Şimdi Ara

319. DÖNEM YEDEK SUBAY GÖNÜLLÜ KOMANDOLAR BURAYA.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
11.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: erayx

arkadaslar bu A arızalı ve S saglam olayında kilo orantısıyla etkiliymiş boy 1.78 kilo 73 , S işaretlerlermi ?? bide 1 aralıkta giriceğimiz sınavda komando olmak istermisin secenegi varmış o da önemliymiş dogrumu ??

1 aralıkta gireceğimiz sınavda işaretlemiyecez. öle biseçenek yok optik kağıtta
  • Komando olma isteğim gün geçtikçe artmaya başladı benimde, hayırlısı olsun..
  • 12 Aralık Sabahı uçakla İzmir'e ordanda Foça'ya gidiyorum inşallah Jandarma Komando Astteğmen olarak.

Torunlar artık biz askere gidince benim aday numarayı girip kontrol edersiniz bakalım hayalim gerçekleşmişmi diye
  • sınav kağıdında sınıf seçimi kaldırılmıştı fakat gönüllü olarak yedek subay komando yapmak isteyenler optik formun sağ tarafınada kalan "diğer 1", "diğer 2", "diğer 3" sıralamasıyla giden kutucuklardan "diğer 3" kısmını işaretlemeleri gerekiyordu. Bu seceneğin bu sınav döneminde de olması, bu dönemde de komando asteğmen alınacağının göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yeni çıkan askerlik kanununa göre yüksek öğretimini tamamlamış kişilere 2 sene tecil hakkı tanınacağından önümüzdeki dönemlerde yedek subay açığı olacağı düşünülerek bu dönemde daha fazla şans tanınacağı düşüncesindeyim. Başka bir noktada Türkiye Cumhuriyetinin komando ihtiyacı sadece Güneydoğu bölgesinde değil Kıbrıs, Afganistan, Lübnan gibi ülke toprakları dışında olan yerlerde böyle ihtiyacı vardır.Bu nedenle 2008 mayısından itibaren komando asteğmen alınmayacak değil, sadece güneydoğuda bulunan asteğmen,er-erbaş lar başka bölgelere kaydırılacak yani sadece operasyonlardan el çektirilecekler.

• eğirdirde askerlik yapmış biri olarak söylüyorum; gözlük kullananlar komando olamaz, foçada belki olur ama eğirdir de olamaz. eğirdirdeyken aramızda hiç gözlük kullanan yoktu..
  • Eğirdirde gözlüklü komando olunur. Hatta eğitim çavuşu olunur. Hatta o gözlük tatbikatta üzerinize atılan ses bombasından kaçarken (karaburun yakınlarında) yere hızlı yatma daha doğrusu kayalara balıklama dalma esnasında kırılır. (bkz. mtkoca, 301. dönem K.D.Y. Eğirdir Dağ Komando Eğitim Merkez Komutanlığı)

Mavi bere helal bize. Komando!
  • Olmaz böyle birşey bizler gibi gönüllüler kısa dönem çıkıyor tek kelime ile yazık
  • ah be.. ben de olamadım komando. tuzla çıktı bana da
  • tertipler Komando alımı olmadı galiba ortalıkta hiç Isparta Eğirdir, İzmir Foça buralara düşen adam görmedim. Gören varsa bilgi verirseniz sevinirim
  • tertip ben forumda birkişi gördüm eğirdir yazmış pm attım cevap da vermedi.
    hepimize geçmiş olsun. neticede vatan görevidir neresi çıksa farketmez ama çok alıştırmıştım kendimi foçaya..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dengeleme

tertip ben forumda birkişi gördüm eğirdir yazmış pm attım cevap da vermedi.
    hepimize geçmiş olsun. neticede vatan görevidir neresi çıksa farketmez ama çok alıştırmıştım kendimi foçaya..

aynen tertip İzmir Foça'da yapmak için askerliği neler vermezdimki vallahi

Jandarma olmak istiyordum Jandarma oldum ama kısa dönem ah ulan ah
  • quote:

Orjinalden alıntı: arif231

tertipler Komando alımı olmadı galiba ortalıkta hiç Isparta Eğirdir, İzmir Foça buralara düşen adam görmedim. Gören varsa bilgi verirseniz sevinirim

