Şimdi Ara

3500 tl Performans (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
3.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BendeBuKadaR

quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Zaten ram ve işlemci o dediklerini rahat yapar.

bende ana kart-işlemci-ram kombinasyonunu iyi yaptığımı düşünüyorum. gerçi ramler konusunda hala kararsızım. 4 e düşürsem bi aynı performansı alırım gibi geliyo ama neyse yaptık sistemi artık.

Su anda sana karsi olan tum ilgimi kayip ettim sana 6950 ile iyi calismalar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu çok faydalı olmuş. Ben de aşağı yukarı böyle bi pc topluyorum. Yalnız saphirre (nasıl yazılıyosa) güvenilir midir. Veya şöle soruyum 6950 olduktan sonra kartın markası çok farkeder mi?

Konudaki ustalara konudışı olaraktan bi sorum olacak izninle.
    Mesela ihtiyacım olmayarak gidip 850 900 watt psu alsam. Elektrik faturasına etkisi olur mu, yani daha çok elektrik harcar mı.
    Bi sorum daha olcak 6990 ekran kartı alsam. Masaüstünde boş beklerken veya nette gezerken de fazla enerji harcar mı?
    Konudışı yaptığım için özür telefondan giriyorum ve nerdeyse bi saattir bu konuda, öğleden beri de forumdayım... çok teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: inuh

quote:

quote:

bende ana kart-işlemci-ram kombinasyonunu iyi yaptığımı düşünüyorum. gerçi ramler konusunda hala kararsızım. 4 e düşürsem bi aynı performansı alırım gibi geliyo ama neyse yaptık sistemi artık.

Hocam inanin biraz dusununce size hak verdim.. 6950 cizim yapcak..biraz sacma oldu. Gunlerce render bekliyecek gibi bu gidisle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levopron

quote:

quote:

quote:

Hocam inanin biraz dusununce size hak verdim.. 6950 cizim yapcak..biraz sacma oldu. Gunlerce render bekliyecek gibi bu gidisle.

Oncelikle aklin yolu bir ati nere autocad nere
    Dipnot render ile gpunun iliskisi yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

konu çok faydalı olmuş. Ben de aşağı yukarı böyle bi pc topluyorum. Yalnız saphirre (nasıl yazılıyosa) güvenilir midir. Veya şöle soruyum 6950 olduktan sonra kartın markası çok farkeder mi?

Konudaki ustalara konudışı olaraktan bi sorum olacak izninle.
    Mesela ihtiyacım olmayarak gidip 850 900 watt psu alsam. Elektrik faturasına etkisi olur mu, yani daha çok elektrik harcar mı.
    Bi sorum daha olcak 6990 ekran kartı alsam. Masaüstünde boş beklerken veya nette gezerken de fazla enerji harcar mı?
    Konudışı yaptığım için özür telefondan giriyorum ve nerdeyse bi saattir bu konuda, öğleden beri de forumdayım... çok teşekkürler..

Hocam öncelikle bir düz referans modeller var birde markaların kendi çıkarmış oldugu modeller var.Yani o.c yapıp satılan msi 6950 twin frozr II gibi..Sapphire gayet kaliteli bir marka.
    2.soruya gelelim 900 watt psu alsanız dahi Psu sadece Pc niz ne kadar ihtiyaç duyuyorsa o kadar enerji çekerpc niz 450watt çekiyorsa 450watt çeker.Elektrik faturasına etkisi olmaz,fazladan enerji harcamaz.
    HD 6990 amd powerplay güç yönetim sistemi olduğundan ihtiyacı durumunda extra güç çeker.Yani fazla elektrik çekeceğini sanmıyorum.
    yardımcı olabilidysem ne mutlu..İyi akşamlar

• Levopron cok iyi izah etmissin +1
  • quote:

6950! cizim yaparken hatirlarsin beni

Ben o işi 3650 ile yapıyom desem. Pro olarak her daim Photoshop + Müşteri çıktığında ACAD.

Ha şimdi konuyu açan arkadaş tam da sistemi toplama aşamasında bu konu dağıtma da ne alaka diyecek. Ben de:

http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

diyeceğim.

Özellikle 1.madde enaz 2 kere okunmalı, gerekirse özet çıkarılmalı, hatta deftere yazılıp bi daha okunmalı sonra da o bunun yanına yakışmadı, bu şunun yanında şık durmadı lakırdıları ve etkileri tekrar gözden geçirilmelidir..
    Kolay gelsin, başarılar, iyi forumlar.

• Dostum yapilir yapilmaz demiyorum ama adam sistemi yeni alacak neden en iyisi olmasin degil mi?

• çok yardımcı oldun teşekkür ederim cevap için
  • Hdd'nin yazım hızı düşük değil mi ? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum benim ki 32 idi galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

6950! cizim yaparken hatirlarsin beni

Ben o işi 3650 ile yapıyom desem. Pro olarak her daim Photoshop + Müşteri çıktığında ACAD.

Ha şimdi konuyu açan arkadaş tam da sistemi toplama aşamasında bu konu dağıtma da ne alaka diyecek. Ben de:

http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

diyeceğim.

