Şimdi Ara

3500 tl Performans (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
3.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müzik için. Parçalar nasıl ne eksik ne fazlası var ve o anakartlar arasındaki farkları anlatacak biri var mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Vatandaki indirimlerden yararlanırsanız aşşağıdaki sistemi 3500-3700 gibi bir fiyata ala bilirsiniz.

CPU:
    INTEL i7 2600K 3.40 GHz Quad Core Socket 1155 8MB, 32nm, 95W
    318 $ ( 567,63 TL)

ANAKART:
    MSI Z68A-G43-G3, Z68, DDR3, 2x PCIExp, Socket 1155, CrossFireX, 2133Mhz
    118 $ ( 210,63 TL)

BELLEK - RAM:
    KINGSTON 16 GB (4X 4GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 HYPERX
    128 $ ( 228,48 TL)

HARD DISK:
    WESTERN DIGITAL 1 TB SATA III HDD 64MB Caviar Black 6GB/s WD1002FAEX
    144 $ ( 257,04 TL)

EKRAN KARTI:
    ASUS EAH6950 DCII 2048 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 810/5000
    319 $ ( 569,42 TL)

MONİTÖR:
    VIEWSONIC VX2753MH-LED 27'' 1ms HDMI Full HD Hoparlörlü Geniş Siyah Led Monitör
    539 $ ( 962,12 TL)

KASA:
    COOLER MASTER HAF 912 Plus 750W High Power Element Bronze 80+ Bronz Sertifikalı Güç Kaynaklı Kasa
    195 $ ( 348,08 TL)

KLAVYE / MOUSE:
    A4 TECH SET KX-2810 GAMER Kablolu Klavye + Mouse USB+PS/2
    33 $ ( 58,91 TL)

DVD / Blue-ray:
    SAMSUNG SE-S084D 8X Dvd Yazıcı Siyah Usb 2.0 Slim External DVD Oynatıcı
    49 $ ( 87,47 TL)

HARD DISK - SSD:
    CORSAIR 240GB F120 Force Serisi SATA III SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma) BC-CSSD-F240GB3-BK
    425 $ ( 758,63 TL)

TOPLAM :
    4.048,38 TL
    KDV (%18) :
    728,71
    NAKİT / HAVALE (TL) : 4.777,09 TL

Dostum harika toplamışsın.tebrik ediyorum.
    %25 vatan indirimiyle 3583 TL

• @bendenbukadar
    Bir kaç yapıcı öneri haricinde hep kafa karıştırıcı yorumlar ve öneriler gelmiş.

Samsungun bahsettigin monitorunu çalınana kadar kullandım. Tek kelimeyle enfes.
    Ama yaklaşık 200 tl ucuza aynı monitorun a350... modeli var 23 kusur inc. buromda kullanıyorum o da harika.

ayrıca i5 2500k işlemci de işini fazlasıyla gorecektir.

8 gb ram de keza oyle.

siteminde sadece ssd kullanmanı oneririm.
    cunku autocad tum harddiskleri taradığı için dosya açarken ssd performansını tam yansıtamıyor.(eğer hız çok onemliyse)

ekran kartında 6870 ideal diye dusunuyorum.

anakartta asus ya da msi z serisi guzel. (benim tercihim msi olurdu)

kasa konusunda ben silverstone presicion serisi (kodu ps-06 galiba)(uzerinde seasonic 650w psu var) almıştım ki kesinlikle memnun kalırsın.

Biraz acelem var kusura bakma yoksa tek tek link vermek isterdim. Ayrıca daha duzenli yazardım

Bu bahsettiğim bilgisayarı toplayıp kullanırsan çok memnun kalacağını düşünüyorum.

Ben çalınana kadar gayet memnundum.
    bahsettiğim ürünlerin hepsi vatan bilg. da mecut sadece kasa teknobiyotik den almıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: mosan

@bendenbukadar
    Bir kaç yapıcı öneri haricinde hep kafa karıştırıcı yorumlar ve öneriler gelmiş.

Samsungun bahsettigin monitorunu çalınana kadar kullandım. Tek kelimeyle enfes.
    Ama yaklaşık 200 tl ucuza aynı monitorun a350... modeli var 23 kusur inc. buromda kullanıyorum o da harika.

ayrıca i5 2500k işlemci de işini fazlasıyla gorecektir.

