takımları cok hassas..Rot,rotil,salıncak vs fazla dayanmıyo..airbag arızası kronik sorunudur,mutlaka baktırın alırken..pdc park sensörü arızası keza kronik sorundur..özellikle bakın..o km lerde turbosuda iyi durumda olmayabilir..özellikle baktırın,üfleme yağ kaçırma falan varmı diye..onun dışında elektronik aksamları beyinden arıza yapabiliyor..sebepsiz yere sag veya sol far yada sis farı calısmayabiliyor ve kapatıp acınca gecebiliyor..Bunların hepsine iyi bakın..

Onun dışında size tavsiyem,sakın ekspertizle sınırlı kalmayın mutlaka bmw den cok iyi anlayan bir ustaya kontrol ettirin..

Araba keyifli ama sorunları can sıkıyo..İyi düşünün,iyi araştırın..hayırlı olsun şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naltay23 -- 29 Nisan 2017; 18:39:20 >

• enjcoj E kullanıcısına yanıt
    Bakım maliyeti benim aracımda 400-500 lira tutuyor. Tabi ben özel bir ilgi gösteriyorum. Parçaları kendim alıp sadece işçilik ödüyorum. Siz de hangi parçaların araca uyumlu olduğunu bulup sadece işçilik ödeyebilirsiniz. Emin olun çok daha ucuza gelir.

Şimdi kasko 1200 civarına yaptırdık.

Trafik sigortası ise 480 lira civarına oldu.

Kazasızlık indirimi ve uzun süredir aynı yerle çalışmamız nedeniyle her sene daha uyguna geldi fiyatlar.

Yakıt tüketimi olarak vasat bir araç. Malum 6 silindir ve 2100 küsür cc bir motor. Benzinlisi zaten ocağınıza direk atom bombası atar Lpg ile kabul edilebilir bir tüketim söz konusu. Prins marka kaliteli bir lpg taktırmıştık zamanında. O zamandan beri ortalama 11-12 litre ile geziyoruz. Tabi ben dayanamayıp gaza abanıyorum. O zaman korkunç bir şekilde tüketiyor.

Belirteyim : Dizel motor kesinlikle LPG'den daha ekonomik olacaktır. Fakat asla bir V6 atmosferik motor tadı vermeyecektir. (Gürlemesi yok mu o bile yeter bee...)

Seçim sizin.

(Aracın motoru LPG'ye son derece dayanıklı)

dizel ile benzinli arasında korkunç derece de farklar var mı hocam ?

• malkockose kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimi konusunda ortalama 6 lt dizel yaktığını varsayarsak. Lpg ile en iyi ihtimal 12 litre yakacaktır.

Motorin 4.50 tl

Lpg 2.8-2.9 liraya alıyorum. Bu hesapla dizel daha avantajlı görünüyor. Tabi ben çoğunlukla şehir içi kullanıyorum.

Uzun yolda lpg avantajını artıracaktır.

Belirteyim :Ankara'da ucuz lpg satan yerler var. Ostim gibi.Oralardan alırsanız biraz daha ekonomik olur. Tabi ben hangi yakıt olursa olsun Shell'den alıyorum.

Performans yönünden 520i kesinlikle bariz üstün. 5 bin 6 bin çevir babam.

hocam ben 239 dan alıyorum istanbul

Kadoil var Ankara'da o da baya ucuza satıyor. 2.29 lira.

Dediğim gibi pek tercih etmiyorum.

Şunu da unutmayalım Lpg li arabaya benzin de gerekiyor.

Siz hangi aracı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama 520i'de hemen lpgye geçmiyor. Biraz benzin yakacak illa

suan fusion. passat var o gelecek satıp 330 veyahut 320 alıcagıım e46 öneriniz var mı?

3 serisinden zerre anlamam. Kasa kodlarını bile bilmem.

Yanıltıcı bir bilgi vermek istemem.

Fakat bildiğim bir şey var. 520i E60 ile aynı motoru kullanıyorlar.http://mywikimotors.com/m54b22/

Bütün teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Söyleyebileceğim tek şey LPG uyumlu bir motor. Gerisinden zerre anlamam.

3 serisi daha ataktır buyuk ihtimalle dimi

520i -- 1495 kg

320Ci--- 1425 kg

70 kg fark var.

0/100 km hızlanmaları arasında 1 saniye fark var. 10/9

Hepsi teoride tabiki.

• Bu kasada 525 i-d tavsiye ederim.

hocam dizel her türlü hızlı oluyor da

Performans olarak 520i 520d ye yaklasamaz hocam,520d cok daha atak.. ayrıca 6 litrede tuketmiyo..İstanbul trafiginde normal kullanımla 8-10 arası yakar basarsanız 12 ye kadar yolu var.. 177 lik facelift ten bahsediyorum tabi ..

• Naltay23 kullanıcısına yanıt
    340 tork varmış dizelde

520D geçebilir. Hiç kapışmadım bilmiyorum.

• Naltay23 kullanıcısına yanıt
    SelamiŞahin kullanıcısına yanıt
    hocam cok guzel aciklamissin. dediklerini dikkate alıcam.
    şuan dizelden biraz gözüm korktu. yani araç belli bir yaşın üstünde artık çevremden gelen goruslerde 200bınlerde dizele girme diyorlar bende benzinli 2005 2006 520i 2171cc 170hp olanlara yoğunlaştım. tabi lpg şart :)

siz ne diyosun bu benzinli-dizel konusunda
  • enjcoj E kullanıcısına yanıt
    Düzgün bir 520i 62-63 liradan başlar bence.

Sakın hocam ucuz malın yahnisi yenmez. İyi araştırıp alırsanız sizi gayet tatmin eder. Daha fazla hangi açıklamayı yapayım bilemedim.

Hiç lpg takılmamış daha iyidir. Kendiniz taktırırsınız kaliteli bir sistem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.