Özellikle 1.madde enaz 2 kere okunmalı, gerekirse özet çıkarılmalı, hatta deftere yazılıp bi daha okunmalı sonra da o bunun yanına yakışmadı, bu şunun yanında şık durmadı lakırdıları ve etkileri tekrar gözden geçirilmelidir..
    Kolay gelsin, başarılar, iyi forumlar.

hocam onu okudum ben.Yalnız 1 kez okudum.fiyat-performans için konuyu açtım en tepede.düşük ramler seçmiştim,sistem ucuzdu.sonra kasayı yükselt,ramleri yükselt,ekran kartın olmaz yükselt diye yorumlar geldi.hem fiyat performanstan bahsediyoruz,hemde benim bilgisayar 4 bin liraya ulaştı.nasıl iş anlamadım.Birde eleştiren ama alternatif sunmayan arkadaşlar var. O kartla çizim yapamazsın diyenler... ee tamam işte neyle yaparım diyorum bende. Bana sıfırdan bilgisayar toplayanlar var.izah ettim ama neyse.Bu sistemi alacağım galiba :) yorumlar faydasız gibi geliyor artık.

Tek ricam en son yazdığım sistemin bir sorunu varsa onu söylesin arkadaşlar.120 gb hafızayı düşürebilirim çok önemli değil o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BendeBuKadaR -- 2 Şubat 2012; 8:00:13 >

• quote:

Dostum yapilir yapilmaz demiyorum ama adam sistemi yeni alacak neden en iyisi olmasin degil mi?

hocam en iyisinden kastını açıklarsan artık çok sevinirim :) olmuyor sistem diyorsun ama alternetifin nedir? ne tavsiye ediyorsun? bir çözümün oldu da ben kaçırdıysam özür dilerim ama galiba bir tavsiyen yok,sadece olmamış diyorsun?
  • quote:

Arkadaşlar sistemden beklediğim.Aynı anda bi kaç işi hızlı yapabilmesi.Dosya aktarımları,Autocad,Solid gibi program işlemleri.Multimedya içinde büyük bir monitör seçtim.Zaten fiyatın çoğu monitörde.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci

P8Z68-V Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI Anakart

B GSKILL Ripjaws 1600MHz DDR3 CL9 1.5V Tek Modül Ram ( çift modül yerine tek modül ve artırmanın performansa çok fazla etkisi olmayacağını düşünüyorum?)

RC 690 II 80PLUS GX 650W MidT ATX SİYAH KASA ( 650 W yeterli olur diye düşünüyorum?)

ASUS HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

24" S24A350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR SAMSUNG

CORSAIR 90GB Force3 Serisi Sata 3.0 SSD(550MB Okuma / 500MB Yazma)

WD 3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk ( daha hızlı ya da diğer modellerde ses sorunu olduğunu çok duydum,ses istemediğim için bu?)

Bunlar 3000 yapıyor ama diğer yan ürünler var,ses,klavye vs. :)

bu hali ile güzel bir sistem

• quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

quote:

Arkadaşlar sistemden beklediğim.Aynı anda bi kaç işi hızlı yapabilmesi.Dosya aktarımları,Autocad,Solid gibi program işlemleri.Multimedya içinde büyük bir monitör seçtim.Zaten fiyatın çoğu monitörde.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci

P8Z68-V Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI Anakart

B GSKILL Ripjaws 1600MHz DDR3 CL9 1.5V Tek Modül Ram ( çift modül yerine tek modül ve artırmanın performansa çok fazla etkisi olmayacağını düşünüyorum?)

RC 690 II 80PLUS GX 650W MidT ATX SİYAH KASA ( 650 W yeterli olur diye düşünüyorum?)

ASUS HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

24" S24A350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR SAMSUNG

CORSAIR 90GB Force3 Serisi Sata 3.0 SSD(550MB Okuma / 500MB Yazma)

WD 3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk ( daha hızlı ya da diğer modellerde ses sorunu olduğunu çok duydum,ses istemediğim için bu?)

Bunlar 3000 yapıyor ama diğer yan ürünler var,ses,klavye vs. :)

bu hali ile güzel bir sistem

saol.sonradan kasayı haf 912 750 w yaptım,ekran kartını sapphire 6950 ve ramlari çift modül 8 gb yaptım( CL9 1,5 v) bana katkısı hissedilir düzeyde olur mu? kasa gücü gereksiz eminim ama şekli güzel en azından.birde RC 690 da SD yuvası yokmuş galiba.Sata 3 girişleri yok diyenlerde var. Ekran kartında DVI var ama benim seçtiğim ekranın DVI girişi yok mesela.Enteresan noktalar var bu şekilde, fiyat/ihtiyaç dengesini yakalamak zor (fiyat / performanstan ziyade :) şeye benziyo biraz mesela aracın vardır 420 km hız yapıyodur,o parayı vermişsindir bu performansa ama asla o hıza çıkacak yol bulamazsın yaşadığın yerde gibi..

