Şimdi Ara

3500 tl Performans (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
3.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiç değilse Ekran kartı 6870 veya ASUS 560 DC II (Vatan %25 366 TL) olsun derim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

selam dostum,

monitör kısmında iki model de led ve 2ms tepkime süresi var. asus'ta ayrı olarka dVI cıkışı da mevcut ve aralarında 70tl gibi bir fark var, Asus daha ucuz. bende de Asus monitör var ve gayet memnunum. monitör olarak bence pahalısına çok da gerek yok ama en son kararı mağazada ikisini bir canlı görerek, tasarımlarına bakarak karar verebilirsin.

ekran kartı tarafında, gtx570 - hd6950'den çok daha iyidir. farka değecektir.

kasa kısmında zaten tercihi sana bıraktım, vatan'dan alabilirsen tüm sistemi bütçen artıyor zaten. fakat vatan'da Haf 912 sadece 750w power ile satılıyor, boş satılmıyor sanırım. 750w ile alırsan benim yazdıgım ile çok da büyük bir fark yaratmaz. ya da boş bir kasa alarak belki daha yüksek bir psu alabilirsin.

bana kalırsa tüm sistemi böyle alırdım, tercihler sana kalmış dostum. hayırlısı olsun

monitörleri inceledim mağazalarda. Samsung çok iyi geldi gözüme zaten. Yazın bilgisayar toplamıştık,samsung 23'' monitör almıştık.Yani aşinalık var. ekran kartı fiyatlı ama düşüneyim yinede teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BendeBuKadaR

quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

selam dostum,

monitör kısmında iki model de led ve 2ms tepkime süresi var. asus'ta ayrı olarka dVI cıkışı da mevcut ve aralarında 70tl gibi bir fark var, Asus daha ucuz. bende de Asus monitör var ve gayet memnunum. monitör olarak bence pahalısına çok da gerek yok ama en son kararı mağazada ikisini bir canlı görerek, tasarımlarına bakarak karar verebilirsin.

ekran kartı tarafında, gtx570 - hd6950'den çok daha iyidir. farka değecektir.

kasa kısmında zaten tercihi sana bıraktım, vatan'dan alabilirsen tüm sistemi bütçen artıyor zaten. fakat vatan'da Haf 912 sadece 750w power ile satılıyor, boş satılmıyor sanırım. 750w ile alırsan benim yazdıgım ile çok da büyük bir fark yaratmaz. ya da boş bir kasa alarak belki daha yüksek bir psu alabilirsin.

bana kalırsa tüm sistemi böyle alırdım, tercihler sana kalmış dostum. hayırlısı olsun

monitörleri inceledim mağazalarda. Samsung çok iyi geldi gözüme zaten. Yazın bilgisayar toplamıştık,samsung 23'' monitör almıştık.Yani aşinalık var. ekran kartı fiyatlı ama düşüneyim yinede teşekkürler.

hayırlısı olsun

• samsungların arka ışığı fazla yanıyo. Parlak ve aydınlık görünüyo bu yüzden. Dikkatli olmak lazım bence.
  • selamlar bende monitör hariç o fiyatlarda bir sistem bakıyorum (şu an için doların daha da düşmesini bekliyorum:)) ama merak ettiğim bir şey var:

ASUS SABERTOOTH P67 1155p 3.0 DDR3

anakart neden öneren olmamış? ben bu kartı düşünüyordum,

saygılar....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

Orijinalden alıntı: inuh

6950! cizim yaparken hatirlarsin beni

Ben o işi 3650 ile yapıyom desem. Pro olarak her daim Photoshop + Müşteri çıktığında ACAD.

Ha şimdi konuyu açan arkadaş tam da sistemi toplama aşamasında bu konu dağıtma da ne alaka diyecek. Ben de:

http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

diyeceğim.

Özellikle 1.madde enaz 2 kere okunmalı, gerekirse özet çıkarılmalı, hatta deftere yazılıp bi daha okunmalı sonra da o bunun yanına yakışmadı, bu şunun yanında şık durmadı lakırdıları ve etkileri tekrar gözden geçirilmelidir..
    Kolay gelsin, başarılar, iyi forumlar.

hocam onu okudum ben.Yalnız 1 kez okudum.fiyat-performans için konuyu açtım en tepede.düşük ramler seçmiştim,sistem ucuzdu.sonra kasayı yükselt,ramleri yükselt,ekran kartın olmaz yükselt diye yorumlar geldi.hem fiyat performanstan bahsediyoruz,hemde benim bilgisayar 4 bin liraya ulaştı.nasıl iş anlamadım.Birde eleştiren ama alternatif sunmayan arkadaşlar var. O kartla çizim yapamazsın diyenler... ee tamam işte neyle yaparım diyorum bende. Bana sıfırdan bilgisayar toplayanlar var.izah ettim ama neyse.Bu sistemi alacağım galiba :) yorumlar faydasız gibi geliyor artık.