8 gb ram de keza oyle.

siteminde sadece ssd kullanmanı oneririm.
    cunku autocad tum harddiskleri taradığı için dosya açarken ssd performansını tam yansıtamıyor.(eğer hız çok onemliyse)

ekran kartında 6870 ideal diye dusunuyorum.

anakartta asus ya da msi z serisi guzel. (benim tercihim msi olurdu)

kasa konusunda ben silverstone presicion serisi (kodu ps-06 galiba)(uzerinde seasonic 650w psu var) almıştım ki kesinlikle memnun kalırsın.

Biraz acelem var kusura bakma yoksa tek tek link vermek isterdim. Ayrıca daha duzenli yazardım

Bu bahsettiğim bilgisayarı toplayıp kullanırsan çok memnun kalacağını düşünüyorum.

Ben çalınana kadar gayet memnundum.
    bahsettiğim ürünlerin hepsi vatan bilg. da mecut sadece kasa teknobiyotik den almıştım

hep söylediğim gibi, forumdaki herkese 3500 lira versen ve bilgisayar toplayın desen herbirinin sistemi birbirinden farklı olur mutlaka.Bu değerli görüşleri dinlemedim anlamına da gelmiyo.Her bir öneriyi araştırdım inceledim.Sonuca giden bir çok yol vardır gibi.i7 işlemci ile gönül bağım oldu artık kesinlikle i5 ile arada fark var :) testlerine baktım,kullananlarla konuştum ve almaya karar verdim. Ana kart asus z68.. MSI almayı düşünmüyorum çünkü istatistik olarak 1 kişinin bile sorun yaşadım demesi beni caydırır ki sorun yaşayan bir kişiden fazlası var. bunun basit versiyonu olarak P8Z68 V modelini alıyorum. Gen3 ya da pro versiyonlarını değil.
    Monitör görüntülerini gözümle inceledim ve samsunga karar verdim zaten. 24'' de ideal bence.DVI girişi yok ama HDMI bağlantı da yapabilirim önemli bir ayrıntı değil.

SSD olarak corsairin force3 90 gb lık versiyonunu almayı düşünüyorum vatan stoklarına girince.

Ekran kartı konusuna tam karar veremedim ama sapphire 6950 alıyorum büyük ihtimalle.Ufak bir ihtimal de GTX570

Kasa konusu göz ve kulak zevki bece. İstediğin güç ve soğutma şartlarını sağladıktan sonra geriye göz zevki kalıyor. Utgardın bir kasasına sistem toplamıştık acemice.Bir sürü sorun çıktı montajlarda ama oluyo bir şekilde problem değil.

THERMALTAKE
    VK97021N2Z ELEMENT T 700W MidT ATX SİYAH KASA şimdilik son kararım bu değişmezse :)

Böyle. şimdiye kadar tavsiyeler ve kafa karıştıran yorumlar oldu tabiki ama topladığım sistemde '' burda hata olmuş,burası saçma olmuş sebebide bu'' gibi bir görüş almadım yanılmıyorsam.Bi arkadaş sürekli autocadi o kartla kullanırken beni hatırla hep gibi yorumlar yaptı ama yapıcı bir yönü olmadı.

Çok teşekkürler.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaanYalcin

Müzik için. Parçalar nasıl ne eksik ne fazlası var ve o anakartlar arasındaki farkları anlatacak biri var mı :)

Muzik dinliceksen creative eger muzik ile ugrasiosan m-audio harici kartlari tercih et bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BendeBuKadaR

quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Zaten ram ve işlemci o dediklerini rahat yapar.

bende ana kart-işlemci-ram kombinasyonunu iyi yaptığımı düşünüyorum. gerçi ramler konusunda hala kararsızım. 4 e düşürsem bi aynı performansı alırım gibi geliyo ama neyse yaptık sistemi artık.

Bence indirimle 7950 alın.Overclok ve bıos güncellemesiyle 7970 yaparsınız onu.
  • MSI ve i5 üstünlüğü ve genel kanı olması sebebiyle sistemimi bu şekilde değiştirdim.

