Şimdi Ara

37B650 mi 37sl8000 mi?(TV ALINDI TEŞEKKÜRLER)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evime lcd almak için yaklaşık iki aydır araştırma yapıyorum.
    önceleri madem bu kadar bekledim bari LED alayım diye samsung 7000 serisine bakıyordum.
    ama sonra hem maddi boyutu hemde izleme mesafesi( ki 2-2,5m) düşününce daha küçük bir şey almak istedim.
    o sıra samsungun b65x serisinin özellikleri ile LED in (LED aydınlatma dışında) özelliklerinin aynı olduğunu öğrendim.
    ardından 37" gözüme 'o kadar da büyük değilmiş' şeklinde görülmeye başladı.
    bu akşam Cepa da gezerken LG bayisi bana sl8000 nin özelliklerini anlatınca acaba lg mi alsam dedim
    çünki 200Hz..
    ama samsungdaki internet tv yada content library tok ama usb den bu da .mkv uzantılı filmleri oynatabiliyor.
    iki tv yede bakma fırsatım oldu (gerçi samsung teşhirde değildi ama 32" ve 40" ile kıyasladım).
    ikisinde de görüntüyü beğendim ama inanılmaz kararsız kaldım. ayın 15 inde çok büyük bir aksilik çıkmazsa
    tv yi alacağım amahangi markayı seçmeliyim yardım ederseniz sevinirim.
    bu arada samsung 1999 tl / 10 ay lg ise 2069 tl / 10 ay..

not:iki tv de de bayağı bir yansıma vardı. tv ler açıkken siyah sahnelerde kendimi, eşimi, oturduğum koltuğu
    çok net şekilde görebiliryordum, satıcı gerçi burada ışık çok fazla ondan görüyorsunuz dese de evde pencereden
    gelecek ışık beni nasıl etkileyecek bilmiyorum. kullanan varsa bu konuyada değinebilirse sevinirim.
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemistcool -- 30 Aralık 2009; 12:07:06 >

• öncelikle samsungun 650 serisinde 37 ekran tv si lcd de yok 550 serisiyle karıstırıyorsun sanrım 650 serisinde ultra clear panel olduğu için parlamayı engelleyici panle mevcuttur ışığı yansıtmaz ekrana baktığınızda zaten yüzünüzü net bir şekilde görebilirsiniz diğerlerinde bulanıkdır (tv kapalıyken),lgsl8000 özelliğinin 200 hz olduğunu söylemişssiniz samsungda da 750 serisinde 200hz mevcut fiyat konusumu size cazip geldi acaba ama bence medya özelliklerinden dolayı samsung bir adım önde görünüyor sizin durumunuzda.
  • hayır özellikle sordum ve baktırdım 37b650 dediler. hatta 37" te 651-52-53 yok sadece 650 var dediler.
    evet dediğiniz gibi samsungun media özellikleri bir adım önde ama yansıma olayı tv kapalıyken değil açıkken oluyordu.
    yani pencerenin karşısında nasıl bir performans alacağım bilemedim..
    cevap için teşekkürler.
  • bence 37 yerine 40'' bakmalısınız sonra pişman olmanız büyük bir olasılık.200hz'e takılmayın , 2 panelde parlak ekran eğer camın karşısına
    koyarsanız yansıma yapar.panel kalitesi nedeniyle samsung tavsiye ederim.
  • aslında bende daha büyük istiyorum ama gerçekten salonumda seyredeceğim mesafe çok kısa..
    2-2,5 mt gibi bir mesafeden 40" in çok büyük olacağını düşünüyorum..
    hatta 32 mi 37 mi diye düşünündüm ama bari biraz büyük olsun diye 37 de karar kıldım..
    cevap için teşekkürler..
  • 32'' 2,5 mesafe için yeterli suanda 1799 tl 200 lira 37'' ce o izleme mesafesi için verilmez değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recosir -- 14 Aralık 2009; 0:01:59 >
  • 200 TL daha verip 37B650 almak en mantıklısı ;)
  • 40''B650 , saygılar....
  • arkadaşlar küçük bir odadan bahsediliyor 2-2.5 mt. için 37" ideal bence
    ama 2.5 mt. den 42" te izlenebilir büyük mü gelir büyük gelir odaya sırıtır
    37" fiyatı daha makul olacaktır küçük oda için 106 ekran alma derim
  • cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    tv mu aldım..:D
    çokta mutluyum..
    37B650 aldım ve iyiki 32" ya da40" almamışım dedim..
    odaya çok uygun oldu boyutu..

tv nun uydu performansını tartışamayacağım çünkü digitürk yada kablo yok bende..
    next marka uydu ile altın uçlu scartla pekte tatmin etmeyen bir görüntü yakalıyorum o kadar.

philips hts 3300 diye eski bir 5+1 i de tv ye scarttan bağladım seste fena değil gibi
    ama ileride inşallah daha iyi bir ses sistemi alacağım..

ama ps3 te ki performansı gerekten beni etkiledi..
    pes10 da diğer arkadaşların dediği gibi bir takılma ya da duraklama farkedemedim,
    shift te sesler çok güzeldi..
    ama esas tv nin güzelliğini 1080p görüntüye sahip bir oyunda (cod mw2 gibi) farkediyorsunuz..

tek problemim ise laptop ile tv arasında ki bağlantida ses aktarımını nasıl yapabileceğim konusu..
    görüntüyü rs 232 kablo ile alıyorum ama ses için ne yapmam lazım çözemedim,
    fazlada uğraşamadım zaten..

not:evimde internet olmadığından internet tv yi deneyemedim..

• Merhaba,
    Samsung B65X almayı düşünüyordum. Ancak bildiğim kadarıyla 37"b65X yok.
  • hayır var..
    yani sadece 37b650 var ama 651-652 felan yok..ama o zatem işin makyaj tarafı..
    samsung özellikle vitrine koymuyor ürnü ama gidip 37b650 istiyorum derseniz depodan getirtiyorlar..
    ben gayet memnunum ve gerçekten tavsiye ederim..
  • hayırlı olsun tv yi almışsın izlenimlerini bizlere anlatırsın artık.
  • 37b650 zor bulursunuz artık varsa pm atın alacam
  • 650 serisinide izledim 8000 serisinide ve 8000 serisinde karar kıldım goruntu samsungdan daha iyi lg nin alıcak olan arkadaslara tavsiye ederim kullanımıda kolay 150,000:1 e olmasının da sebebi de var tabiki
  • 37b650 electroworld de var millet... ben bu haftasonu bakacağım. bugün veya yarın
  • bu üründe wifi var mı ? yoksa sadece lan mı var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.