Tek ricam en son yazdığım sistemin bir sorunu varsa onu söylesin arkadaşlar.120 gb hafızayı düşürebilirim çok önemli değil o.

Madem öyle bu işlerden ekmek yiyen biri olarak ben de acizane görüşümü bildireyim.
    Cpu ya diyeceğim bir şey yok. En iyisi sayılır.
    Ram enaz 2*8 yapardım ben olsam.
    Anakart z68 çipsetli herhangi bir stabil ve bir miktar oc desteği veren kart olabilir. Çok para dökmenin anlamı yok.
    Vga: en çok tartışılan şey... Oyun oynamayacaksan ilk tercihine hatta daha da ucuz alternatiflere dönebilirsin. dönebilirsin. Ama oyunun o'su bile söz konusu olursa 6950 tercihini değiştirme derim. Ben örneğin 3650 kullanıyorum ama tek oynadığım oyun soliter. ;) .
    Ssd. Sisteminin açılışını ve programların açılışını gerçekten hızlandırır. Peki ne kadar önemli. Varsın ps ya da acad 1 yerine 10 saniyede açılsın. Sistemin ilk açılışı 10 değilde 30 sn sürsün... Yok bunlar önemli ise elbette al. Ama ssd ps da kasan bir batch yada action ya da ne bileyim bir lens blur süresine olumlu etki yapmaz.
    Mobil olarak benden bu kadar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inuh

6950! cizim yaparken hatirlarsin beni

Ben o işi 3650 ile yapıyom desem. Pro olarak her daim Photoshop + Müşteri çıktığında ACAD.

Ha şimdi konuyu açan arkadaş tam da sistemi toplama aşamasında bu konu dağıtma da ne alaka diyecek. Ben de:

http://forum.donanimhaber.com/m_24088354/tm.htm

diyeceğim.

Özellikle 1.madde enaz 2 kere okunmalı, gerekirse özet çıkarılmalı, hatta deftere yazılıp bi daha okunmalı sonra da o bunun yanına yakışmadı, bu şunun yanında şık durmadı lakırdıları ve etkileri tekrar gözden geçirilmelidir..
    Kolay gelsin, başarılar, iyi forumlar.

hocam onu okudum ben.Yalnız 1 kez okudum.fiyat-performans için konuyu açtım en tepede.düşük ramler seçmiştim,sistem ucuzdu.sonra kasayı yükselt,ramleri yükselt,ekran kartın olmaz yükselt diye yorumlar geldi.hem fiyat performanstan bahsediyoruz,hemde benim bilgisayar 4 bin liraya ulaştı.nasıl iş anlamadım.Birde eleştiren ama alternatif sunmayan arkadaşlar var. O kartla çizim yapamazsın diyenler... ee tamam işte neyle yaparım diyorum bende. Bana sıfırdan bilgisayar toplayanlar var.izah ettim ama neyse.Bu sistemi alacağım galiba :) yorumlar faydasız gibi geliyor artık.

Tek ricam en son yazdığım sistemin bir sorunu varsa onu söylesin arkadaşlar.120 gb hafızayı düşürebilirim çok önemli değil o.

Madem öyle bu işlerden ekmek yiyen biri olarak ben de acizane görüşümü bildireyim.
    Cpu ya diyeceğim bir şey yok. En iyisi sayılır.
    Ram enaz 2*8 yapardım ben olsam.
    Anakart z68 çipsetli herhangi bir stabil ve bir miktar oc desteği veren kart olabilir. Çok para dökmenin anlamı yok.
    Vga: en çok tartışılan şey... Oyun oynamayacaksan ilk tercihine hatta daha da ucuz alternatiflere dönebilirsin. dönebilirsin. Ama oyunun o'su bile söz konusu olursa 6950 tercihini değiştirme derim. Ben örneğin 3650 kullanıyorum ama tek oynadığım oyun soliter. ;) .
    Ssd. Sisteminin açılışını ve programların açılışını gerçekten hızlandırır. Peki ne kadar önemli. Varsın ps ya da acad 1 yerine 10 saniyede açılsın. Sistemin ilk açılışı 10 değilde 30 sn sürsün... Yok bunlar önemli ise elbette al. Ama ssd ps da kasan bir batch yada action ya da ne bileyim bir lens blur süresine olumlu etki yapmaz.
    Mobil olarak benden bu kadar...