MSI
    Z68A-G43 (G3) Intel Z68(B3) Soket 1155 DDR3 2133MHz(O.C.) DVI SATA 3.0 Anakart ....... 330 tl

INTEL
    Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci ........................... 560 tl

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram ..................... 130 tl

XFX P1-650X-NLH9 650 w80+ Bronze tak çıkar kablolu Güç kaynağı ............... 230 tl

CORSAIR CC-9011011-WW
    400R Carbide Serisi USB3.0 Mid-Tower Güç Kaynaksız Kasa .......................... 230 tl

MSI GTX570 Twin Frozr III PE/OC GDDR5 1280MB 320Bit GeForce DX11 Ekran Kartı ...... 930 tl

23'' SAMSUNG S23A700D 3D LED MON(DVI-HDMI+3D GÖZLÜK .......................... 850 tl

WD
    3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk ....................... 230 tl

CORSAIR 90GB Force3 Serisi Sata 3.0 SSD(550MB Okuma / 500MB Yazma) ......... 360 tl

vatanın parçalarından %25 düşersem 3200 liraya geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BendeBuKadaR -- 5 Şubat 2012; 14:49:49 >

• Vatanda anakart fazla pahalıymış indirimle anca inebiliyor diğer sitelerin fiyatına.
    Corsair sata 3 120gb ssd alın, HDD fiyatları yine pahalı vatanda.
    Monitör seçimi,kasa ve psu seçimi etkileyici olmuş. Harbi güzel seçimler.
    TwinFrozr III bayağı sağlam bir kart. Gtx570 te alınabilir vatan indirimleriyle. 3D nvidia da daha iyi.
    Bence güzel olmuş. Thermaltake Frio işlemci soğutucusu da ekleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Die4WiN

Vatanda anakart fazla pahalıymış indirimle anca inebiliyor diğer sitelerin fiyatına.
    TwinFrozr III bayağı sağlam bir kart. Gtx570 te alınabilir vatan indirimleriyle. 3D nvidia da daha iyi.

hocam hafızaya ihtiyacım yok. sadece windows ve hızlı kullanmak istediğim programları kurmayı düşünüyorum buna.90gb hafıza yeterli olur. 80 lira fark var 120 si ile arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: BendeBuKadaR

quote:

Orijinalden alıntı: Die4WiN

Vatanda anakart fazla pahalıymış indirimle anca inebiliyor diğer sitelerin fiyatına.

hocam hafızaya ihtiyacım yok. sadece windows ve hızlı kullanmak istediğim programları kurmayı düşünüyorum buna.90gb hafıza yeterli olur. 80 lira fark var 120 si ile arada

120gb sata 3 SSD -- 385tl
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4111

Vatan pahalı indirimsiz haldeyken.

• ASUS GTX570 DirectCU II GDDR5 1280MB 320Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı .... 920 tl

MSI GTX570 Twin Frozr III PE/OC GDDR5 1280MB 320Bit GeForce DX11 Ekran Kartı ... 930 tl

aralarında kararsız kaldım.
  • Acelen yoksa bekle biraz daha bakalım şu hd7950 ekran kartı çıktı. Türkiye'ye gelmedi henüz ama gelsin fiyatını gör, sonra %25 indirimle onu al.
    Bu ikisi arasından OC lu MSI biraz daha yüksek performans verebilir. Asus kalitesi DC II de sonuçta iyi distribütöre sahip. Ancak HD6950 ile 300tl fark var şu haliyle. Yani değmez. 3D monitör için illa ki nvidia daha iyi, hd6950 den zaten performanslı her yönden ama pahalı be yeni nesillerin çıktığını düşününce.
    Ne kadar bir süre içinde almayı düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Acelen yoksa bekle biraz daha bakalım şu hd7950 ekran kartı çıktı. Türkiye'ye gelmedi henüz ama gelsin fiyatını gör, sonra %25 indirimle onu al.
    Bu ikisi arasından OC lu MSI biraz daha yüksek performans verebilir. Asus kalitesi DC II de sonuçta iyi distribütöre sahip. Ancak HD6950 ile 300tl fark var şu haliyle. Yani değmez. 3D monitör için illa ki nvidia daha iyi, hd6950 den zaten performanslı her yönden ama pahalı be yeni nesillerin çıktığını düşününce.
    Ne kadar bir süre içinde almayı düşünüyorsunuz ?

aslında yazın karar vermiştim almaya fakat aynı şekilde bekledim. çünkü AMD bulldozer işlemciler çıkacak,piyasa ucuzlayacak bekleyin gibi yoğun öneriler vardı.yaz bitti, kış geldi alamadım :) şimdi ekran kartı için bi kaç ay beklersem yine yaz sezonu gelecek :) benim acelem yok ama teknolojide yerinde durmuyor hiç bir zaman.