38757 benim tuzlada önümdeki eleman düşmüş
  • Aday No 33088
    Adı ve Soyadı BORA HAKAN AKSOY
    Baba Adı NECATİ
    Doğum Yeri BÜYÜKÇEKMECE
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedeksubay
    Branş KOL K.
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI ISPARTA EĞİRDİR

Bende gönüllü oldum ve sonuç bu..Sanırım siz kardeşlerimden daha şanslıyım sizin yerinize de elimden geleni yapıcam askerliğin her kıdemi her rütbesi her köşesi şereflidir vatan hepimizden hizmet bekliyor Allah hakkımızda hayırlısını eylesin 14aralıkta teslim oluyorum hepimize bol şanslar kısmetse döndüğümde anılarımı burda sizinle paylaşmak istiyorummAyrıca ne olur bana bu şansımdan dolayı intizar etmeyin kendiniz için ederken duanıza benide katmayı unutmayın ben sizleri unutmayacağım çünkü..Hepinize hayırlı tezkereler kardeşlerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tempest83

Aday No 33088
    Adı ve Soyadı BORA HAKAN AKSOY
    Baba Adı NECATİ
    Doğum Yeri BÜYÜKÇEKMECE
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedeksubay
    Branş KOL K.
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI ISPARTA EĞİRDİR

Bende gönüllü oldum ve sonuç bu..Sanırım siz kardeşlerimden daha şanslıyım sizin yerinize de elimden geleni yapıcam askerliğin her kıdemi her rütbesi her köşesi şereflidir vatan hepimizden hizmet bekliyor Allah hakkımızda hayırlısını eylesin 14aralıkta teslim oluyorum hepimize bol şanslar kısmetse döndüğümde anılarımı burda sizinle paylaşmak istiyorummAyrıca ne olur bana bu şansımdan dolayı intizar etmeyin kendiniz için ederken duanıza benide katmayı unutmayın ben sizleri unutmayacağım çünkü..Hepinize hayırlı tezkereler kardeşlerim

Sana lafımız yok kardeş yanlış anlama sakın... İçinden komandoluk geçmeyen yani daha doğrusu komando olmak istemeyen insanlara komandoluğun çıkması benim zoruma gidiyor... Yoksa tek dileğim zaten bu işe gönüllülerin öncelikli olarak alınması. O yüzden sen madem gönüllüydün ve bu isteğin gerçekleşti bize seni kutlamaktan ve başarı dilemekten başka söz düşmez. Bizim gibi yıllardır bu özlemle yanıp tutuşan insanları yok sayanlara sitemimiz bizim

Herkese hayırlı teskereler

• gerçekten anlamsız bir durum eminim birçok kişi kahrediyordur komando uzun dönem çıktı diye. gitmek isteyenlerinde çoğunun istediği olmamış anlaşılan gerçekten yazık
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dengeleme

tertip ben forumda birkişi gördüm eğirdir yazmış pm attım cevap da vermedi.

aynen tertip İzmir Foça'da yapmak için askerliği neler vermezdimki vallahi

Jandarma olmak istiyordum Jandarma oldum ama kısa dönem ah ulan ah

arkadaşlar bana jandarma komando foça çıktı.bende kendimden başka birini göremedim. hayırdır inşallah.
    (ben çok istiyordum foça olmasını
    )

• Orjinalden alıntı: Cenks

tertipler Komando alımı olmadı galiba ortalıkta hiç Isparta Eğirdir, İzmir Foça buralara düşen adam görmedim. Gören varsa bilgi verirseniz sevinirim

pardon ben alıntıyı burdan yapacaktım yanlış olmuş.
  • 40398
    İBRAHİM ASLI
    KONAK
    Kara Kuvvetleri
    Piyade
    Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 2'NCİ KOMD.TUG.K.LIĞI BOLU

Kısa dönem komando mu olacaz acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: management
    arkadaşlar bana jandarma komando foça çıktı.bende kendimden başka birini göremedim. hayırdır inşallah.
    )

sanada hayırlı olsun tertip başarılar dilerim
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: management
    )

sanada hayırlı olsun tertip başarılar dilerim

saol tertibim.allah utandırmasın.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.