Çok saol. eyvallah.erken açılsın kapansın isterim ve bunun içinde para veririm. SSD alayım.Diğer bilgilerin için terar saol faydalı oldu benim içn.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustaphaturk

selamlar bende monitör hariç o fiyatlarda bir sistem bakıyorum (şu an için doların daha da düşmesini bekliyorum:)) ama merak ettiğim bir şey var:

ASUS SABERTOOTH P67 1155p 3.0 DDR3

anakart neden öneren olmamış? ben bu kartı düşünüyordum,

saygılar....

z68 ana kartlar şu an favori..
  • Merhaba arkadaslar. Ben, müzik ve oyuna ağırlık vereceğim bir bilgisayar toplama istiyorum. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Yurtdışından parçaları alacağım için 4500e kadar varabilir fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaanYalcin

Merhaba arkadaslar. Ben, müzik ve oyuna ağırlık vereceğim bir bilgisayar toplama istiyorum. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Yurtdışından parçaları alacağım için 4500e kadar varabilir fiyatı.

oyun için i5 intel işlemciyi alabilirsin.ya da benim son yazdığım sistem 4000 tl civarı.GTX 570 ekran kartı alırsın birde.Kasayıda HAF 912 yaparsın.Ama en güzeli kendin araştır topla yaz bi yere.Daha zevli oluyor birinin sana bilgisayar toplamasından.Ben topladım şimdi,uygun zamanı bulunca alıyorum.Uygun zaman derken dolar kuru,stoklar,vatan %25 indirim vs.
  • quote:

Merhaba arkadaslar. Ben, müzik ve oyuna ağırlık vereceğim bir bilgisayar toplama istiyorum. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Yurtdışından parçaları alacağım için 4500e kadar varabilir fiyatı.

Yani Böyle,

Core i7 2600K Soket 1155 3.4GHz 8MB Cache 32nm İşlemci

ASUS
    P8Z68-V Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI Anakart

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

SAPPHIRE
    HD6950 GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

THERMALTAKE
    VK97021N2Z ELEMENT T 700W MidT ATX SİYAH KASA

WD
    3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk

CORSAIR 120GB Force 3 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma)

SAMSUNG 24" S24A350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

monitörde DVI yok ama.. istiyosan ASUSUN DVI lı modeli var.Çok ta önemli değil.

• Arkadaşım öncelikle yardımlarından dolayı teşekkürler. Şimdi kafama takılan soruları sorayım. 2700k ile 2600k arasında performans farkı var mıdır? 16 gb ram gerekli bi program var mıdır? z 68 ile p 67nin farkları nelerdir? Ayrıca midi tower yerine full tower alsam bana ne gibi yararları olur? Cevaplarsanız cok sevinirim
  • Ram her türlü 8gb yeterli bence.z 68 ile p 67 nin farkını bilmiyorum ama herkes z68 chipsetli anakart öneriyo benden söylemesi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

Ram her türlü 8gb yeterli bence.z 68 ile p 67 nin farkını bilmiyorum ama herkes z68 chipsetli anakart öneriyo benden söylemesi..

bi de herkes nedense haf 912 kasa öneriyor.
  • Aynen öyle bildiğim kadarıyla kaliteli ve kullanışlı..
  • z68 ile p67 arasindaki dark benim bildigim kadariyla p67 kartlar overclock dusunen sadece bunun uzerine kurulan pclerde kullaniliyor.i7 2600 islemci icindeki goruntu surucusunu p67 kartlarda kullanamazsiniz z68 anakartlarda use hem oc he de islemcinin video surucusunu kullanabilirsiniz.bu soyle bir set bazi uygulamalarda ekran karti yerine islemcide bulunan surucuye yuklenir buda surekli ekran kartina yuklenmesini onluyor.

bahsettiginiz kasanin guc kaynagi fazla ses yapior deniyor.iyice arastirin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maktel

z68 ile p67 arasindaki dark benim bildigim kadariyla p67 kartlar overclock dusunen sadece bunun uzerine kurulan pclerde kullaniliyor.i7 2600 islemci icindeki goruntu surucusunu p67 kartlarda kullanamazsiniz z68 anakartlarda use hem oc he de islemcinin video surucusunu kullanabilirsiniz.bu soyle bir set bazi uygulamalarda ekran karti yerine islemcide bulunan surucuye yuklenir buda surekli ekran kartina yuklenmesini onluyor.

bahsettiginiz kasanin guc kaynagi fazla ses yapior deniyor.iyice arastirin bence.