• hocam gpu desteği ve convert işlerinde nvidia daha önde bazı programlarda cuda core'lardan felan iyi faydalanabiliyor.
    autocad,photoshop vs gibi işlemlerde de intel daha önde

bence i7 2600k işlemci ve gtx 570 veya gtx 560 ti (gerçi yakında 6 serisi de çıkıyor) çok rahat işinizi görür.yanına 8 gb (hazır ram fiyatları ucuz iken 16 gb) ram.
    mümkünse ssd çok tuzlu gelirse 2 tane harddisk alıp raid yapmak mantıklı duruyor.
    onu dışında z-68 çipsetli bir anakart ve yazdığınız diğer bileşenler gayet iyi duruyor

ekleme:ayrıca bizim şirketin grafikçisi amd 3700 x 2 ve hd 1650 pro ile az işler yapmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 5 Şubat 2012; 20:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

Orijinalden alıntı: inuh

6950! cizim yaparken hatirlarsin beni

Ben o işi 3650 ile yapıyom desem. Pro olarak her daim Photoshop + Müşteri çıktığında ACAD.

Ha şimdi konuyu açan arkadaş tam da sistemi toplama aşamasında bu konu dağıtma da ne alaka diyecek. Ben de:

http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

diyeceğim.

Özellikle 1.madde enaz 2 kere okunmalı, gerekirse özet çıkarılmalı, hatta deftere yazılıp bi daha okunmalı sonra da o bunun yanına yakışmadı, bu şunun yanında şık durmadı lakırdıları ve etkileri tekrar gözden geçirilmelidir..
    Kolay gelsin, başarılar, iyi forumlar.

hocam orada yazanlara genel olarak katılmakla birlikte
    bazı durumlar için katılmıyorum
    benim bir akadaşım var profesyonel 3d işleri ile uğraşıyor yurtdışına felanda iş yapıyor 1 makinesi devamlı render alır
    o yüzden vakit nakittir mantığı ile en yüksek parçalardan oluşan bir render bilgisayarı var o makine için f-p oranı geçerli değil
    ne kadar hızlı ise makine o oranda daha çabuk iş teslim edip parasını alıyor.
    başka bir makinesi de var onda da photoshop işleri yapıyor istock sitesine felan resim koyuyor o makine o kadar performans canavarı değil
    yani bazen f-p önemlidir bazende paranın alacağı en iyi makineye sahip olamk önemlidir.

• MSI
    Z68A-G43 (G3) Intel Z68(B3) Soket 1155 DDR3 2133MHz(O.C.) DVI SATA 3.0 Anakart ....... 330 tl

INTEL
    Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci ................820 tl

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram ..................... 130 tl

XFX P1-750 B-NLG9 750 w80+ Bronze tak çıkar kablolu Güç kaynağı ............... 300 tl

CORSAIR CC-9011011-WW
    400R Carbide Serisi USB3.0 Mid-Tower Güç Kaynaksız Kasa .......................... 230 tl

MSI GTX570 Twin Frozr III PE/OC GDDR5 1280MB 320Bit GeForce DX11 Ekran Kartı ...... 930 tl

23'' SAMSUNG S23A700D 3D LED MON(DVI-HDMI+3D GÖZLÜK .......................... 850 tl

WD
    3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk ....................... 230 tl

CORSAIR 90GB Force3 Serisi Sata 3.0 SSD(550MB Okuma / 500MB Yazma) ......... 360 tl

COOLER MASTER
    HYPER 412S INTEL LGA 775/1155/1156/1366/2011 & AMD AM2/AM3/AM3+ İŞLEMCİ SOĞUTUCU ... 122 tl

SON HALİ BU ARTIK ... 3500 TL vatan % 25 indirimi ile. Monitör vatandan değil tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BendeBuKadaR -- 5 Şubat 2012; 22:59:21 >

• doların düşüşünü ve vatan indirimini bekliyorum tabiki.Uygun şartların oluşması lazım.
  • CPu coolerı Thermaltake Frio yap. Hypere o kadar para verme.
    Render,encoding, işleriyle uğraşıyorsanız i7 2600k çok iyi olur ancak günlük kullanım ve oyunlarda i5 2500k ile i7 2600k arasında fark yok denilebilir.
    250-300tl farkı boşa vermemek lazım. İşime yarar diyorsanız alın, en iyisi bu diye almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

CPu coolerı Thermaltake Frio yap. Hypere o kadar para verme.
    Render,encoding, işleriyle uğraşıyorsanız i7 2600k çok iyi olur ancak günlük kullanım ve oyunlarda i5 2500k ile i7 2600k arasında fark yok denilebilir.
    250-300tl farkı boşa vermemek lazım. İşime yarar diyorsanız alın, en iyisi bu diye almayın.

THERMALTAKE FRIO ADVANCED LGA775/1155 ........ 191 tl vatan. daha pahalı kastınız buysa
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.