• 1gb lik 6850 yakismamis be hocam :) forumda bi arkadas sifir cift fanli hd6950 yi 470tl ye satiyor . Bios swich ile direk 6970 oluyor . Boyle bir f/p varmi ?:)

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinpurcek

1gb lik 6850 yakismamis be hocam :) forumda bi arkadas sifir cift fanli hd6950 yi 470tl ye satiyor . Bios swich ile direk 6970 oluyor . Boyle bir f/p varmi ?:)

hocam düzelttim onu.son yazdığım mesajda var. 6950 yaptım sonradan.birde ben çok iç içe değilim.Yakışmamıştan kastını söylersen :) renk olarak falan mı mesela yakışmamış? öğrenmiş olurum.Ama değiştirdim yani.6950 ye çıkardım.Dediğin gibi 6970 olarak ta kullanabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BendeBuKadaR -- 2 Şubat 2012; 10:47:55 >
  • kardeş selam,

kafanı karıştırmak gibi olmasın ama maden birşeyler değiştirebiliyorsun. bana kalırsa aşağıdaki sistemi düşünebilirsin. Vatan'dan %25 ile alabilirsen komple sistem 3200Tlye geliyor. bana göre diğer tüm sistemlerden de iyi durumda. ekran kartını Gtx570 yapabilirsin, hatta kasayı yine 912 HAF yapabilirsin. klavye-mouse vs diğer aksesuarları da ekleyebilirsin.

CPU INTEL Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci 773,72
    MBD ASUS P8Z68-V LX Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 DVI&HDMI Anakart P8Z68-VLX 335,8
    VGA ASUS GTX570 DirectCU II GDDR5 1280MB 320Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı ENGTX570DCII/2DS/MD5 932,88
    RAM GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram (Aynı gün kargo) F3-12800CL9D-8GBXL 124,2
    HDD SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk 300,84
    SSD OCZ 120GB Agility 3 Serisi Sata 3.0 SSD (525MB Okuma/ 500MB Yazma) 437
    ODD ASUS DRW-24B3ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 57,96
    CASETHERMALTAKE VN47021W2NE COMMANDER 700W PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA 309,12
    LCD ASUS 24"VS248H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR 658,72
    VATAN %8 3930,24
    VATAN %25 3204

• 3500TL'lik sistem alsam kesinlikle 650W gibi düşük PSU takmazdım. O kadar para harcayacaksan herşeyi 4 4'lük olsun. 800W'den aşağı takma bence. 1000'lik fln tak direk derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

kardeş selam,

kafanı karıştırmak gibi olmasın ama maden birşeyler değiştirebiliyorsun. bana kalırsa aşağıdaki sistemi düşünebilirsin. Vatan'dan %25 ile alabilirsen komple sistem 3200Tlye geliyor. bana göre diğer tüm sistemlerden de iyi durumda. ekran kartını Gtx570 yapabilirsin, hatta kasayı yine 912 HAF yapabilirsin. klavye-mouse vs diğer aksesuarları da ekleyebilirsin.

CPU INTEL Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci 773,72
    MBD ASUS P8Z68-V LX Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 DVI&HDMI Anakart P8Z68-VLX 335,8
    VGA ASUS GTX570 DirectCU II GDDR5 1280MB 320Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı ENGTX570DCII/2DS/MD5 932,88
    RAM GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram (Aynı gün kargo) F3-12800CL9D-8GBXL 124,2
    HDD SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk 300,84
    SSD OCZ 120GB Agility 3 Serisi Sata 3.0 SSD (525MB Okuma/ 500MB Yazma) 437
    ODD ASUS DRW-24B3ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 57,96
    CASETHERMALTAKE VN47021W2NE COMMANDER 700W PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA 309,12
    LCD ASUS 24"VS248H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR 658,72
    VATAN %8 3930,24
    VATAN %25 3204

teşekkürler. aşağı yukarı benim sistemle aynı.farklılıklar ekran kartı,kasa ve monitör.VS248 Monitör samsungun 24 inch 2ms monitöründen daha mı kaliteli? kasa haf 912 den daha mı iyi?

• selam dostum,

monitör kısmında iki model de led ve 2ms tepkime süresi var. asus'ta ayrı olarka dVI cıkışı da mevcut ve aralarında 70tl gibi bir fark var, Asus daha ucuz. bende de Asus monitör var ve gayet memnunum. monitör olarak bence pahalısına çok da gerek yok ama en son kararı mağazada ikisini bir canlı görerek, tasarımlarına bakarak karar verebilirsin.

ekran kartı tarafında, gtx570 - hd6950'den çok daha iyidir. farka değecektir.

kasa kısmında zaten tercihi sana bıraktım, vatan'dan alabilirsen tüm sistemi bütçen artıyor zaten. fakat vatan'da Haf 912 sadece 750w power ile satılıyor, boş satılmıyor sanırım. 750w ile alırsan benim yazdıgım ile çok da büyük bir fark yaratmaz. ya da boş bir kasa alarak belki daha yüksek bir psu alabilirsin.

bana kalırsa tüm sistemi böyle alırdım, tercihler sana kalmış dostum. hayırlısı olsun
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.