Biraz düzeltme yapalım : İntel Sandy Bridge işlemcilerinde entegre grafik birimi vardır hani eskiden anakartlarda olan onboard grafik birimleri var ya onların gibi. 32nm sayesinde bunlar işlemciye entegre halde geliyor. Kısada IGP denir. Sürücü demişsiniz, biraz yanlış olmuş.

P67 anakartlar ile z68 ler arasında ki en büyük farkta bu IGP yi kullanma mevzusu. Harici bir ekran kartınız olmadığında bu igp yi z68 ile kullanabilirsiniz aynı zamanda oc ta yapabilirsiniz ancak p67 kullanamazsınız, H67 de kullanabilirsiniz bu sefer h67de de oc yapamazsınız.
    Z68 = p67+H67 yani. Ek olarak düşük kapasiteli ssd leri tampon bellek olarak kullanmak mümkün z68 anakartlarda, bu sayede hdd performansı oldukça arttırılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

Orijinalden alıntı: maktel

z68 ile p67 arasindaki dark benim bildigim kadariyla p67 kartlar overclock dusunen sadece bunun uzerine kurulan pclerde kullaniliyor.i7 2600 islemci icindeki goruntu surucusunu p67 kartlarda kullanamazsiniz z68 anakartlarda use hem oc he de islemcinin video surucusunu kullanabilirsiniz.bu soyle bir set bazi uygulamalarda ekran karti yerine islemcide bulunan surucuye yuklenir buda surekli ekran kartina yuklenmesini onluyor.

Biraz düzeltme yapalım : İntel Sandy Bridge işlemcilerinde entegre grafik birimi vardır hani eskiden anakartlarda olan onboard grafik birimleri var ya onların gibi. 32nm sayesinde bunlar işlemciye entegre halde geliyor. Kısada IGP denir. Sürücü demişsiniz, biraz yanlış olmuş.

P67 anakartlar ile z68 ler arasında ki en büyük farkta bu IGP yi kullanma mevzusu. Harici bir ekran kartınız olmadığında bu igp yi z68 ile kullanabilirsiniz aynı zamanda oc ta yapabilirsiniz ancak p67 kullanamazsınız, H67 de kullanabilirsiniz bu sefer h67de de oc yapamazsınız.
    Z68 = p67+H67 yani. Ek olarak düşük kapasiteli ssd leri tampon bellek olarak kullanmak mümkün z68 anakartlarda, bu sayede hdd performansı oldukça arttırılabiliyor.

tesekkurler duzeltme icin :-) demek istedigim buydu ama blgisayar birmlerinde kelime haznem yeni yeni olusuyor.kususa bakmayin arkadaslar:-)

• Tamam teşekkürler bilgiler için. Peki şu sistemle ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?

Aerocool Xpredator 750watt 80+ kasa

intel core i7-2700k işlemci

asus p8z68 anakart ( deluxe, pro , v,vlx arasındaki farkları söylerseniz çok sevinirim)

geil 2x4gb low voltage kit ram

msi gt 560x TI twin frozr ll ekran kartı

WD cavier green 64mb cache 1tb hard disc

Team Xtreem S3 120 gb ssd

bir de arkadaşlar sizce Creative soundblaster xifi fatality pro mu daha iyi yoksa Asus Xonar Essence mi? ses kartı olarak hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Tamam teşekkürler bilgiler için. Peki şu sistemle ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?

Aerocool Xpredator 750watt 80+ kasa

intel core i7-2700k işlemci

asus p8z68 anakart ( deluxe, pro , v,vlx arasındaki farkları söylerseniz çok sevinirim)

geil 2x4gb low voltage kit ram

msi gt 560x TI twin frozr ll ekran kartı

WD cavier green 64mb cache 1tb hard disc

Team Xtreem S3 120 gb ssd

bir de arkadaşlar sizce Creative soundblaster xifi fatality pro mu daha iyi yoksa Asus Xonar Essence mi? ses kartı olarak hangisini önerirsiniz?

ses kartini ne icin kullanicaksin ? Ben m-audio derim bi arastir

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.