Şimdi Ara

3500 tl Performans (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
3.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam umarim bilgisayari almamissindir yarin ince eleyip sik dokuyacagiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BendeBuKadaR

quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

quote:

quote:

Ne zaman alacaksınız?
    Eğer hemen alınacaksa şuankini alın.Eğer sonradan alacaksanız(bir ay gibi bir zamanınız varsa) indirimle 6950 alırsanız oyunları da yüksek kalite oynarsınız ama eğer oyunları yüksek ayarlarda oynama gibi bir olay yoksa 6850 çok iyi bir ekran kartı.

vatanın indirimini beklicem.. ama bildiğim yerler var oralardan da araştırcam parçaları tek tek. yine 1 ayı bulur. neden düşecek fiyatlar 1 ay sonra?

Aşağı yukarı o zamana kadar bir Vatan indirimi yapılır.Vatan genelde hafta sonu %25 indirim yapar(bazen.).

tamam

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11188-05-20g-hd6950-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56696

sapphire 6950 yide ekleyeyim artık neyse parası verelim.son olarak bu iyileştirmeyide yapayım

En iyisini yaptın hocam o sisteme 6850 hiç yakışmamıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: Levopron

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne zaman alacaksınız?
    Eğer hemen alınacaksa şuankini alın.Eğer sonradan alacaksanız(bir ay gibi bir zamanınız varsa) indirimle 6950 alırsanız oyunları da yüksek kalite oynarsınız ama eğer oyunları yüksek ayarlarda oynama gibi bir olay yoksa 6850 çok iyi bir ekran kartı.

vatanın indirimini beklicem.. ama bildiğim yerler var oralardan da araştırcam parçaları tek tek. yine 1 ayı bulur. neden düşecek fiyatlar 1 ay sonra?

Aşağı yukarı o zamana kadar bir Vatan indirimi yapılır.Vatan genelde hafta sonu %25 indirim yapar(bazen.).

tamam

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11188-05-20g-hd6950-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56696

sapphire 6950 yide ekleyeyim artık neyse parası verelim.son olarak bu iyileştirmeyide yapayım

6950 cok yakistiya cizim sistemine

• quote:

Orijinalden alıntı: inuh

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne zaman alacaksınız?

tamam

Hocam o zaman quadro serisinden önerirdik.Ama arkadaş 6850 alıcam demiş bende 6950 al dedim .Eğer arkadaş quadro serisinden örnek verse idi bizde quadro serisinden başka örnekler verirdik.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne zaman alacaksınız?

tamam

Hocam o zaman quadro serisinden önerirdik.Ama arkadaş 6850 alıcam demiş bende 6950 al dedim .Eğer arkadaş quadro serisinden örnek verse idi bizde quadro serisinden başka örnekler verirdik.

O zaman arkadas iyi ki comodore serisinden birsey soylememis yoksa siz de o seriden onerecekmissiniz

• quote:

quote:

quote:

Ekran kartı olarak AMD HD 7970 tavsiye ederim ama güç kaynağını artırmanız gerekir.Buda bütçeye 3800 tl civarına çeke bilir(indirimle).

eyvallah :) çok yukarılara çıkmayalım.. önümüzdeki yıllara da yapılacak iyileştirmeler kalsın diyelim.sapphire hd 6850 alıcam ben galiba..uymaz mı?

Hayır bir sorun olmaz.

Hocam sorun olmaz 6850 ile sistem arasındada 3500 TL f/p sistem almak istiyor arkadaşımız bence en azından dediğim gibi i7 2600 K ya ya 6950 yada gtx 570 yakışacaktır . Aslında update yapacaksanız sisteme olabilir . DARTS arkadaşım demiş 7970 tavsiye ederim diye bence güzel bir tavsiye . 7970 alıp işlemciden ssd den monitör den (çok kısmamak kaydıyla yani belirli özellikleri dışında) kısardım benim bütçem o kadarına elvermiyor zaten .

Ekleme = 6950 yi almaya karar vermişsiniz iyi olmuş benim dediğim gibi Hayırlı olsun ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 1 Şubat 2012; 12:31:05 >

• quote:

Hocam umarim bilgisayari almamissindir yarin ince eleyip sik dokuyacagiz

Yok almadım daha.araştırıp iyice düşünüyorum. 3500 lira versek sitedeki herkese,eminim her birinin topladığı bilgisayar birbirinden farklı olacaktır.Önemli olan mantık çerçevesinde davranmak.Benim topladığım bi sistem var ortada,sistemde mantıksız bir taraf varsa onları elemek ya da düzeltmek önemli.Yoksa farklı farklı modeller,şekiller çıkar tabiki herkesten.

Mesela biri diyosaki sen bu samsung ekrana 6950 ekran kartını takarsan full görüntü elde edemezsin ekranda vs vs. bu önemlidir. ya da usb 3 kullanıyosun ama bu kasada usb 3 girişleri yok sıkıntı... bu ana kartın revizyonu var dikkat et ondan al... vs.. böyle yorumlar daha bir güzel oluyo bence. ya da fiyat, 69 50 den daha iyi performans alacağın bir model var ve daha ucuz. buda önemli.boşuna neden para verelim? ama i7 alacağına i5 al daha farklı takdir edersinizki. üste doğru iyileştirmelerde zor oluyo.100 lira daha fazla ver şunu al, sebep? işte şu özelliğide var, ben kullanırmıyım o özelliği? hayır.. o zaman? zaten bunlar için bilen insanlarla tartışıyoruz ya. Çok uzattım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BendeBuKadaR -- 1 Şubat 2012; 14:14:45 >

• Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci

ASUS
    P8Z68-V Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI Anakart

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

SAPPHIRE
    HD6950 GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

COOLER MASTER
    HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

WD
    3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk

CORSAIR 120GB Force 3 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma)

Son hali böyle oldu. 4000 liraya ulaştı ama vatanın %25 indiriminden alıcaz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BendeBuKadaR -- 1 Şubat 2012; 21:12:27 >
  • SSD olarak Corsair Force GT serisi öneririm. Force 3 den daha iyidir.
  • Bende inventustan şöyle bişey topladım nacizane nasıl acaba ?Mönitör,ses sistemi,klavye ve mouse hariç.

Anakart ASUS Maximus IV GENE-Z INTEL Z68, DDR3, LGA1155, USB3.0, SATA3 (SAT... 221,39USD %18 463,75TL

İşlemci INTEL Core i7-2700K SR0DG,3.50GHz, 8MB L3, çift kanal DDR3, 32nm, L... 358,19USD %18 750,31TL

İşlemci soğutucusu COOLER MASTER Hyper 101 LGA775/1156/1155 ve AMD 754/939/940/AM2/AM3... 19,79USD %18 41,45TL

Bellek GSKILL F3-12800CL9S-4GBRL G.SKILL Ripjaws DDR3-1600Mhz CL9 4GB (9-9... 26,99USD %18 113,07TL

Dahili sabitdisk WESTERNDIGITAL WD1002FAEX Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm SATA 6.0Gb/s 150,29USD %18 314,82TL

DVD yazıcı ASUS DRW-24B3LT 24X Siyah, Light Scribe, Kutulu 35,09USD %18 73,50TL

Ekran kartı ASUS ENGTX570/2DI/1280MD5 GTX570, PCI-E16 2.0, 1280MB/320bit GDDR5,... 398,69USD %18 835,16TL

Kasa COOLER MASTER HAF X 942 RC-942-KKN1 USB3.0 Güç kaynaksız 200,69USD %18 420,40TL

Güç kaynağı SILVERSTONE ST75F-G Strider serisi 750W 80+ GOLD tak çıkar kablolu 193,49USD %18 405,32TL

TOPLAM TUTAR 3417,78TL

• ssd değişikliği de yaptım.
  • i7 2700k çok gereksiz.Aynı şekilde GTX-570 de.Benim tavsiyem hd 7950'nin çıkmasını bekleyin.
  • quote:

i7 2700k çok gereksiz.Aynı şekilde GTX-570 de.Benim tavsiyem hd 7950'nin çıkmasını bekleyin.

gtx 570 ne hocam? benim sistemde yok öyle bi şey?
  • 6950! cizim yaparken hatirlarsin beni

• quote:

quote:

i7 2700k çok gereksiz.Aynı şekilde GTX-570 de.Benim tavsiyem hd 7950'nin çıkmasını bekleyin.

2 yukaridaki mesajdan bahsetmiştim:D.
  • quote:

quote:

quote:

2 yukaridaki mesajdan bahsetmiştim:D.

hocam o parazit yapmış ya. lütfen :) ayrı konu gerekir ona.. şu an benim sistemin son yorumlarını alıyorum :) gündem değişmesin.
  • Beni takmiyor musun yoksa bana mi oyle geliyor?

• quote:

Beni takmiyor musun yoksa bana mi oyle geliyor?

takmasak burda ne işimiz var dostum ayıpsın. Daha önce konuştuk,sistemin güzel dedin.. yukarıki yorumlara bak ilk sıralara.sonra iyi dediğin sistemin üzerinede çıktık.Ekran kartını iyileştirdik yapma :) tavsiyen nedir peki? autocad kullancam tabi ama sonuçta iş yerinde kullanmıcam.evde arda kalan işleri yapmak için.Multimedya da önemli.Karmaşık yani konu.Mesela müzik çalıp download yaparken ben auotocadde çizim yapıyo olcam. böyle performans istiyorum :) çok şey istemiyorum herhalde bu bütçeyle?
  • quote:

Zaten ram ve işlemci o dediklerini rahat yapar.

bende ana kart-işlemci-ram kombinasyonunu iyi yaptığımı düşünüyorum. gerçi ramler konusunda hala kararsızım. 4 e düşürsem bi aynı performansı alırım gibi geliyo ama neyse yaptık sistemi artık.
  • quote:

quote:

Beni takmiyor musun yoksa bana mi oyle geliyor?

takmasak burda ne işimiz var dostum ayıpsın. Daha önce konuştuk,sistemin güzel dedin.. yukarıki yorumlara bak ilk sıralara.sonra iyi dediğin sistemin üzerinede çıktık.Ekran kartını iyileştirdik yapma :) tavsiyen nedir peki? autocad kullancam tabi ama sonuçta iş yerinde kullanmıcam.evde arda kalan işleri yapmak için.Multimedya da önemli.Karmaşık yani konu.Mesela müzik çalıp download yaparken ben auotocadde çizim yapıyo olcam. böyle performans istiyorum :) çok şey istemiyorum herhalde bu bütçeyle?

Hocam bişey sormak istiyorum 120 GB ssd neden tercih ettiniz autocad gibi programları ve işletim sistemi yüklemek için mi ? Hayır sadece pc hızlandırması içinse 60 GB yeter gibi birde sistem kurmak gibi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.